הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הפנינג פורים בשבת בבוקר-שנת בחירות או הקשבה לתושבים?

מחאת תושבי העיר בשבועות האחרונים הניבה מספר הישגים לטובת מרבית הציבור בעיר

מרבית הציבור שומרי המסורת והחילוניים אשר הרגישו כאילו בשנים האחרונות מישהו שכח אותם או לכל הפחות הפסיק לעבוד בעבורם, מתחילים לחוש בניצני שינוי.

לאורך השנים ידענו בעיר אשדוד מספר חגיגות מצומצמות במתנ"סים בעיקר ובתקציבים קטנים מאוד. הופעות מקומיות לצד מספר בודד של ביתנים די "סיפקו את הסחורה" מבחינת קברניטי העיר. תושבים אשר רצו ליהנות מעדלאידע או הופעות ברמה גבוהה יותר, נאלצו לנסוע מחוץ לעיר.

הקשבה לתושבים או שנת בחירות?

השנה, ניתן להצביע על מגמת הקשבה לתושבי העיר, ההורים הצעירים לילדים קטנים. ביום שישי הופעות לילדים ולבני נוער ברחוב מרטין בובר. הציניקנים ציקצקו בלשונם, נוכח השם החדש "מתחם הצעירים" ואולי בצדק הואיל ולא נראית שום סיבה לקרוא למתחם זה בשם "צעירים". "בעירייה החליטו לקרוא לכל מתחם שהם רוצים להצביע על הצלחה,לכאורה, בשם צעירים וזה ממש רחוק מהמציאות", התריסו ברשתות החברתיות. ובכך סיפקו חומר למחשבה לקברניטי העיר. בכל זאת, זמרים כמו נועה קירל ועדן בן זקן לצד מתקנים מתנפחים ועמדות יצירה מגוונות – העניקו תחושת פורים חגיגית למדי לאמיצים שהצליחו להגיע למתחם, על אף הפקקים בדרך.

פעילות בשבת באשדוד – חלום שהפך למציאות עבור רבים

השבת, 3/3/18, החליטו בחברה למתנ"סים ובשיתוף יוזמה פרטית, להציע את שירותי המתנ"ס והאולם לחגיגות פורים בשבת.

שמעתם נכון. פעילות עירונית ממשית בשבת באשדוד במתנ"ס "דיונה", ברובע י'. כמה עשרות מטרים לצד בית כנסת, החליטו חלק מהתושבים לקיים חגיגת פורים, בשיתוף המתנ"ס.

מספר ביתנים, מוזיקה רועשת, מתקן מתנפח, קרקס ופינת ליטוף – קיבלו את התושבים שבחרו להגיע תמורת סכום סמלי.

חלק מההורים הלינו על כך, שנגבה מהם כרטיס לפינת הליטוף עבור הילדים וגם ההורים. שוחחנו עם אחת האמהות במקום שטענה כך: "מעולם לא ביקשו ממני לשלם על כניסה שלי לפינת ליטוף חיות. אני לא בדיוק הגעתי במטרה ללטף ארנבת, אלא בשביל לחגוג עם הילדים שלי", אמרה האם.

יתר ההורים הלינו על כך, שלא נותרו מקומות ישיבה וכרטיסים לקרקס. אומנם מאכזב, אך מעיד על ההצלחה של האירוע, שהגיעו אליו כמות מכובדת של הורים וילדים.

וויכוחים קולניים בין תושבים גרמו להזמנת שוטר מהתחנה הסמוכה

במקום, נכחו יו"ר החברה למתנ"סים וסגן ראש העיר בוריס גיטרמן לצד סגניתו בתנועה מאיה סלוצקי. הנוכחות של השניים גרמה אצל חלק מהנוכחים לוויכוחים אשר הלהיטו את האווירה במקום. שוחחנו עם גיטרמן ושאלנו אותו האם הוא אחראי על הזמנת ניידת המשטרה למקום?

"אני לא הזמנתי משטרה ולא נכחתי באזור הוויכוחים באותו הרגע. מספר פעילים פוליטיים הגיעו לשוחח עמי ואני עניתי בשמחה על השאלות שלהם. אנחנו עושים כל מאמץ להקשיב לתושבים ולפעול בהתאם", אמר גיטרמן.

בוריס גיטרמן ומאיה סלוצקי/ צילום: "אשדוד היום"

השורה התחתונה:

לאחר שנים בהן היינו עדים לפעילות מזוג מסוים בעיר ללא הקשבה למרבית הציבור, ניתן לדבר באופן זהיר על שינוי מגמה לטובה. האם יש קשר לשנת הבחירות? אולי. הצעדים המשמעותיים לטובת מרבית הציבור עוד רחוקים, כך נראה. הציבור בעיר משווע למקומות תעסוקה ראויים, אוניברסיטה בה יילמדו כלל מקצועות הלימוד ודיור בר-השגה לצעירים על אמת. בלי ססמאות נבובות מתוכן.

עד כמה אנחנו רחוקים מהשגת היעדים המשמעותיים לטובת מרבית הציבור בעיר? האם קיימת תכנית פעולה להשגת היעדים המשמעותיים בעיר? האם מחאת תושבי העיר הצליחה? האם לאור מחאת התושבים, התחילו קברניטי העיר להבין שהמנדט והלגיטימציה שלהם להנהיג מגיעים מהתושבים אליהם ועל כן עליהם לרצות את התושבים בחזרה? האם בקרוב נחזה בימי קבלת קהל בלשכת ראש העיר? האם ישכילו ללכת בכיוון חיובי יותר לקראת התושבים חברי ההנהגה ללא אגו מיותר מצדם?

שאלות רבות העלינו ועוד קיימות.

 

צילום: "אשדוד היום"

גיטרמן משוחח עם מארגנת ההפנינג היזמית החברתית דנה כצנלסון

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.