הפגנת מחאת ההורים: ראש העיר הרגיע; שרון מרק נעדרה

לאחר חשיפת פרשת ההתעללות המחרידה בילדים בראש העין, יצאו אתמול (ראשון) הורים למאבק בתביעה לשינוי יסודי באופן הטיפול של המדינה בגני הילדים בעיקר לגיל הרך. גם באשדוד, כחלק מ-25 מוקדים ארציים, הייתה הפגנה אתמול מול בניין עירייה.

מאות התקבצו אתמול מול בניין העירייה, מצויידים בשלטים ובקול מחאה עצום, שכל עניינו הוא שמירה ראויה על הילדים במעונות היום. מי שהתייצבו להפגנה היו בעיקר אמהות באשדוד. תחושת החמצה ליוותה חלק מהנוכחים, כאשר הציפייה היתה להגעה של המונים גברים ונשים כאחד.

ראש העיר הרגיע

ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי הגיע להפגנה ונשא דברים מול הקהל, בעיקר דיבר על המעורבות של עיריית אשדוד באכיפה מול הגנים הפרטיים לגיל הרך.
אחת האמהות שנכחה בהפגנה אמרה הבוקר ל״אשדוד היום״: ״ראש העיר מאוד הרגיע בדברים שאמר לנו. אנחנו מאמינים שאכן עיריית אשדוד תעשה הכל בשביל לשפר את רמת הסייעות בגני הילדים״.

שרון מרק, הממונה על החינוך – לא הגיעה להפגנה

מי שבלטה בהיעדרה הייתה דווקא שרון מרק, סגנית ראש העיר והממונה על החינוך, שהציפייה היתה ממנה להוביל את ההפגנה ואם לא להוביל אז לכל הפחות לשאת דברים מול הקהל, כממונה על החינוך, שזה בדיוק הנושא של ההפגנה שהייתה אתמול. הפגנה אשר כללה ברובה המוחלט נשים קיוותה לאישה בצמרת ההנהגה שתגיע ותצליח לדבר אל לב המפגינות, אך מרק נעדרה וחסרונה הורגש. משום מה, בחרה מרק לא להגיע והסטורי שלה בפייסבוק סיפר שמא הייתה בהפגנה ביבנה(?). בכל אופן, אי הגעתה להפגנה אתמול מעוררת שאלות ותהיות בנוגע לעשייתה בתחום החינוך כממונה על התחום ובהתחשב בעובדה, כי הפרוטוקולים של ועדות החינוך לא מתפרסמים באינטרנט כבר שנים ועולה ספק אם בכלל התקיימה ועדת חינוך השנה. ניסינו לקבל את תגובתה של מרק לדברים, ללא הצלחה.

5 סגני ראש עיר בשכר – מה הם עושים?

תופעה מוזרה לחלוטין במועצה הנוכחית, לפיה קולם של מרבית סגני ראש העיר כמעט לא נשמע: לא בישיבות המועצה ולא בעשייה ייחודית מכל סוג שהוא. נראה, כי הקדנציה הזו מתאפיינת, נגיד זאת בזהירות הנדרשת, בהחלטות של אדם אחד ועיקרי ועל אף שלא זכה במרבית הקולות לכהן בתפקידו, הלא הוא ראש העיר. 5 סגני ראש עיר בשכר יש לראש העיר ונראה, כי על אף שחלקם ממונים על תחומים מסויימים ושם הציבור אמור לשמוע את קולם ביתר שאת, הצליח השלטון הנוכחי להציב חסמים בדמות: מנכ״לים שונים, בעיות תקציב מדומות וכיוצא באלו, במטרה שהסגנים לא יצליחו בעבודתם, בתפקידם כממונים על התחומים או לחילופין כיושבי ראש של דירקטוריונים. הדוגמאות לכך הן רבות ומתחילות לפני הכל בתחום החשוב ביותר בעיר – חינוך – עליו ממונה שרון מרק וקולה לא נשמע באופן חד, ברור וספציפי. אמסלם – לפני ואחרי ה״סולחה״ המדוברת לא נראה, כי משהו באמת השתנה ואולי חיבוק הדב שקיבל מראש העיר בפרהסיה אף מרחיק אותו מכל עשייה משמעותית אליה רגיל הציבור שבראשו הוא עומד. בשור מהכיוון המשכן אשר בראשו הוא עומד? הצחקתם אותנו! ויינגרטן – שכמעט לכל שאלה שהפנו אליו השיב, כי הוא ״לומד את הדברים בשטח״ הואיל והוא לא אשדודי במקור. הציפייה הייתה לשמוע את קולו בעניין ״שבוס״ או הקיוסק שנפתח בשבת בזמנו או פרויקט חופיקס העירוני הפתוח בשבת – דממת אלחוט. ציפור קטנה לחשה באוזננו, כי גם התקציבים שוינגרטן אמור לקבל למוסדות החינוך שלו בעיר מתעכבים נכון לעכשיו, אבל אם הוא שומר על הדממה – מי אנחנו כי נפצה את פינו? גבי כנפו – בעיקר מנהל את ישיבות המועצה ולא נשמע ממנו קול בשורה בעניין פרויקט חברתי כלשהו או עשייה כלשהי ספציפית לטובת תושבי העיר. הסייג הנדרש פה הוא שמעון כצנלסון, שמתוקף תפקידו כיושב ראש ועדת בניין עיר, קולו דווקא נשמע אך ברור לכל, כי הוא מייצג שם את עמדותיו של ראש העיר, בעיקר בכל הנוגע להסכם הגג שהוא היה ממתנגדיו לפני הבחירות וכעת, באופן לא ממש מפתיע, חותם בידו על אישורים ללא הרף ובניגוד לדברים שאמר קודם הבחירות.התחושה של הציבור היא, שסגני ראש העיר עסוקים בעיקר ולפחות נכון לעכשיו, שבעה חודשים לאחר הבחירות, בהישרדותם האישית בתפקיד, שלא ברור מה קסמו מלבד כיסא מרופד, מזכירה, שכר מפנק ותנאים מעולים. מה הציבור מקבל מחמשת סגני ראש העיר בשכר? שאלה טובה.

אולי תתעניין ב...

תלמיד כיתה ג׳ נדרס פעמיים בתוך שבועיים ותובע פיצוי של מאות אלפי שקלים

בן 9 שנדרס פעמיים בתוך שבועיים בדרך מביה"ס תובע פיצוי של מאות אלפי ₪ תלמיד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים