העירייה תשלם 320 אלף ש״ח פיצוי לתושב שנפל ורגלו נשברה. הטענה: ״העירייה הזניחה את חובתה לתחזק ולשמור על המדרכה במצב תקין״

כ-345 אלף ₪ פיצוי לבן 30 שרגלו נכנסה לבור ניקוז בטיילת באשדוד, כאשר מתוכם העירייה תשלם 320,000 ש״ח.

עיריית אשדוד שילמה פיצוי של 320 אלף ₪ לתושב אשדוד שרגלו נכנסה לבור ניקוז ונגרם לו שבר במפרק הברך. זאת בנוסף לכ-25 אלף ₪ פיצוי שקיבל מהביטוח לאומי עבור התאונה. כך עולה מהסכם פשרה בין העירייה לבין באי כוחו של התושב – עורכי הדין גיל וניצן הראל, בעקבות תביעה שהגיש לבית משפט השלום באשדוד.

לטענת עורכי הדין גיל וניצן הראל, העירייה התרשלה בין היתר בכך שלא דאגה שתעלות הניקוז תהינה תקניות ולא יפריעו או יגבילו הולכי רגל לעבור במקום בשלום ולא עשתה זאת מטעמי חסכון או מחוסר אכפתיות וזאת למרות שידעה היטב כי דרכים אלה  משמשות קהל רחב וגדול של אנשים ביניהם קשישים, ילדים ומוגבלים. עוד נטען, כי העירייה הזניחה את חובתה לתחזק ולשמור על המדרכה במצב תקין, בטוח וללא ליקויים העלולים לסכן את העוברים והשבים.

מכתב התביעה עולה, כי לפני כ-4 שנים הצעיר, שליח  בשנות ה-30 לחייו, נפגע תוך כדי הליכה בשעות אחר הצהריים המאוחרות מול מלון ליאונרדו ברובע טו' בעיר אשדוד, כשהוא נפל עם רגל ימין לתוך בור ניקוז מאחר והמכסה של הבור לא היה תקין.

לאחר הנפילה גילה התושב אזרחות טובה ודווח מייד על המפגע לעיריית אשדוד שטיפלה במפגע אך בשבילו זה היה כבר מאוחר מדי.​בעקבות הנפילה הוא פונה לבית החולים "ברזילי" תוך שהוא סובל מחבלה בברך ושוק ימין וכן מכאבים עזים וקושי בתנועה. לאחר סדרת בדיקות וצילומים נמצא, כי התובע סובל משבר. הוא הועבר לחדר ניתוח והשבר קובע בהרדמה כללית.

מומחה מטעם התובע קבע לו נכות עבור הגבלה תפקודית קלה עד בינונית בברך ימין, צלקות  מכוערות ורגישות והגבלה בתנועות פרק קרסול ימין.

לטענת באי כוחו עורכי הדין גיל וניצן הראל העוסקים בתביעות בגין נזקי גוף, מאז התאונה הצעיר סובל מכאבים בלתי פוסקים בברך ושוק ימין ובנוסף הוא מתקשה בהליכה, מוגבל בתנועות ומתקשה בביצוע פעולות יומיומיות שונות שביצע בעבר, ללא כל בעיה וללא כל עזרה.

הצעיר תבע בבית המשפט לקבל פיצוי  עבור כאב וסבל, הוצאות רפואיות, אובדן כושר השתכרות וזכויות סוציאליות ועבור עזרת צד ג'.

כאמור, בעקבות הסכם פשרה העירייה שילמה לו בימים אלה פיצוי בסך 320 אלף שקלים.

צילום כיכר עין השמש: שבתאי טל

אולי תתעניין ב...

שינוי המגמה בשלטון לסרי ממשיך: בניית קומה נוספת ב״ביג״ על אף התנגדות החרדים

הערב, במסגרת ועדת בניין עיר, התקבלה החלטה, המאשרת הקלה מ 14 ל 21 מטר גובה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים