"העוקץ הקולומביאני" באשדוד ?

בית משפט השלום באשקלון דחה את בקשת המשטרה להארכת מעצר שלישית של חשודה – תיירת מקסיקנית אשר על פי החשדות, לכאורה, ביצעה עם אדם נוסף עבירות של שוד וגניבה מרכב.

עו"ד יחיאל לאמש בא כוח החשודה ציין, כי לא ניתן לייחס לחשודה עבירה של שוד – הואיל ויסודות העבירה כלל לא מתקיימים.

"מהסיטואציה המתוארת, לכל היותר עולה חשד של עבירה של גניבה מרכב וגם באשר לעבירה זו קיים ספק רב אם אכן החשודה הייתה שותפת סוד לתכנון ולביצוע העבירה. על פי הסרטון, שמצוי בחומר החקירה נראה, כי העבירה כולה בוצעה על ידי אדם אחר. החשודה מסרה גרסה ברורה ותמימה ואף אם המשטרה מפקפקת בגרסתה אין בכך כדי להוות תחליף לראיות ממשיות". כך אמר למערכת "אשדוד היום" מוקדם יותר היום עו"ד לאמש.

המשטרה הגישה ערר על החלטת השחרור לבית המשפט המחוזי אשר קבע בהחלטתו, כי לא נפלה כל שגגה בהחלטת בית משפט השלום וטוב היה אם הערר לא היה מוגש כלל.

עו"ד יחיאל לאמש ציין, כי כאשר אין תפנית או התפתחות משמעותית בחקירה לאחר שלוש הארכות מעצר בעבירת רכוש מן הרף הנמוך, מן הראוי היה לשחרר את החשודה מיד ולהפסיק את ההתעמרות בה. תנאי הסף לשלילת חירותו של אדם הינו ראיות ברמה נדרשת ולא תחושת בטן או הטלת ספק בגרסתו של החשוד – דברים אלו מתעצמים ככל, שמוגשות בקשות נוספות להארכת מעצר.

"אני מביע צער על כך, שהמשטרה ניסתה לדמות לחשודה קשר לפרשות שהיו בעבר וכונו ה"עוקץ הקולומביאני" – זאת כאשר המרחק ממקסיקו לקולומביה זהה למרחק שבין ישראל לצרפת ולכן מדובר בטיעון רופף שגובל בפנטזיה ולא כל תייר מאמריקה הלטינית צריך להיות מתויג אוטומטית כפושע או כחבר בארגון של פבלו אסקובר".

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים