הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הסכם הגג המתוכנן – פריסת כל המתחמים ומה שלא רוצים שתדעו

אתמול (רביעי), התקיים דיון בין חברי המועצה בעניין הצבעה על הסכם הגג. הצבעה – לא הייתה בסופו של דבר וגם על המילה "דיון" אפשר לדון…

במערכת "אשדוד היום" החלטנו לתת לקוראינו את כל המידע הידוע בעניין הסכם הגג – היכן מתכננים לבנות ומתי.

עושה רושם, כי מישהו מבין היועצים של מקבל ההחלטות – ראש העיר – החליטו להציב את המילה "צעירים" כמעט ליד כל מתחם מגורים שעתיד להיבנות בעיר. גם את רובע המע"ר בזמנו שיווקו כ"דיור לצעירים שבורחים מהעיר, כי אין להם היכן לגור". מישהו מכיר זוג צעיר שהתחתן עכשיו ורכש דירה במע"ר? כי אנחנו ממש לא.

מישהו מבין גוורדיית היועצים לא הכין "שיעורי בית", הואיל וגם הפעם, מתחם המע"ר משווק לציבור כ"מתחם לצעירים". הציבור באשדוד לא טיפש וגם אם אין לו זיכרון ארוך טווח, אנחנו כאן כדי להזכיר ולא לשכוח.

פארק לכיש

כמות יחידות הדיור : 3,038 יח"ד; 74,700 מ"ר תעסוקה ומסחר. מתוכננות עוד 210 יחידות דיור מוגן, מתוכננת הקמת קריית ספורט בשטח התכנית כולל האצטדיון.

מתחם האצטדיון

466 יחידות דיור. מתוכנן להרוס את האצטדיון הקיים. השאלה הגדולה כאן היא – מדוע החליטו להרוס את האצטדיון הקיים שרק עכשיו סיימו לשפץ אותו? ; מה המטרה להרוס אצטדיון ולהקים אחר רק כמה עשרות מטרים לידו?. האם יש מישהו בעיר הזאת, שהכל סובב סביבו?.

התחושה היא, כאילו יש אדם, אשר עם האצבע מצביע על המפה ויש קבוצת אנשים, לכאורה, שהתפקיד שלה הוא למלא אחר משאלות לבו. הגיוני – כן או לא זה לא הדיון וזה גם, ככל הנראה, לא חשוב. אחרי הכל, מדובר בכסף ציבורי של כולנו – אז למי באמת אכפת?

מגרש האימונים

850 יחידות דיור; 15,500 מ"ר תעסוקה ומסחר. מתוכנן לפנות את מגרש האימונים הקיים והעתקתו לקריית הספורט בפארק לכיש.

הבניה על הפארק הציבורי בן גוריון (הם קוראים לתכנית – קריית בית המשפט)

1,000 יחידות דיור. ההסבר שעיריית אשדוד מעניקה למתחם הזה : המתחם הוא חלק מתכנית להתחדשות עירונית ברובע ב' לאורך שדרות ויצמן אשר בהכנה.

בפועל – הציבור שבע מהבטחות, שבדרך כלל מגיעות סמוך לבחירות, המציירות התחדשות עירונית ברובע ב'. השוק ברובע ב' כבר שנים רבות ממתין בסבלנות שמישהו ייגש אליו ויבצע תכנון וביצוע. הסוחרים במקום אמרו ל"אשדוד היום" שמבחינתם, כל עוד זאת הנהגת העיר – שיפוץ במרכז המסחרי ברובע ב' ובשוק – לא יהיו. השלטון הנוכחי הוכיח לכולנו, כי הוא חזק בהבטחות ובשטח – הדחפורים נמצאים היכן שהם לא צריכים להיות (על הכביש בהרצל). הנהגת העיר הנוכחית הוכיחה לציבור את הנתק הקשה מהציבור, שהיא סובלת ממנו כבר שנים רבות. הכבישים הרחבים אשר מעולם לא הייתה עמם כל בעיה – עברו "שיפוץ" שרק החמיר וגרע את מצבם וכל הרעיון סביב אותו פרויקט רי-ווי, ככל שהזמן עובר, עולות תהיות גדולות יותר באשר לנחיצותו או מטרתו האמתית.

ראש העיר הצהיר בעבר, כי אם פרויקט התחבורה "רי-ווי" ייכשל, אזי הוא יתפטר מתפקידו. ובכן, הציבור מחכה לראות ולחוות בעצמו האם באמת יהיה שינוי מהותי בתחבורה הציבורית בעיר שאם לא כן, טוב יעשה ראש העיר לכולם ובעיקר לעצמו אם יקיים את הבטחתו.

בניה על חלק משטח "ירוק" (ציבורי) בורבע טו' (הם קוראים לתכנית – לב רובע טו')

752 יחידות דיור,3,806 מ"ר מסחר. בין היתר, מדובר בשטח עתיקות היסטורי לשימור.

רבות דובר כבר על הבניה על פארק ציבורי ירוק. במקום, בו היו אמורות להבנות ווילות ספורות, כתוספת לאלו הקיימות במרקם שכונת המגורים היום. עיריית אשדוד הפתיעה כאן ביצירתיות חסרת תקים, ליצירת תכנית לבניית כמות יחידות השווה בערכה, כמעט, לכל יחידות הדיור שקיימות ברובע יז'. רובע מגורים שלם עתיד להיבנות על שטח קטן, המשמש היום פארק ירוק וציבורי. נשמע לכם הזוי? ובכן, גם הגורמים הבכירים ביותר בעיריית אשדוד, האחראים הישירים על התכנון מעורר התהיות הזה, מסתבר, כלל לא העמיקו ולא ידעו, כי מדובר בפארק ציבורי ירוק. במו אוזנינו שמענו את מהנדס העיר שואל את מנהלת היחידה האסטרטגית במהלך אחת מישיבות המועצה: "למה הקהל צועק שזאת בניה על פארק ירוק?, איפה הם מתכוונים שיש בניה על פארק ירוק חוץ מפארק בן גוריון?". לשאלתו התמוהה למדי, החרישה מנהלת היחידה האסטרטגית – פארק רובע טו'.

מסתבר, כי הגורם הכי משמעותי אולי בכל התהליך הזה – מהנדס העיר – כלל לא ידע שמדובר בתכנון על פארק ירוק.

ובכן, האנדרלמוסיה שולטת וזאת לא הדוגמא היחידה. נמשיך.

כניסת עד – הלום

מתכוננות 2,000 יחידות דיור מתוך 3,300. 578,157 מ"ר תעסוקה ומסחר. לתכנית זאת קיימת עדיפות לקידום בוועדה לתכנון המנהלי.

קריית חלוצים (סמוך לבית העלמין)

מתכוננות 7,000 יחידות דיור.  התכנית מותנית בהסרת המגבלות של אלתא בעניין בניה בסמוך למפעל.

מתחם התנעה- רובע ו'

מתוכננות 460 יחידות דיור. מתחם ההתנעה בקרקע חומה בבעלות עירונית (המיועדת, בדרך כלל, לבניה של מוסדות ציבור, חינוך וכיו"ב). כולל 460 יח"ד. יתר התכנית, במסלול חיזוק, עיבוי ופינוי בקרקע פרטית. נדרש מתווה לבחינת העמסת יח"ד בקרקע עירונית בהסכם הגג.

רובע המע"ר היוקרתי (הם קוראים לו: "מתחם הצעירים – מע"ר צפון)

100 יחידות דיור. פיתוח דיור בר השגה או דירות להשכרה על קרקע חומה, בבעלות עיריית אשדוד.

לא זו אף זו, שמדובר בקרקע אולי הכי יקרה בעיר, ראשית נסביר, כי קרקע חומה הינה קרקע עירונית השייכת לכולנו. במקום לתכנן לבנות עליה מוסדות ציבור, חינוך או שירות לתושבי רובע המע"ר, אשר כידוע, אין להם מקומות להישען עליהם לא בסיטי העמוס לעייפה ולא במרינה, שגם שם כמות מוסדות הציבור מזערית ובקושי מספקת את צרכי התושבים במקום.

היתרון בעיתון אינטרנטי הוא שלא מנגבים בו דגים ביום למחרת. הוא נשאר "באוויר", ברשת האינטרנטית לדראון עולם. אנחנו נמשיך לעקוב מי הקבלן שייבנה על השטח החום הזה ששייך לכולנו ובכמה הוא ימכור את הדירות. האם הן יהיו בנות השגה או בנות ממון עבורו בלבד.

מע"ר דרום

480 יחידות דיור. 74,180 מ"ר תעסוקה, מוסד סיעודי ומעונות סטודנטים.

רבעים יד'/טז'

מתוכננות 13,150 יחידות דיור.  קיימת עדיפות לקידום בוועדה לתיאום מנהלי.

רובע יג'

מתוכננות 450 יחידות דיור. ושוב ההסבר הלעוס של עיריית אשדוד שאנחנו נמשיך לעקוב ולבחון שאכן כך קורה – פיתוח דיור בר השגה או דירות להשכרה על קרקע חומה בבעלות עיריית אשדוד.

רובע הסיטי

מתוכננות 300 יחידות דיור. ושוב ההסבר הלעוס של עיריית אשדוד שאנחנו נמשיך לעקוב ולבחון שאכן כך קורה – פיתוח דיור בר השגה או דירות להשכרה על קרקע חומה בבעלות עיריית אשדוד.

רובע הסיטי, אשר עד עצם היום הזה איש לא חשב לבנות שם מתנ"ס לחוגים לילדים וכל תושבי הרובע נאלצים לכתת רגליהם לרבעים מקבילים ושוב- ילד/ה שהוריו "חזקים" ויכולים לקבל על עצמם לקחת ולהחזיר מחוג – ירוויח וילד/ה שהוריו נאלצים לעבוד עד השעות המאוחרות במטרה לפרנס את בני הבית – לא יהיה בשום חוג. מישהו אמר שוויון הזדמנויות?.

פריסת המתחמים בכל העיר

 

 

 

תגובה אחת

  1. שלום.אני דייר מ רסידו סי לא רואה איפא אפשר לידחוס פרוייקט כזה גדול בשטח כזה קטן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.