הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הנמל סוער: מדוע עובד זומן לבירור בזמן ימי הלחימה?

אתמול (רביעי), בזמן שנורו טילים לעבר אשדוד ויישובי הדרום, מצאו לנכון בהנהלת נמל אשדוד לקרוא לעובד לבירור משמעתי. חבר ועד העובדים אבי אבן חיים (בבטו) נזעק לעזרתו של העובד ונקרא אף הוא לבירור. כל הפרטים על הפרשייה החמה, שמעסיקה חלק מעובדי נמל אשדוד וכן את ההנהלה

ימים מתוחים מאוד עברו על תושבי העיר אשדוד וכן על עובדי הנמל, אשר המשיכו לעבוד תחת אש יום ולילה מבלי לעצור את פעילותם ולו לרגע, כולל בזמן אזעקות וירי טילים לעבר אשדוד. אתמול (רביעי), בזמן שמצב החירום עדיין בתוקף, נקרא אחד מעובדי הנמל לבירור משמעתי בגין פעולה לא תקינה שביצע בזמן עבודתו.

אותו עובד נמל ביקש את עזרתו של חבר הועד, אבי אבן חיים, אך זה לא יכול היה לעזור לו משום שמקום מגוריו הוא באשקלון, ילדיו בבית והוא איתם ביחד. אבן חיים קיבל החלטה ועדכן את העובד שלא להגיע לבירור. בהנהלת הנמל זעמו על ההחלטה של אבן חיים ולכן הזמינו גם אותו לבירור משמעתי. על פניו, ההזמנה לבירור משמעתי בזמן מלחמה עלול להתפרש כחסר רגישות אך מהנהלת הנמל ביקשו להבהיר בתגובתם מספר דברים. ראשית, אמרו ל״אשדוד היום״ בהנהלת הנמל, כי הבירורים נקבעים כשבועיים מראש וכך גם הבירור הנוכחי. משהבחינו בהנהלה, כי מדובר בימי לחימה, ביטלו את כל הבירורים למעט אותו אחד, בשל שיקולים מקצועיים של עבירה על תקנות בטיחות, לכאורה.

המקרה הבודד הצית גל של התנגדות בקרב עובדי הנמל, אשר נוכח חוסר המידע שבידיהם והלחץ שבו הם נתונים עם הכוונה להפעיל אתה נמל החדש, מביא אותם לתסיסה ובמקרה הזה גם.

״פשוט לא להאמין, במקום לתת ציון לשבח לעובדים שבאים לעבוד תחת אש, קוראים להם לבירורים?״, תמה אחד מהעובדים ואחריו הגיע גל של תגובות זועמות על ההחלטה.

תגובתו של חבר הועד, אבי אבן חיים (בבטו) לדברים:

״כל בר דעת מבין, שבזמן לחימה בו מוכרז מצב חירום והמשמעות היא שעובדי קו המים עוזבים את משפחותיהם תחת התקפת טילים, ראוי היה שההנהלה תוקיר תודה ולא תזמן עובדים לבירורי משמעת מינורים שמין הסתם יכולים להמתין מספר ימים.
בנוסף, אני כחבר וועד מייצג את העובדים בבירורי המשמעת ואני מציין שלא קיבלתי שום זימון מצד ההנהלה לבירורים אלה, כך שזה נפל עליי בהפתעה.
מאחר ואני מתגורר באשקלון ואתמול היה ירי מאסיבי לכיוון אשקלון נבצר ממני לעזוב את ילדיי ולהגיע.
חמור ביותר בעיניי, שהנהלת הנמל במקום להודות בטעות החליטה להעמיד אותי לבירור שהודעתי לעובדים לא להגיע וגם שאני לא מגיע״.

הזימון של אבן חיים לבירור:

הזימון של עובד הנמל לבירור, ב-13/11/19:

פנינו להנהלת נמל אשדוד בבקשה לתגובה. להלן תגובת הנהלת הנמל בנושא:

״חברת נמל אשדוד מחבקת ומוקירה את עובדיה אשר בעת ימי הלחימה עבדו באופן רציף ויעיל  וחיזוקו את עוצמת המשק הישראלי. ברורים משמעתיים נקבעים לפחות שבועיים מראש ומכאן הם זומנו זמן רב לפני תחילת הלחימה. כל הברורים שזומנו לתקופת ימי הלחימה בדרום, נדחו למועדים מאוחרים יותר , להוציא ברור על עברה בטיחותית מסכנת חיים שהיתה חובה לטפל בה״.

קרדיט צילום: יח״צ נמל אשדוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.