הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

המשולש הפוליטי: גבי כנפו שוב בצד| רשמים מישיבת המועצה

ישיבת מועצת העיר אשר התכנסה אתמול בערב הוכיחה לנו יותר מתמיד, כי חברי המועצה והעומד בראשם ראש העיר, עוסקים יותר מהכל בפוליטיקה ובמחשבות על דרכים יצירתיות להישאר על הכיסא הנוח שהעמדה הפוליטית מקנה להם ושוכחים, כי קיומם שם בקומה החמישית הינו תוצר של הצבעה של ציבור גדול בהם.

 

עקיצות הדדיות על רקע אישי ונושאים רחוקים מלעניין את מרבית הציבור בעיר הציבו, בעינינו, ספק גדול בעניין הישארותם של רבים מחברי המועצה בתפקידם…

ראשית, בירך ראש העיר על קבלת תרומה על סך 120,000 ₪ ישראלה נחום ועופר אזולאי אשר מטרת התרומה היא הצבת פסל בכיכר.

חילופי מילים בין הרב וובר (אגודה) לצבי צילקר לא הוסיפו כבוד לאיש מהמשתתפים בישיבה, בטח לא כאשר פרצו חלק מחברי הקואליציה בצחוק אדיר למשמע דבריו של צילקר, כולל ראש העיר לסרי. הנושא היה הקצאות קרקע לשימוש של החרדים בעיר.

"אלי לחמני לפחות גבר ואומר שהוא נגד, אתה, צבי, כל הזמן מתנדנד", הטיח ראש העיר יחיאל לסרי בצבי צילקר וחברי הקואליציה התמוגגו מצחוק ואושר.

סעיף 3 – הסמכת חפ"א לביצוע עבודות פיתוח של איזור התעשייה הדרומי – על אף ניסיונותיו של אבידן לאשר הסמכה זו, כמנכ"ל חפ"א, הנושא לא עבר במועצה.

תגובתו של יהודה אבידן/מנכ"ל חפ"א ובכיר בש"ס לדברים:

"צריך רוב מיוחד של 18 חברים משום שצחי אבו היה חבר מועצה וההסכם הוא עם אבו יחיאל (אביו). על אף הסיכומים, כולל עם כצנלסון, שהעלה בעצמו את הנושא לאישור לפני חודש לסדר היום. כצנלסון חתום על זה כראש האופוזיציה, הוא ביקש להעביר את זה ועכשיו פתאום חזר בו מסיבותיו. הסיבות שלהם בוודאי לא ענייניות".

אבידן – יצא מאוכזב

סעיף 5 לפיו התבקשו חברי המועצה לאשר הסכם רשות בין עיריית אשדוד לבין עמותת "גני מאורות המעיין בע"מ" להסדרת ההקצאה והפעלת מעון יום – לא עבר, כאשר היו צריכים 14 חברי מועצה שיתמכו ותמכו רק 13. יתר ההקצאות לא עברו אף הן.

סע' 11 – 5% הנחה בארנונה למשרתי מילואים פעילים. ד"ר לחמני הציע לתת את ההנחה גם לשטחי מסחר. במידה ובעל החנות הוא גם משרת מילואים פעיל גם יקבל הנחה של 5% על הארנונה בעסק שלו. חברי המועצה הצביעו בעד וההצעה עברה ברוב קולות, פה אחד של מי שהיה שם.

סע' 12 – שיפוץ שווקים עירוניים בהתאם לתבחינים – עבר פה אחד. הנושא הזה עולה בכל פעם בסמוך לבחירות ובפועל – כלום לא נעשה. מדוע מתעקשים להעלות שוב את הנושא הזה אם בפועל לא קורה דבר כבר שנים רבות? ריח הבחירות באוויר.

סע' 13 – הגדלת ההתקשרות עם הקבלן אליקים בן ארי במסגרת פרויקט הרי-ווי.' 16 מיליון שקלים תוספת.

 

 

אולי תתעניין ב...

פרופ׳ אש בביקור באסותא: תומך בהגדלת בית החולים

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש בביקור בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד: "בית החולים במתכונתו הנוכחית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.