הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

המשא ומתן הקואליציוני תקוע עם ש"ס| מה הדרישות ואיפה ההערכה?

מבנה הקואליציה הולך ומבשיל לכדי מועצה של ממש ואילו התיקים כבר מחולקים לכל השותפים הטבעיים. מי שנותרה כרגע בחוץ זו, באופן מפתיע,  מפלגת ש"ס. כן. אותה מפלגה שהצהירה ראשונה מעל כל במה על התמיכה שלה בראש העיר יחיאל לסרי וזו שללא תמיכתה, לא היה מצליח לסרי לעולם לחצות את רף ה-40% שהיו דרושים לו לניצחון בסיבוב הראשון.  מופתעים? תודו שלא באמת.

ההדלפות משולחן המשא ומתן מתחילות לזרום למערכת 'אשדוד היום' ומסתמן, כי שמעון כצנלסון עתיד להיכנס לקואליציה עם יחיאל לסרי ולקבל לידיו את תפקיד סגן ראש העיר בשכר,  יו"ר ועדת בניין עיר הנחשק, לצד תיק הקליטה, חפ"א (לגרשוב), מנהל תפעול והחברה לתיירות.

מפלגת ה'לביאות' בראשות שרון מרק עתידה לכהן כסגנית ראש העיר במשך חצי קדנציה ולכהן גם כיו"ר הועדה לאיכות הסביבה, תיק התעשייה, ההיי-טק והתעסוקה.

אגודת ישראל עם 4 מנדטים ישמרו על מצבם הנוכחי עם תפקיד סגן ראש העיר בשכר ליו"ר המפלגה- יחיאל ויינגרטן אשר, ככל הנראה, יכהן גם כיו"ר ועדת הכספים. תפקיד נחשק לא פחות מועדת בניין עיר.

סך כל המנדטים בקואליציה, נכון לעכשיו:

אשדוד בתנופה 2

בוטרשווילי 1

לביאות 2

אגודת ישראל 4

שמעון כצנלסון 6

אלי נכט 2

סה"כ 17 מנדטים.

מי עדיין לא סגרה את המשא ומתן? מפלגת ש"ס. האם לכך קיווה יו"ר המפלגה, אבי אמסלם, כאשר החליט לתמוך באומץ רב ביחיאל לסרי בשעותיו הקשות, עת התחיל את הקמפיין שלו עם אחוזי תמיכה מאוד נמוכים מהציבור? תוצאות הבחירות משקפות הלכה למעשה, כי  אלמלא התמיכה הבלתי מעורערת של ש"ס ביחיאל לסרי, לא היה לו צל של סיכוי לנצח את הבחירות כבר בסיבוב הראשון. ההיגיון אומר, כי הראשונים שאמורים היו לקבל את מבוקשם ולסגור את המשא ומתן הם מפלגת ש"ס.

כל חברי הקואליציה החדשה כבר כמעט כולם סגורים מבחינת תיקים והמשא ומתן עם ש"ס נותר תקוע. ראש העיר יחיאל לסרי לא ממהר לתת למפלגת ש"ס 2 סגני ראש עיר כפי שהם דורשים ומבחינתם, חוסר ההסכמה נכון לעכשיו, בולם את התקדמות המשא ומתן איתם.

תגובת בכיר בש"ס:

"אני שמח מאוד, שיחיאל השכיל להבין שקואליציה רחבה זה דבר מבורך ואני שמח שדברים מתבהרים. מיום ליום אנחנו שומעים על עוד שותפים שנכנסים לקואליציה וכך יחיאל יוכל לעבוד בקדנציה הקרובה".

 

תמונת ארכיון מתוך ישיבת מועצה בקדנציה הקודמת.

 

אולי תתעניין ב...

דקירות ברובע א׳: שלושה פצועים טופלו

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לרחוב ההגנה באשדוד בעקבות דיווח שהגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.