הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

המנצח לוקח הכל: ד"ר יחיאל לסרי הוא ראש העיר עם 41.5% מהקולות

ערב הבחירות המעניין ביותר שידעה העיר בעשורים האחרונים אומנם הסתיים בהכתרת ראש העיר – ד"ר יחיאל לסרי – לכהונה נוספת שלישית במספר אבל היה מותח, עם תוצאה הפכפכה עד לרגע האחרון

41.5% הספיקו לד"ר לסרי להמשיך בבטחה לכהונה השלישית במספר וזה כל מה שהוא היה צריך על מנת להימנע מהליכה לסיבוב שני, בו, על פי רוב, ראש העיר המכהן עלול היה להפסיד את הכיסא למתמודד מולו. 1.5% שהקנו ללסרי את השקט הנפשי, עם אחוזי הצבעה כוללים של כ-64%, היוו כ- 1,700 קולות.

בפוליטיקה, כמו בפוליטיקה, התוצאות המספריות כלל אינן משנות את העובדה, שהמנצח לוקח הכל. אפילו אם לסרי היה עובר את ה-40% הדרושים לו למעבר בסיבוב הראשון רק ב10 קולות, עדיין היה ראש העיר וכל דיבור על תוצאה מספרית הייתה משווה למלהגים תחושת לוזריות מובנית.

ד"ר יחיאל לסרי הוא ראש העיר ועל כך אין חולק. תושבי העיר אשדוד אמרו את דברם גם ברחוב וגם ברשתות החברתיות אך משנבחר הוא לקדנציה נוספת של 5 שנים, צריכים כולם לברך אותו בברכת הצלחה, שהרי הצלחתו היא הצלחת העיר כולה ולאפשר לו להתמודד עם האתגרים המורכבים שהעיר הזו מציבה בפניו. לד"ר לסרי בהחלט יש את היכולת, ועכשיו גם את הזמן הדרוש, למחשבה על עתיד העיר, ציביונה והצעדתה קדימה בכל מובן אפשרי. האתגר המשמעותי ביותר, שיעמוד כעת בפני לסרי הוא חלוקת משאבים הולמת בין כל המגזרים בעיר. אם יצליח במשימה הזו הרי שיצליח לסלק מעליו כל מתנגד שלטון אופציונלי ואולי אף יבטיח לעצמו כהונה לעשור הקרוב, לכל הפחות.

אחוזי ההצבעה היו גבוהים מהפעם הקודמת ועמדו על קרוב ל-64% בשקלול כל הרבעים בעיר. קרוב ל-117,000 מצביעים יצאו לממש את זכות ההצבעה הדמוקרטית שלהם והשפיעו על עתיד העיר בעיקר דרך הרכב המועצה (עליו נדבר בנפרד).

להלן אחוזי ההצבעה לפי רבעים:

מיד אחרי ד"ר יחיאל לסרי, במקום השני עמד שמעון כצנלסון, אשר חצה את רף ה-25% ולכן יזכה במימון נוסף ממשרד הפנים על התמודדות לראשות העיר. צמוד לכצנלסון היה ד"ר אלי לחמני – המתמודד שהפתיע את כולם וזכה לכ-24%; גלבר עם 7% בלבד ומיד אחריה בוריס גיטרמן עם כ-2% ואפילו לא נכנס למועצת העיר.

תוצאות המתמודדים לראשות העיר לפי אחוזים:

 

אחוזי הצבעה וכמות קולות לכל מועמד לראשות העיר:

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.