הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

המנצח הגדול של הערב עם 6 מנדטים: אבי אמסלם יו"ר ש"ס| ניתוח מנדטים למועצה

ראש העיר של אשדוד לחמש השנים הקרובות הוא ד"ר יחיאל לסרי אבל אין חולק, כי המנצח הגדול של הערב הזה הוא לא אחר מאשר יו"ר ש"ס באשדוד אבי אמסלם אשר הגדיל את כוחה של סיעת ש"ס מ4 מנדטים ל-6 ! והראשון שהימר הימור לא בטוח בכלל על זהות ראש העיר ואף הכריע אותה באופן חד משמעי

חלוקת המנדטים היא כזו:

ש"ס – 6

כצנלסון – 6

יהדות התורה – 4

אלי לחמני – 3

אלי נכט – 2

יחיאל לסרי – 2

הלביאות – 2

אשדודים – 2

בוטרשווילי – 1

הלן גלבר – 1

סך הכל 29 מושבים במועצת העיר (הגדלה של משרד הפנים ב-2 מושבים יותר מהפעם הקודמת)

אמסלם התחיל את תפקידו כסגן ראש העיר רק לפני 7 חודשים, עת פינה עמרם כנפו את כיסאו בשל כתב אישום שהוגש כנגדו. אמסלם החליק לכיסא סגן ראש העיר כאילו נולד אליו וישב עליו מאז ומעולם. בכניסתו לקומה החמישית הוא החיה את הקומה כולה, נתן מענה לפניות והיה אוזן קשבת ופותרת בעיות לתושבים רבים גם מחוץ לאוכלוסיה החרדית וכאן הכוח של האיש הגדול הזה.

מה שקודמיו הקפידו לשמר – אמסלם הקפיד הקפדה יתרה לפרוץ ואכן פרץ בקול תרועה רמה וניצחון גדול את כמות המנדטים הרבה מעבר לרבעים החרדיים. בריאיון אשר ערכנו עימו רק לפני כשבוע אמר אמסלם במפורש, כי הוא מרגיש, כי מפלגת ש"ס חצתה מזמן את גבולות הרבעים החרדיים והוא צדק ובענק.

אמסלם התמודד בראש הרשימה בפעם הראשונה, בזמן שכל מהדורות החדשות החלו להספיד את כוחה של מפלגת ש"ס הוא המשיך להאמין ואמר, כי המפלגה היא חזקה, גדולה ותפתיע גם בבחירות המקומיות וגם בארציות. אמר וצדק ביג-טיים. בבחירות המקומיות באשדוד אנחנו רואים את התוצאות הנפלאות והארציות לא תאחרנה להגיע ברוח זו.

הקסם של מפלגת ש"ס הפעם הוא בנועזות בבחירת מתמודדים המתגוררים בכל הרבעים בעיר והקשורים קשר ישיר לאוכלוסיה חילונית ודתית כאחד. האמונה הגדולה היא, כי ממפלגת ש"ס תגיע הישועה לאיחוד התושבים בעיר והרגעת הרוחות הסוערות בה. לש"ס התרופה ואין ספק, כי היא תפעיל את קסמה וכוחה בהתאם.

לעומת ש"ס, מפלגתו של ראש העיר יחיאל לסרי זכתה ל-2 מנדטים בלבד ואלמלא הצעד הנבון של גבי כנפו להעברתו למקום השני, היה מוצא את עצמו בחוץ, כפי שמצא הפעם יהודה פרנקל את דרכו הביתה.

הרשימות למועצה לפי אחוזים:

המפלגה הגדולה ביותר היא אומנם של שמעון כצנלסון, שאומנם ציפה ליותר מנדטים, אך הוא עדיין בעל המפלגה הגדולה ביותר ויהיה מעניין לראות כיצד, אם בכלל, ישתלב בעשייה בעיר, לאחר הצהרתו, כי לא ייכנס לקואליציה עם לסרי והחרדים.

פירוט שמות חברי המועצה שייכנסו למועצת העיר:

 

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.