הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

המלצת המערכת: תיק החינוך לגבי כנפו; מציאת מחליף לאריה מימון לאלתר

המשא ומתן הקואליציוני בשיאו כאשר מרבית הסיעות כבר העבירו את דרישותיהם

מי מקווה שגבי כנפו יקבל על עצמו את תיק החינוך?

הבחירות הסתיימו והקואליציה נבנית ממש בימים אלו. מרבית הסיעות כבר העבירו את דרישותיהם להסכמה לכניסה לקואליציה, בעיקר עקב ההצהרה הפומבית של ראש העיר, לפיה הוא מעוניין להרכיב קואליציה רחבה ככל הניתן. לסרי הגדיל ופנה לראשי הסיעות וביקש מהם להכנס ביחד איתו לעשייה העירונית.
ללסרי יש 5 סגני ראש עיר בשכר, אשר 3 מהם, ככל הידוע לנו, כבר משוריינים למפלגות החרדיות: אגודת ישראל (1) וש״ס (2). ממלא מקום נוסף בוודאי יקבל גבי כנפו וסגן נוסף נותר למי שיכניס הכי הרבה מנדטים ושאותו ראש העיר ירגיש שהוא ״יכול לעבוד״.
אין ספק שמדובר ביחסים אישיים לפני הכל וכל מי שחושב אחרת, לא מבין פוליטיקה כהוא זה. אז מי יהיה הסגן הנוסף? הימור שלנו הוא שמעון כצנלסון – הואיל והוא מביא עמו 6 מנדטים אשר יצטרפו לקואליציה הכי גדולה שאי פעם הרכיב יחיאל לסרי וגם הוא שמר על מערכה נקיה מול ראש העיר וכמעט לא תקף אותו בנקודותיו החלשות. דבר זה יעמוד לזכותו הפעם בניהול המשא ומתן.

תיק החינוך – למי ?

תיק החינוך הוא התיק החשוב ביותר, בניגוד למה שחושבים חלק מחברי המועצה. החינוך הוא תחום שניתן להשפיע עליו לטובה ולאורך שנים וגם להעלות את ההישגים באופן משמעותי מאוד. העיר אשדוד זקוקה לאדם רציני, היודע להוביל להישגים ולנהל אנשים. הסתכלות מהירה על חברי המועצה הנבחרים מותירים אותנו עם איש אחד הראוי ביותר לתיק החינוך וכזה, שכבר הוכיח בעבר, כי הוא יודע להוביל להישגים. על אף הטענות של חלק מהתושבים, גורמים מביני עניין בתחום העשיה של ׳יובלים׳ טענו בפני מערכת ׳אשדוד היום׳, כי כנפו הציל את תחום המים בעיר. ממש ככה. כיו״ר התאגיד, הצליח כנפו לטפל בתשתיות בעיר והוביל את התאגיד ממצב של גירעונות מתמשכים להתקדמות משמעותית מבחינת התזרים.
כזה איש ראוי שיעמוד בראש תחום החינוך ויוביל גם אותו להישגים ראויים. עם היועצים הנכונים וההתמקדות הראויה, אין ספק שתחום החינוך המזדחל לאחור בשנים האחרונות, יצעד קדימה. הגיע הזמן להשקיע בילדים שלנו שהיו אמורים לעמוד בראש העשייה ובשנים האחרונות די נדחקו לאחור.

בעיות צפויות

נכון להיום, ראש מנהל החינוך הוא אריה מימון. מימון, שמינויו לתפקיד נפסל תחילה ולאחר מכן אושר מחדש, מתגורר מחוץ לעיר ואיננו העדפתו הראשונה של גבי כנפו. למעשה, השניים לא הכירו כלל עד שנכנס מימון לתפקיד. יש הטוענים, כי מימון ידוע ביחסי אנוש לא מהמצטיינים שידענו וההשערה היא, כי כנפו יתקשה לעבוד מולו כממונה על התחום. יש האומרים, כי מימון הוא צנטרליסט והיחס שלו להורים של ילדי החינוך המיוחד בקיץ האחרון הותיר רבים מתושבי העיר המומים וכואבים את כאבם. עצם הפרשה ההיא העמידה בספק גדול את בחירתו מחדש של ראש העיר ולכן לא מן הנמנע יהיה להסיק מסקנות.
תחום החינוך בעיר דורש רענון מקצה לקצה.
בבתי הספר קיימים צוותי חינוך טובים אבל התחושה היא, שההכוונה מלמעלה טובה אבל לא מצוינת. רענון שורות בתחום על ידי אדם תושב העיר, ולא חסרים מוכשרים, יכולה לעשות רק טוב לתחום החשוב הזה. אילו כנפו אכן יקבל את התחום הזה, הרי שיתחולל בו פלאים בתוך זמן קצר ולזה הציפייה. במידה והשלטון הנוכחי יחליט לתת ׳פוש׳ לתחום החינוך, הרי שכל מחדליו עשויים להימחק ולהימחל לו כלא היו. ממש ככה. אז מי מרים את הכפפה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.