המכתב האנונימי שהצליח לרגש

מכתב, שהגיע למערכת ״אשדוד היום״ מתושבת העיר והצליח לגעת ברגש הכי עמוק בישראליות של כל אדם המתגורר במדינת ישראל ובאשדוד בפרט. נושא המכתב שוב מעלה את הרגש והחיבור בין דתיים לחילוניים בעיר ומציף שאלות לאוויר, אשר טוב נעשה כולנו אילו ננסה להשיב עליהן כאילו אנחנו מהצד השני. בסופו של דבר, מדובר בכבוד הדדי בין אדם לחברו, הרבה מעבר לכל רגש דתי זה או אחר. מוזמנים לקרוא ולהגיב לנו וכמובן לחזק את הכותבת, אשר ביקשה לפרסם את מכתבה בעילום שם ואנחנו, כמובן, נענינו בשמחה לבקשתה (שמה שמור במערכת).

להלן המכתב במלואו:

היי תמי, שבוע טוב.
אני לא יודעת אם את הכתובת, אבל אני מנסה את מזלי, זה יושב לי על הלב.
אני גרה בשכונה מעורבת, חרדים וחילונים. אך מה שקרה השבת היה פשוט זלזול לא רק בנו, כדתיים. אלא גם מבחינה מוסרית, ומינימום של אנושיות. ליל שבת, אנו מתעוררים בשעה 3 לפנות בוקר לקולות של מוזיקה בווליום גבוה מאוד, צרחות וקולות צחוק מהשכנים בקומה הראשונה. קמנו בבהלה, הייתי בטוחה שהשעה 11 בלילה, וכשהסתכלתי בשעון ראיתי שהשעה 3 לפנות בוקר הייתי בהלם טוטאלי! אנו דתיים. לא יכולתי להתקשר למשטרה לדווח, וכמובן שלא ארד לדבר עם השכנים, שאם הם היו אנשים מתורבתים ואנשי שיחה, מן השתם וכמובן לא היו מתנהגים כך בשעה כזו ובכלל..
אנו שומעים אותם צוחקים ואומרים שאם תגיע משטרה, הם יחלקו בקנס.. ואנו חסרי אונים מול חוסר הכבוד לשבת, ולשומריה. וחוסר אנושיות וחוצפה שכזו.
בטח את שואלת את עצמך למה אני כותבת לך את זה, גם כי אני מאמינה שכעיתונאית באשדוד, חשוב להעלות לציבור את המודעות לאחר; בדיוק עכשיו עם "אוטובוס השבת" וכל ענין הבחירות.
הכל בסופו של דבר מסתכם בכבוד הזולת. התחשבות ואיש באמונתו יחיה.
אם תחליטי לפרסם את הסיפור אני רוצה שהוא יפורסם באנונימיות.
ובכל אופן הורדתי מה שיש לי מהלב;
שיהיה לנו שבוע טוב ומוצלח!

קרדיט צילום : דוברות עיריית אשדוד.

אולי תתעניין ב...

תאונת דרכים קשה ברחוב יצחק הנשיא. 2 פצועים פונו

הבוקר (ראשון), בשעה 09:53 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על תאונת דרכים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים