הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

המהפך כבר כאן: כנס תומכים אדיר של המועמד ד"ר אלי לחמני

מעל 1,500 תומכים ופעילים של ד"ר אלי לחמני התכנסו אתמול (מוצ"ש) באולמי בית האופרה לכנס תמיכה ענק לקראת הבחירות. לחמני: "הדבר הראשון שאעשה עם בחירתי לראשות העיר – אפתח את הלשכה לציבור". יו"ר מטה הבחירות ומספר 2 בסיעתו של לחמני, עו"ד אופיר לסרי: "לא זכורה לי מערכה כזו"

 

אווירה מחשמלת הייתה אתמול באולמי 'בית האופרה', כזו המבשרת על שינוי קרוב מאוד בשלטון. ממש כפי שקרה בארצות הברית, עת הכריזו הסקרים על הילרי קלינטון כנשיאת ארה"ב הבאה בהפרש ניכר ואילו מי שנבחר בסופו של דבר הוא מי שהעם בחר בו ורצה אותו יותר מכל.

על אף האמור לעיל, הסקרים הראו באופן חד משמעי, כי היחיד שיכול לנצח את יחיאל לסרי במירוץ לראשות העיר הוא ד"ר אלי לחמני. האיש אשר ידוע ביושרו, מקצועיותו, השכלתו ואנושיותו, הצליח בקמפיין אחד של מספר חודשים, להיכנס ללבבותיהם של רבים מתושבי העיר, שרואים בו את ראש העיר הבא.

ד"ר לחמני לא ויתר לרגע והשקיע מאוד במגע עם הציבור. הלייקים הרבים בפייסבוק לא הספיקו לאיש, שהקפיד להגיע לכל רובע בעיר ושוחח עם התושבים, לכל מרכזון מסחרי ולבתים רבים.

מחוג בית אחד לכנס אחר, הלו"ז של לחמני צפוף מאין כמוהו ובמהלך נאומו הוא הבטיח: "דבר ראשון שאעשה כראש העיר יהיה לפתוח את דלת הלשכה בפני הציבור הרחב. לא עוד שירות למקורבים בלבד אלא לכלל הציבור". מכאן, ניתן ללמוד את תפיסתו של האיש, שמבין היטב, כי את הכוח שלו כראש עיר יקבל מהציבור, יקשיב לו ויפעל בהתאם. בשונה ממצבים מסוימים בעשור האחרון, עת הונחתו פרויקטים שונים ויש שיאמרו אף משונים על ראשם של התושבים, תוך שינוי מהותי באורח חייהם ובנוחות הבסיסית (רי-ווי, פרויקט כושל של הפרדת הפסולת, אי-קידום קאנטרי, קנסות לבתי עסק פתוחים בשבת ועוד).

המועמדים ברשימתו של לחמני למועצה נכנסו בזה אחר זה לפי סדר הופעתם ברשימה, לאחר הצגתם בפני הקהל הרחב על ידי ליזה ללוצשווילי, אשר הנחתה את הערב בכשרון ובחן גדולים מאוד.

אחרון נכנס ד"ר אלי לחמני והקהל, שלא התאפק, התרומם על רגליו ושאג קריאות שמחה ועידוד.

חמשת המועמדים הראשונים נשאו נאום קצרצר וממצה ואחרון לחמני בעצמו.

מי ששילהב במיוחד את הקהל והפתיע את הנוכחים, אפילו את אלה שחושבים שהם מכירים אותו היטב, היה עו"ד אופיר לסרי – מס' 2 ברשימתו של לחמני, ראש לשכת ראש העיר לשעבר, מנהל 'יד לבנים' ובעלים של משרד עורכי דין מצליח בעיר. עו"ד לסרי דיבר על ההצטרפות הגדולה של הפעילים מכל רחבי העיר לד"ר לחמני וציין, כי הוא שותף פעיל ב-5 מערכות הבחירות האחרונות בעיר וכזו עוד לא הייתה. "ההתגייסות של הפעילים אלינו, עם רוח ההתנדבות והרצון העז להשפיע ולשנות היא פשוט מרגשת וחצתה כל גבול אפשרי בכמויות ובאיכויות שיש רק אצלנו. לי אין ספק – ד"ר אלי לחמני הוא ראש העיר הבא של אשדוד".

ד"ר לחמני עלה לבמה לספר על תכניותיו. מוקדם מאוד זרק הצידה לחמני את הדף המתוכנן שהגיע עמו והתכוון לקרוא מתוכו וביקש לדבר לכולם מתוך לבו. או אז פרץ ממנו רגש אדיר, שהצליח להגיע לכל מי שנכח במקום. ד"ר לחמני הצליח לקבל מהקהל חיבוק גדול מאוד תחילה בדמות מחיאות כפיים סוערות ולאחר מכן, חיבוק ממשי, כאשר השתרך מעין תור של תושבים שביקשו רק לגעת בו ולהחליף מילה. תושבי העיר אשדוד זקוקים ליחס. הם לא חייבים תמיד לשמוע את המילה "כן" אבל תשובה הם יקבלו. ככה פשוט. נראה, כי ד"ר לחמני הוא האיש שהבין את זה טוב מכולם בקמפיין הזה והצליח לתעל את ההבנה הזו לכדי הצלחה אלקטורלית, אותה נוכל לבחון היטב בקלפי ב-30/10/18.

נושא נוסף, שציין לחמני היה נושא ההי-טק שלא קיים בעיר: "תתארו לכם שאנחנו נחזיר את הצעירים לעיר הזאת. בעשור האחרון עשרת אלפים צעירים עזבו את העיר בגלל יוקר המחיה והיעדר ההייטק. בניתי תכנית מסודרת איך אפשר להביא בעיר דירות של 100 מ"ר בפחות ממיליון שקלים. זה ישים וזה אפשרי. העיר הזאת משוועת להייטק. אנחנו נביא את ההייטק וכבר עכשיו אנחנו הולכים למפעלים, למנכ"לים ולגופים שרוצים ומבקשים מהם לדעת איך הם יכולים להביא את ההייטק אלינו".

על התיירות – העיר הכי יפה בארץ ו-0 תיירים בה

ד"ר לחמני התייחס גם לנושא התיירות. "אנחנו עיר של ים, של תיירות, כמה תיירים נכנסים לאשדוד? 0! אנחנו נעשה מהפכה בחוף הים, תארו לכם שבחופי הים יהיו שוברי גלים ונגישות לים לאורך כל עונת הקיץ, תארו לכם שנעשה בתי קפה על רצועת החוף, תארו לכם שהמרינה באשדוד תוך 3-4 חודשים תהיה מרינה בינלאומית שתטפח אותה עיריית אשדוד החדשה תתפתח –  אחרי 20 שנה שהיא משמשת אתר בניה".

על רי-ווי: "מישהו ניסה לחנך אותנו ולהגיד לנו לא לעלות על הרכב שלנו"

"לסרי עשה שתי תכניות ושתיהן נפל, שתיהן פגעו בעיר הזאת יותר מאשר עזרו לה. הראשונה – פרויקט הreway, הוא בעצם אמר לנו 'אתם תחזירו את הרכבים ותתחילו ללכת ברגל או לדווש באופניים', בשביל זה הוא עשה את הפקקים ופגע בתחבורה שהייתה תחבורה טובה בעיר הזאת. הוא זרק 600 מיליון שקלים! מה היה צריך לעשות במקום זה? שתי יציאות בעיר הזאת ורכבת ישירה מהתחנה המרכזית לתחנת הרכבת – זה היה פותר לנו את כל הבעיות באשדוד אבל לסרי לא סופר אותנו, הוא חושב שאנחנו סרח עודף שלו.

הסכם גג – שכחו את הרבעים הוותיקים לפני כולם

התכנית השנייה שעשה היא הסכם הגג והוא כתב בכל מקום שהסכם הגג טוב לצעירים וטוב לאשדודים ואני אומר לכם שהסכם הגג רע לצעירים ורע לתושבי אשדוד. המקסימום שהעיר יכולה להכיל הוא 350 אלף, הוא רוצה לבנות עוד 60 אלף יחידות דיור – שהם עוד 250 אלף תושבים ל-250 אלף התושבים שכבר קיימים, כלומר הוא רוצה להגיע ל500 אלף תושבים – וכך העיר הזאת תקרוס. כבר היום הוא לוקח פארקים והופך אותם למתחמי מגורים. קחו למשל את פארק בן גוריון – 40 אחוז ממנו הוא לקח כדי לבנות בניינים, הוא לקח לנו את פארק הנחל – שהיה צריך להיות פארק הירקון של אשדוד, החלק המפריד בין התעשייה למגורים עם מדשאות וספורטק כדי לבנות שם שכונת מגורים עם עשרת אלפים יחידות דיור – ואת זה לא צריך בעיר הזאת. העיר הזאת התפתחה לכיוון דרום, שכחנו את הצפון – את א, ב, ג, ד, ה, ו – תושבי האזורים הללו נשכחו משום מה – בואו נחזיר אותם, בואו נעשה פינוי בינוי נכון על ידי החברה העירונית בכך שתיקח זוגות צעירים ומחוסרי דיור ותיתן להם הזדמנות לקנות דירות של 100 מר בפחות ממיליון שקל. זה אפשרי וניתן – עכשיו ובקרוב.

על התחרדות העיר: "חיה – ותן לחיות"

ד"ר לחמני הוסיף: "החוויה הכי קשה שיש לנו בעיר הזאת היא העניין של הכפייה החרדית. אנחנו עוברים בחמש השנים האחרונות מסע קשה מאוד בו מנסים לכפות על התושבים את 'התחרדות'. אני לא אנטי חרדים ולא אנטי דת. אני אוהב את הדת, אני מסורתי ותפיסת עולמי היא 'חיה ותן לחיות'. כולנו תושבים של עיר אחת – גם החרדים, גם המסורתיים, גם החילונים – ואנו צריכים לחיות ולגור אחד עם השני. לא אקח אוטובוסים או אכריח לפתוח חנויות ברובע ז', אך אעמוד על כך שבשבת יהיו מקומות פתוחים לבילוי, מקומות שנוכל ללכת אליהם – אם זה ב'ביג' ואם זה בחוף הים ובאזורים שלא מפריעים לחרדים. אני רוצה קולנוע בשבת, אני רוצה בתי תרבות בשבת, הגיע הזמן.

 

"בחמש השנים האחרונות מאה אחוז מהשטחים הציבוריים ניתנו לקהילות חרדיות שאפילו הן לא מאשדוד – אלא מירושלים, מבני ברק ואני שואל למה? תנו את זה לתושבי אשדוד! באשדוד יש כעשרים אחוז נכים, האם נותנים להם התייחסות? האם יש להם מועדון ספורט או כושר המיועד להם? באשדוד יש את המספר הנמוך ביותר של תנועות נוער וילדים ולכן אני מבטיח שאנחנו נקצה שטחים לטובת כל התושבים – ראש עיר נותן לכולם ולא רק לאחד".

 

לקינוח, עלתה להופיע להקת מוצ"ש המקומית, אשר הפתיעה ממיטב השירים הטובים, שסיכמו ערב נפלא.

גלריית תמונות. צילום: 'אשדוד היום':

 

עמוסת כישרון: ליזה ללוצשוילי/מנחת הערב

 

 

 

 

 

אלי זריהן – מוביל מחאת ההורים לילדי החינוך המיוחד כבר עשה את הבחירה שלו:

 

 

 

 

 

 

 

מספר 5: שמעון ממן – היי-טקיסט מוכשר שהחליט לעמוד בחזית העשייה הציבורית:

מס' 3: ילנה קרצמן:

מס' 4 וחיזוק משמעותי ביותר: ולדימיר בורודה

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.