הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

המדרכה ברובע ז׳ נחסמה למעבר תושבים| הרב ויינגרטן ואבי אמסלם לא פנויים להעניק תשובות

תושבי רובע ז׳ פתחו את הבוקר והשבוע עם חסימת מדרכה, המשמשת ילדים והולכי רגל רבים בדרכם לבתי הספר ולמקומות העבודה. כעת, תושבי רובע ז׳ יוצאים למחאה: ״בונים דירות לא על גב הציבור״. מה היה לחברי המועצה להגיד?

מועצת העיר אשדוד התברכה עם עשרה חברי מועצה חרדים, אשר אמורים לייצג את האינטרס הציבורי של תושבי הרבעים החרדים, לצד הציבור הכללי. בעניין חסימת המדרכה, מערכת ״אשדוד היום״ הגיעה פיזית לעיריית אשדוד, במטרה לשאול את יו״ר אגודת ישראל, הרב יחיאל ויינגרטן ויו״ר ש״ס באשדוד אבי אמסלם שאלות נוקבות בנוגע לחסימת המדרכה והצעה לדרכי פתרון זמינים ונוחים לכולם.

ראשון בדרך, היה הרב יחיאל ויינגרטן, היושב בלשכתו בקומה החמישית בעיריית אשדוד. לזכותו נגיד, כי הרב ויינגרטן היה במשרדו אם כי לנו לא הורשתה הכניסה אליו משום שלטענת המזכירה: ״הוא נמצא בישיבה חשובה עם רבנים״ .

שני במסדרון נמצא יו״ר ש״ס, החבר של כולנו בעירייה ו״אהוב הקהל״, אבי אמסלם. גם ללשכתו לא הורשתה לנו הכניסה משום שלטענת מזכירתו ״הוא יושב עם רבנים חשובים״.

הסיבה הזהה בשתי הלשכות גרמה לנו לחשוב קמעה על חשיבות המצוקה של תושבי רובע ז׳, שאמורים לקבל ייצוג הולם מחברי ״אגודת ישראל, ו״ש״ס״.

כאמור, את התגובה של לשניהם טרם הצלחנו לחלץ אך תגובה בוודאי תגיע בהמשך.

להלן ההודעה שהופצה הבוקר (ראשון) והגיעה למערכת ״אשדוד היום״ על ידי תושב רובע ז׳:

השגת גבול הציבור!!
רובע ז' אשדוד

גם אני מצטרף למחאת התושבים!
הולכי רגל בדרך לעבודה, ילדים בדרך ללימודים נאלצים להאריך את דרכם ולעקוף סיבוב שלם עקב סגירת מדרכה ציבורית בפינת רשב"י / רבי יוחנן בן זכאי.

אפשר למצוא פתרונות חלופיים.
לדוגמא: ברח' בעל הנס, בנו בית כנסת ובמשך שנתיים שמו גדר עם תקרה לבטיחות הילדים. בתל אביב קודם כל דאגו להולכי רגל כשבונים את הרכבת הקלה. לא יתכן שקבלן צריך לסגור מדרכה, כי אין אופציות אחרות!

לא ננוח ונשקוט עד שיפתחו את המדרכה ויתנו לתושבים להמשיך בדרכם! בונים דירות, לא על גב הציבור!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.