הלם: האם כצנלסון הודיע ליהודה אבידן,מנכ"ל חפ"א, על פיטוריו?

תדהמה במערכת הפוליטית באשדוד: לפי השמועות, שהגיעו למערכת 'אשדוד היום', שמעון כצנלסון, סגן ראש העיר, אשר במפלגתו קיים נציג הממונה על חפ"א (החברה לפיתוח אשדוד), הציע ליהודה אבידן, מנכ"ל חפ"א בשנים האחרונות, לסיים את העסקתו כמנכ"ל החברה.

בהתאם למידע שהגיע למערכת, ביום רביעי האחרון נפגשו השניים ובמהלך השיחה הקצרה ביניהם, הציע כצנלסון לאבידן להתפטר מהתפקיד מרצונו, עקב מחשבה, לכאורה, למנות מנכ"ל אחר תחתיו. עצם העניין היכה בהלם מוחלט את המערכת הפוליטית בעיר, שכן כצנלסון כלל לא ממונה ישיר של חפ"א, אלא ולדימיר גרשוב, מספר 3 ברשימתו. בנוסף, תפקיד מנכ"ל חפ"א הינו תפקיד מקצועי, אשר המנכ"ל שלו נבחר במכרז ולא במינוי פוליטי, לכאורה.

יהודה אבידן נחשב למקורב מאוד לשר הפנים אריה דרעי ולפי הסברה, הקרבה אליו הייתה אמורה להעניק לו בטחון מלא בהעסקה, ולכן ההלם בו מצויה המערכת הפוליטית. כצנלסון נכנס לתפקיד סגן ראש העיר מיד בתום הבחירות וקיבל לידיו את המינוי על חפ"א, אותו הותיר בידי גרשוב, מספר 3 ברשימתו ומכהן בתפקיד כבר שנים רבות.

גורמים בכירים בחפ"א: "חשד כבד לאֶתְנָן בחירות וחשיפת ההבטחות טרום-בחירות"

גורמים בכירים בחפ"א אמרו למרכת 'אשדוד היום', כי ההערכה היא, שניסיונותיו של כצנלסון עשויים להיות קשורים לאתנן שעלול והבטיח כצנלסון לקבלן שאול כהן, שהתבטא כבר לפני מספר חודשים בפומבי, בפני אנשים וגם במסדרונות חפ"א, שהוא יתמנה למכ"ל חפ"א והעיקר שיהודה אבידן ילך. לפי גורמים בכירים בחפ"א, הצהרה זו של כהן היא, לכאורה, כתוצאה ממשפטים קשים המתנהלים כנגדו מצד חפ"א, שאף זכתה במיליון ו700 אלף שקלים כנגדו ובימים אלה מתברר הערעור של הצדדים בפני בית המשפט העליון. בנוסף, אמרו לנו הגורמים הבכירים בחפ"א, כי מר שאול כהן היה פעיל מרכזי במטה של כצנלסון ואף שובץ באחד המקומות ברשימה. אין ספק, כי התערבות, לכאורה, של קבלנים היא אחד הדברים הגרועים ביותר שיכולים להיות כאשר מגיעים למצב של מינוי או הדחת מנכ"לים. אותו גורם הוסיף: "ככה מתחילות להיחשף השחיתויות וההבטחות של הבחירות".

איפה לסרי בכל הסיפור?

קשה לנו להאמין, כי מהלך דרמטי שכזה במערכת הפוליטית לא מתואם עם ראש העיר וההערכה היא, הגם שלסרי נמצא כעת בחו"ל, הדברים מתואמים איתו אחד לאחד. שמא זו סיבה משנית נוספת ליציאתו לחו"ל דווקא עכשיו? מפתיעה תגובתו של כצנלסון לדברים, שכן לפיה ניתן ללמוד, שאין הכחשה לדברים.

תגובות לכתבה:

שמעון כצנלסון| סגן ראש העיר: "אין תגובה".

יהודה אבידן| מנכ"ל חפ"א: "תפקיד מנכ"ל חפ"א זה לא תפקיד פוליטי. מדובר בתפקיד שנבחר במכרז כדת וכדין. יו"ר חפ"א גרשוב ולדימיר לא שוחח עמי בנושא שום מילה והוא היחידי או ראש העיר שיכולים לבקש ממני את התפקיד. אני לא מעלה בדעתי, שמישהו ינסה להתערב פוליטית בעבודת הדירקטוריון, דבר שהינו פסול לחלוטין, כך שלכל השמועות אין שום בסיס. נבחרתי לפה לפני תקופת הבחירות ואני אשאר גם אחרי הבחירות. לכל מי שבונה על התפקיד הזה, אני מציע לו לחפש חלופות. אני מתכוון להמשיך ולהצעיד את חפ"א לעוד הרבה שנים טובות כפי שעשינו עד היום, יחד עם כל עובדי חפ"א הנהדרים והמסורים, ויחד עם היו"ר שאני נמצא איתו כמעט 9 שנים והכל לטובת תושבי העיר ולרווחתם".

גרשוב ולדימיר| יו"ר דירקטוריון חפ"א: "גם אני שמעתי את השמועות האלה לא רק על חפ"א אלא על מקומות נוספים בעיר, בהם מעוניינים לבצע שינויים במנכ"לים. אני מוותיקי יו"ר חפ"א. חפ"א היא החברה היחידה המבוססת כלכלית מכל החברות העירוניות ומתקיימת גם ללא פרויקטים. אנחנו מחפשים לעשות פרויקטים לטובת העיר. לאחרונה סיימנו לבנות ולאכלס מקבץ דיור של 257 יחידות דיור, בשיתוף משרד העלייה והקליטה, מה שאומר שיש מנכ"ל טוב ויו"ר טוב. חפ"א היא גוף מסודר ולא ניתן להשתלט עליו מבחוץ. כיו"ר הדירקטוריון אין לי כוונה להחליף את המנכ"ל, אך אם יהודה אבידן ירצה לעבור לחברה אחרת או ראש העיר יבקש, אני יכול להסכים ולא מעבר. בהסכמה, הוא יכול לעזוב ולעבור לחברה אחרת אבל התהליך חייב להיות תקין. לשלוח מנכ"ל זה תהליך: שימוע, סיבות ולא ניתן לשלוח סתם. כל זמן שאני בעיריית אשדוד, כבר 20 שנה וקדנציה חמישית, אני לא אלך לתהליך לא תקין".

עיריית אשדוד טרם מסרה את תגובתה וככל שתמסור, הרי שזו תפורסם במלואה.

שאול כהן|קבלן ביצוע מגיב לדברי בכירים בחפ"א: "התביעה שלי התקבלה בחלקה. לדעתי, אני אזכה ב12 וחצי מיליון שקלים ואם אבידן מוכן לקחת על עצמו את הנזק שגרם לחפ"א, אם תפסיד. אפשר אולי לרמות שופט אחד אבל שלושה יהיה קשה".

אולי תתעניין ב...

בתושייה ובמהירות: המציל דודו כהן הציל אדם מטביעה בחוף מי-עמי

צוות המצילים בחוף מי-עמי הצילו במהלך השבת אדם מטביעה בחוף מי-עמי. המציל דודו כהן רץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים