הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הכוכבים האמיתיים של ישיבת המועצה – תושבי העיר!

ישיבת מועצת העיר התקיימה הערב בעיריית אשדוד. זו הייתה יכולה להיות עוד ישיבה מן המניין, כזו אשר איש לא טורח להגיע אליה במיוחד, אפילו לא ראש העיר, אשר ידע תקופות ארוכות של החמצת ישיבות או התחלתן ללא אמצע או סוף

הנושאים על הפרק, יכולים היו להמשיך לעלות לסדר היום, כמעט באין מפריע, ולמעט כמה הערות אגב מהאופוזיציה, הכל היה ממשיך להתקיים באין מפריע. "עולם כמנהגו נוהג", היו חלק מהאנשים יוצאים ספק מאוכזבים ספק מיואשים וחוזר שוב, חלילה, בחודש הבא.

אלא שבחודש האחרון נפל דבר בעיר אשדוד. לאחר מספר החלטות שנויות במחלוקת אשר קיל ראש העיר ביחד עם חברי הקואליציה ולא לפני ש"התנאים הבשילו" כדוגמת: עומסי תנועה כבדים בשל פרויקט התחבורה השנוי במחלוקת, תיעוד של ראש העיר מבקר עבריין מורשע שיצא מחופשה בכלא, הסבת תשומת לבם של תושבי העיר העובדים קשה לפרנסתם לכך שהם לא מקבלים את מיטב השירות מעיריית אשדוד. זו שלוקחת מהם מדי חודש חלק מכובד מהמשכורת אותה עם מביאים הביתה בעמל רב.

תחילה, ניסו מתנגדי המחאה להגיד שהמחאה קשורה לסקטור מסוים; לאחר מכן ניסו לשייך אותה לאדם פוליטי ספציפי זה או אחר אבל ככל שהזמן נוקף עושה רושם, שבקומה החמישית בעיריית אשדוד, מתחילים להבין את עומק הבור אליו לא התכוונו להיכנס. הציבור בעיר התעורר והבין שהוא "מפסיק להיות פראייר". הציבור בעיר כבר מצביע ברגליים והחליט להגיד את מה שבוער אצלו בלב.

מחאת תושבי העיר – יצאה לרחובות העיר והיא מסרבת לגווע ורק מתגברת בכל פינה: בסופרמרקט, בתחנת האוטובוס, בתור במרפאה, בבתי הקפה וכמובן בין כותלי עיריית אשדוד. עובדי העירייה ניסו, תחילה, לחסום את ההמון הזועם על השלטון הקיים, אבל, עושה רושם לפחות ברשתות החברתיות, שגם הם מבינים שזה עשוי להיות, לכאורה,  קרב אבוד.

"אי אפשר לחסום סכר מלא עם האצבע", אמר לנו השבוע עובד עירייה בכיר ובכך, כך נראה, הצליח לסכם במחי משפט את מה שמרגישים העובדים.

מי שהשלטון ניתן לו לפני כ-9 שנים בקול תרועה רמה ועם הבטחה מאוד גדולה "למלא את העיר בתוכן ובעשייה", כדבריו, עתיד בזמן הקרוב, כך לפי פרשנותנו במערכת, לסיים בקול ענות חלושה את השלטון שהצליח, בכשרון רב, לצבור לו יותר מדי מתנגדים.

 

ד"ר אלי לחמני, חבר האופוזיציה, ביקש לדבר על אולמות הקולנוע החסרים בעיר. הוא דיבר על המחסור הקשה וביקש לקדם את תכנית הקמת בתי הקולנוע – סינמה סיטי. לדבריו, ענה ממלא מקום ראש העיר- גבי כנפו: "פוליטיקה זולה", וזכה מהקהל ביציע לקולות "בוז" ושריקות נגד.

מה גורם לאנשים האוחזין בשלטון להתנהג כך ואולי אף לחטוא בחטא היוהרה?

מדוע נכחו ביציע הקהל עובדי עירייה? האם הגיעו מרצונם החופשי או שמא מישהו ביקש מהם? האם צו מצפונם הורה להם להגיע או שמא בר סמכא אחר?

שמעון כצנלסון – יו"ר האופוזיציה, מסר ל"אשדוד היום" כך:

"לסרי, תמיד קראתי לך אדוני ראש העירייה. הפעם, עברת לפסים אישיים.

אני לא סניה בשבילך, רק חברים שלי קוראים לי סניה. אתה לא חבר שלי. אתה תקרא לי שמעון.

אתה רוצה מלחמת אחים ואני מודיע לך, זה לא יקרה. תושבי אשדוד אנשים חכמים ואני יודע למה עכשיו המלחמה הזאת משרתת אותך יותר מכולם. הכוונה שלך ברורה, לחתום הסכם עם החרדים עכשיו. אשדוד לא בית שמש, לא הייתה ולא תהיה, גם אם זה רצונך.

שרת המשפטים איילת שקד אמרה עליך: "ראש העיר החליט ללכת עם החרדים. מי שצריך לבוא איתו חשבון הם התושבים בקלפי".
יש עקרונות יותר חשובים מהפוליטיקה ומעניינים אישיים. את זה, או ששכחת, או שמעולם לא למדת.

אתה יכול לסגור לי את המיקרופון. אבל אתה לא תוכל לסגור את אשדוד.

לסרי, אני לא מאמין לך.

תושבי אשדוד לא מאמינים לך.

אשדוד לא מאמינה בך".

עופר צחר, פעיל המחאה, ביקש להודות לתושבים אשר נכחו הערב בישיבת המועצה:

"אנו מודים למאות תושבי אשדוד, שהגיעו לתמוך במאבק הכפייה הדתית במועצת העיר.
אנו מצרים על כך, שלא כל התושבים זכו לראות את המועצה כיוון ששוב התמלאו מושבי המליאה בעובדי העירייה שהורו,לכאורה, להגיע ולתמוך.
כואב לראות שהנהלת העיר נקטה באכיפה סלקטיבית ועל אף קריאות של עובדי העירייה נזרקו דווקא חברי ועד המאבק מהאולם על לא עוול בכפם.
כפי שצפינו, ראש העיר לא ענה על השאלות הבוערות שמעסיקות את 80% מתושבי העיר:
האם העיר חוזרת למצב לפני חוק המרכולים?
האם שלושת המתחמים חוזרים לסטטוס קוו ויוכלו לשרת את תושבי העיר גם בשבת?
האם מתחמי התרבות, הפנאי, הספורט והחינוך יישארו פתוחים כמו בכל עיר מתוקנת בישראל?
והאם בכוונתו לתקן את חוק העזר העירוני בהתאם. נוכחנו שוב לדעת, שראש העיר נוהג באטימות ואינו קשוב לצורכי הציבור.

אנו נמשיך במאבקנו הצודק והנחוש ללא חת וניפגש ביום שבת הקרוב ה 10.2 בשעה 19:00 מול בניין העירייה.
רק ביחד יחד ננצח ?? מחזירים את אשדוד לאשדודים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.