הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הישג לד"ר אלי לחמני: התקבלה עתירתו לגילוי והעתקת מסמכי בחירות

בית המשפט נעתר לבקשת ד"ר אלי לחמני והוציא מלפניו צווים לגילוי והעתקה של מסמכי בחירות, פרוטוקולים וכיוצא באלו. מדובר בהחלטה חשובה ולא ברורה מאליה של בית המשפט, אשר התקבלה היום (חמישי) על ידי כבוד השופטת שרה דברת.

 

עו"ד יוסי בן-דיין ועו"ד דניאל כהן הם עורכי הדין אשר הובילו את ההישג היום (חמישי) בדמות גילוי מסמכים בדרך לעתירה על ערעור תוצאות הבחירות. עו"ד גבי כץ – מנהל הבחירות באשדוד במערכה האחרונה, מתפרנס בהיותו קב"ט (קצין בטחון) מערכת בתי המשפט במחוז דרום ועל כן קיים הסיכוי, כי הערעור לא ידון במחוז דרום בשל ניגוד עניינים.

רשימת הצווים אשר נדרשו על ידי ד"ר אלי לחמני בעתירתו והתקבלה הינה ארוכה ובחלקה: צו לגילוי פרוטוקולים, צו לגילוי רשימות מזכירי הקלפיות ושורה ארוכה של צווים אשר בדרך כלל לא ניתנים אושרו היום לגילוי. בשבועיים האחרונים, לאור מספר ערעורים בערים אחרות בנוגע לתוצאות הבחירות, בתי המשפט לא נתנו את הצווים האלה ולא אפשרו את החשיפה. היום, כבוד השופטת דברת העניקה את הצווים בהתאם לעתירתו של ד"ר אלי לחמני.

השופטת דברת אף ביקשה מנציגי המדינה לבחון שוב את נושא בקשת העלויות הגבוהות לצילום המסמכים. המדינה מבקשת 2.5 ש"ח על כל צילום של עמוד בודד ומד"ר אלי לחמני ביקשו סך הכל 87,000 ש"ח. השופטת דברת ציינה, כי מדובר בסכום אסטרונומי ולא סביר. השופטת דברת אפשרה למדינה לחזור בה מהסכום הזה, שכן עצם הסכום הגבוה עלול לחבל בזכות הערעור, כי נדרשים להוכיח מתוך הפרוטוקולים ואם חוסמים באמצעות דרישות כספיות אז לא ניתן להציג ראיות.

 

תגובתם של עורכי הדין המייצגים בעתירה: עו"ד דניאל כהן ועו"ד יוסי בן דיין:

"לדעתנו, מדובר נקודת ציון בדרך שאנחנו עושים כדי להגיש את העתירה. אנחנו חייבים את המצג הראייתי ועושה רושם, כי כבוד השופטת דברת הלכה איתנו. בית המשפט קרא למדינה לבדוק את עניין העלויות שהן אסטרונומיות, הנדרשות ממועמד בבואו לבחון את מסמכי הבחירות וזה צעד נוסף".

עו"ד יוסי בן דיין

עו"ד דניאל כהן:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.