הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

היריבות בחסידות גור יוצאת משליטה- היכן סגן ראש העיר יחיאל וינגרטן נעלם?

״הבחורים התפרעו, דפקו בדלתות, שפכו חמין, זרקו זבל, פוגעים בנשים ובילדים״- קטטה גדולה ואלימה פרצה בערב שבת בין חסידי גור לפורשים מהחסידות ובהמשך גם במוצ״ש חזרו המהומות לרחובות רובע ז׳ . מה הסיבות לקטטה? היכן סגן ראש העיר יחיאל וינגרטן, חסיד גור? ומה דעתו על הדברים? היכן המשטרה הייתה? הפרטים המלאים מפיו של חסיד גור על הסיפור שמרעיד את רובע ז׳ ולא רק אותו

היריבות בין חסידי גור לפורשי החסידות ידועה אך היקיפה הגדולים מקבלים ביטוי כעת, כאשר בערב שבת, בבית כנסת של חסידי גור ברובע ז׳, אירעה קטטה המונית אשר כללה אלימות, קללות, גידופים הדדיים, לכלוך ולמעשה, חשפה לציבור כולו אמקצת מהמרחש בחסידות אולי הכי סגורה הקיימת היום במדינת ישראל- חסידות גור. בעבר, פרסמנו על מקרי אלימות נקודתיים בין שני הצדדים וכעת, עליית מדרגה באלימות כאשר בקטטה נטלו חלק כ-500 איש.

על מה היריבות?

חסידות גור ידועה בסגירותה ובכללים הנוקשים שאנשיה נאלצים לעמוד בהם. חלק מהמשפחות השייכות לחסידות החליטו לפרוש ממנה ונהל את חייהם באופן השונה ממה שהחסידות מתווה. עובדה זו, גורמת ליריבות מתמדת בין שני הצדדים כאשר השיא שלה היה בערב שבת בקטטה בבית הכנסת ולאחר מכן, במוצאי שבת, ברחובות רובע ז׳. נציין, כי מהומות היו גם בירושלים על אותו הרקע.

היכן סגן ראש העיר הרב יחיאל וינגרטן?

ידוע, כי סגן ראש העיר הרב יחיאל וינגרטן הינו יו״ר אגודת ישראל, שייך לחסידות גור ומתיימר להיות מנהיגה בעיר. בפועל, אנו רואים הלכה למעשה, כי קולו לא נשמע בציבור וכל ניסיונותינו לשוחח עמו אתמול והיום בבוקר, עלו בתוהו. אנשי החסידות מצפים מוינגרטן לשמור על אנשיה ולדאוג לשקט ברחובות העיר. הפורשים מהחסידות מצפים אף הם לשמירה על הסדר שרובם המכריע חפץ בו. בפועל- הכאוס קיים ברחובות ונקווה שהחל מהיום, ישרור שקט ויבוא השלום.

שוחנו עם אחד מהחסידים הבכירים בעיר, שאמר כך:

״הציפייה של הפורשים מהחסידות היא שהרב וינגרטן ידאג להשיב את הסדר על כנו. ידוע לי, כי וינגרטן נפגש לפני שבועיים עם המשטרה ואמר להם שהוא הולך לדאוג שיהיה שקט, זה רק סכסוך קטן ולא צריך לדאוג. לדעתי, בסך הכל וינגרטן הרדים אותם בשמירה. הטענות הן כלפיו אבל גם כלפי מנהל הישיבה, שהבחורים שלו משתוללים כל הזמן ובשבת הוא פשוט נעלם. שיתפסו אותם. אי אפשר לתת להם להתפרע. אתמול (מוצ״ש) הבחורים התפרעו, דפקו בדלתות, שפכו חמין, זרקו זבל, פוגעים בנשים ובילדים״.

היכן היתה המשטרה?

הסדר הציבורי הופר אתמולב רובע ז׳ ברגל גסה. היכן היתה משטרת אשדוד? למרבה המזל, למעט נזק לרכוש, לא דווח על נפגעים בנפש אבל בקלות רבה מדי, הקטטה היתה עלולה להתדרדר למחוזות גרועים הרבה יותר ואלימים יותר. האם בידי המשטרה היתה היכולת למנוע את הקטטה הזו? ממשטרת אשדוד נמסר: ״המשטרה היתה שם וחצצה בין הצדדים למנוע הסלמה״.

להלן הדיווח של הכתב אלמוג בוקר בערב שבת בנושא:

קטטה המונית פרצה הערב בבית כנסת באשדוד בהשתתפות 500 איש. מדובר בקטטה בין חסידי גור לפורשי החסידות שהתחילה בירושלים וגלשה לאשדוד. למקום הוקפצו כוחות גדולים של המשטרה, ונכון לעכשיו חזר השקט לאזור.

מעניין יהיה לדעת כיצד יגיב בנושא סגן ראש העיר יחיאל ויינגרטן, המשתייך, כידוע, לחסידות גור.

אולי תתעניין ב...

הוארך מעצרו של הצעיר שדקר אתמול איש צוות ב׳בית הדר׳

חקירת אירוע הדקירה אמש במוסד רפואי בעיר אשדוד – בימ"ש השלום האריך הבוקר את מעצרו …

תגובה אחת

  1. הקומבינה האשדודית

    עיר הפשע והרשע…ואלוהים עומד ורואה את כל מעשיו טובעים בים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.