הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

היורש: אביגדור ליברמן נפגש עם חבר המועצה אלי נכט

הפגישה של יו״ר ישראל ביתנו, חה״כ אביגדור ליברמן עם חבר המועצה אלי נכט עלולה לרמז על סוף עידן שמעון כצנלסון. לא פחות מזה. בעוד אותו כצנלסון (74) נמצא בחו״ל, ביקש ליברמן מנכט (36) להפגש עמו, כאשר הסיבות ברורות לכל. סוער באשדוד

מועצת העיר לא התכנסה מאז יוני ולכאורה המערכת הפוליטית נראית מבחוץ די רדומה ומנומנמת. גורמים המעורים בפרטי הפוליטיקה המקומית יודעים, כי שקט מבשר על התרחשויות רבות מתחת לפני השטח והפגישה של נכט עם ליברמן, בזמן שכצנלסון נמצא בחו״ל מספרת לנו סיפור פוליטי מלא ושלם.

כצנלסון-אאוט; נכט-אין

השבוע, בצעד מפתיע נפגש יו״ר ישראל ביתנו, חה״כ אביגדור ליברמן עם אלי נכט יו״ר מפלגת "עתיד אשדוד", שזכורה בעיקר מקמפיין האנטי-חרדי שלה באשדוד. נזכיר, כי בבחירות המוניציפליות האחרונות, שמעון כצנלסון התמודד לראשות העיר, קיבל את תמיכתו של ליברמן ואף צירף אליו את ולדימיר גרשוב כמספר 3 ברשימתו. מאז החליטה המערכת הפוליטית הארצית לצאת לבחירות נוספות, לא נשמע קולו של כצנלסון בפומבי מביע תמיכה באביגדור ליברמן: לא בנאומים פומביים ולא בעמוד הפייסבוק.

אשדוד הינה עיר חשובה מאוד למפלגת ״ישראל ביתנו״, שכן רבים מתושביה הינם עולים חדשים/וותיקים יוצאי ברית המועצות לשעבר ונטיית לבם, על פי רוב ולפי תוצאות מערכות הבחירות האחרונות, היא להצביע למפלגתו של ליברמן.

מקורבים לשניים טענו, כי אביגדור ליברמן מינה את אלי נכט לתפקיד יו״ר ישראל ביתנו באשדוד והוא צפוי לנהל את מערכת הבחירות לממשלה באשדוד, אשר ידועה ככח מרכזי של המפלגה בזכות ריבוי תושבים הנמנים על יוצאי ברית המועצות לשעבר. הפרטים המדוייקים, אומנם, טרם נסגרו בין השניים אך אין ספק, כי מדובר ברעידת אדמה פוליטית וסימון יורש עצר לשמעון כצנלסון.
יש הסוברים, כי החתימה התמימה הזו בין ליברמן לנכט היא, למעשה, תחילת הסוף של כצנלסון, כי מי שניהל עד היום את המטה של ליברמן באשדוד והיה נציגו של ליברמן בעיר הוא סגן ראש העיר שמעון כצלנסון (הנמצא בימים אלה, כאמור, בחו״ל) וכל המהלך נעשה ללא ידיעתו ומאחורי גבו, מה שאומר שבבחירות הבאות כנראה שלא נראה אותו בעירייה ואולי מראש אף יחליט שלא להתמודד.

מטעם אלי נכט נמסר בתגובה:

״הבעתי אתמול (שני) אמון מלא ותמיכה מלאה במפלגת "ישראל ביתנו" בבחירות הקרובות, לגבי היו״ר או כל תפקיד אחר צריך לפנות לליברמן בנושא. לגבי כצלנסון- ככל הידוע לי, הוא במפורש הודיע לא אחת, שלא יתמודד בבחירות הבאות״.

תגובת מפלגת ישראל ביתנו:

״אמש התקיימה פגישה בין יו״ר ישראל ביתנו, ח״כ ליברמן לבין אלי נכט, בה הודיע נכט על תמיכתו במפלגת ישראל ביתנו בבחירות הקרובות. אין שום קשר בין הפגישה לבין הספינים שמתפרסמים. אין שום שינוי בסניף של ישראל ביתנו באשדוד״.


תגובה אחת

  1. היה מת ליהיות היורש של שמעון , עוד לא נולד האיש שיכול להחליף אותו !
    באשדוד רק שמעון !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.