היועצת המשפטית החיצונית של חפ"א מועמדת לתפקיד מבקר המדינה

ידיעה בלעדית של הכתב יהודה שרוני בעיתון "מעריב" הבוקר, לפיה עו"ד מיכל רוזנבוים הינה מועמדת לכהן בתפקיד מבקר המדינה. איך הדברים קשורים לעיר אשדוד אתם שואלים?

גורמים המעורים בפרטים מעריכים, כי עו"ד רוזנבוים נחשבת למועמדת מובילה לתפקיד מבקר המדינה. רוזנבוים שימשה, בין היתר, היועצת האקדמית בקורס רגולציה, יועצת משפטית של איגוד התאגידים העירוניים ויועצת לרשם העמותות ולמשרד הפנים. באשדוד, כיהנה עו"ד רוזנבוים כיועצת המשפטית החיצונית של חפ"א במשך שנים.

השם של עו"ד רוזנבוים צלצל מוכר מאוד, שכן שמענו אודותיה בנאום האלמותי של מנכ"ל העירייה אילן בן עדי באותה ישיבת מועצה בפברואר 2019. להלן דבריו של בן עדי בעניינה של עו"ד רוזנבוים, אשר כתבה חוות דעת בעניין החלפת ולדימיר גרשוב כיו"ר חפ"א על ידי עו"ד חנוך דרך-ארליך, כפי שהגיעו לידי "אשדוד היום" בנאומו שהודלף למערכת:

"אין שום ספק, שאין בכוונתי להתייחס לעניינים פנים סיעתיים הקשורים לניהול סיעתי בתפקוד העירוני אבל גם אין ספק שיש פיל בחדר הזה ומי שהכניס את הפיל הזה, זה מנכ"ל חפ"א יהודה אבידן.

אני במקרה הזה חורג ממנהגי ומסכים איתך, הלן. יש פה מהות וצריך לדבר עליה ואני מבקש בכל לשון של בקשה, כמידת האפשר, לא להפריע אותי. אני לא מתכוון להיכנס לטענות הפוליטיות של הפיל בחדר הזה שאי אפשר להתעלם ממנו והם כולן של מנכ"ל חפ"א. אני מכיר את מערכת היחסים בין עו"ד מיכל רוזנבוים ליהודה אבידן. הן לא של גרשוב, הן של יהודה אבידן. אני רק רוצה לציין, שזה שטוען טענות הגנה פוליטיות ייטול קורה מבין עיניו וינסה לזכור כמה פעמים הוא היה מעורבב והתערבב בפוליטיקה ברמה העירונית והארצית, לרבות בראיונות לתקשורת ובבחירות האחרונות. ולא רק זאת, אני מבקש ממך פה יהודה. תחדל מהפגישות שאתה יוזם עם הדירקטורים, תפסיק להפעיל עליהם לחצים. הלחצים האלה אינם כדין, תעזוב אותם. תן להם לקבל את ההחלטות שלהם כשהם חופשיים מלחצים. אני חייב לתפוס עניין. העירייה לא התחילה היום. יש קנוניה אבל זו לא הקנוניה של שמעון וזה לא התחיל לפני יום, לא לפני חודש ולא לפני חודשיים. הקנוניה הזאת התחילה הרבה לפני ואם תרשו לי, אני אפרוש את היריעה.

אני מתכוון להתמקד בעיקר בנושאים המקצועיים והענייניים וכותבת חוות הדעת הזאת של עו"ד רוזנבוים בסעיף 2 "על פי מידע שנמסר לי מר אבידן ממלא את תפקידו כמנכ"ל החברה בצורה מצוינת". כך פשוט "על פי מידע שנמסר לי". מחלקים תעודות הצטיינות בעיר אשדוד. ועוד ממשיכה לכתוב עו"ד רוזנבוים, כי גם שאר חברי הדירקטוריון סבורים, כי מנכ"ל החברה מבצע את עבודתו בצורה מקצועית וטובה. מי מסר את המידע? על מה המידע הזה מבוסס? מיהם חברי הדירקטוריון הסבורים, כי מנכ"ל החברה הוא מצוין? לא מפרטת עו"ד רוזנבוים. לפיכך, לעת הזאת, ובטרם אשיב בפירוט לטענה, טענה אני מטיל ספק רב בדברים של עו"ד רוזנבוים והסיבות לכך רבות וברשותכם אפרטם…" (לנאום המלא של בן עדי ניתן להקיש כאן).

עו"ד מיכל רוזנבוים – מועמדת מובילת לתפקיד מבקר המדינה

מדובר בכוונה למינוי מפתיע של עו"ד רוזנבוים, שיכול היה להוסיף כבוד לאשדוד, שכן עו"ד רוזנבוים היא יועצת משפטית של חפ"א בשנים האחרונות, אחת שמכירה היטב את העיר וכתוצאה מכך מדובר מינוי שיכול היה להיות טוב עד להשתלחותו של מנכ"ל עירייה כנגדה לפני כשלושה חודשים עת היא הוציאה חוות דעת לגרשוב בנושא חפ"א. מבחר המילים, שמנכ"ל העירייה התבטא כנגדה ואולי אף זלזל בה, מהדהדות עד עצם היום הזה וגם בחלוף שלושה חודשים. אין ספק, כי כעת בעירייה אולי מתחרטים על הרבה אמירות והתנהגויות בחודשים האחרונים.

יהודה אבידן מסר בתגובה: "מיכל, כאחד שמכיר אותה מזה כעשור, אין ראויה ממנה ואין מתאימה ממנה. ככל שזה נכון אני מאחל לה בהצלחה רבה".

עו"ד רוזנבוים סירבה להתייחס לדברים.

הכתבה המלאה של עיתון "מעריב" הבוקר:

אולי תתעניין ב...

סיוע הציבור באיתור הנעדרת אריאלה פרס|שתפו

משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור באיתור הנעדרת אריאלה פרס בת 33 תושבת אשדוד . …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים