הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הטור השבועי של עופר אמסלם- יוֹם הַכִּפּוּרִים

עופר אמסלם, תושב העיר ופעיל ציבור וותיק ומוכר, כותב לנו את הטור השבועי שלו במסגרת חמשוש אשדודי והפעם – מיּוֹם הַכִּפּוּרִים הַזֶּה עַד יוֹם הַכִּפּוּרִים שֶׁיָבֹא עָלֵינוּ לַשָּׁלוֹם

מי מילל ומי פילל שיום הכיפורים תשפ״א יהיה בסגר, מאווירת חג קדוש וטהור הגענו לסגר עם מגבלות שלא חלמנו עליהן בחלומות הכי גרועים שלנו. איך באותה נשימה משווים את ההפגנות בבלפור לתפילות יום כיפור, חטאנו ופשענו בגדול, דיונים של עשרות שעות שמולידים סגר חונק לעומת סגר נושם שהיה בימים האחרונים והכל בשם הזכות להפגין ??

אין ספק, 7000 נדבקים ביום זה גם מספר שלא דמיינו בשום סיטואציה , אחוזי תחלואה שמגיעים לכמעט 12% , כל נבדק שמיני מאומת כחולה קורונה. מספר החולים קשה עולה , המתים בהתאמה והרי לכם פאניקה והיסטריה רבתי. להצלחה אבות רבים , הכישלון יתום!

הסגר (שחונק) שתיכף מתחיל ילווה בתקשורת מבוקר עד ערב , מי שצופה בטלויזיה יותר משעה ביום עלול למצוא עצמו בשגעת קורונה , נתונים רצים על המסך , מומחים בעד ונגד והכל בשם המספרים שלא נגמרים. רק לעיתים נדירות נעצרים לרגע אחד ופותחים צוהר לעולמו של אחד מקורבנות הקורונה , כך היה עם רפי חמאוי המנוח , שנלחם בכל כוחו ולא יכל לקורונה למרות שהיה איש בריא ללא רקע…כל אשדוד נעצרה דום ועצב עם לכתו , יהי זכרו ברוך.

מה יהיה מכאן ? האם הגענו לסף נדבקים שממנו מאבדים שליטה והולכים לחיסון עדר , הדבקה המונית של כלל האוכלוסייה , שאחריה נהיה מחוסנים ? ימים יגידו.
האם הגדלת מספר הבדיקות (שכבר נמצאת למעלה מ 50,000 אלף ביום ) וספירת החיוביים הביאה אותנו לסגר שני , סגר נושם -חונק.
אם יבצעו 500,000 בדיקות נגלה 40,000 מאומתים ביום ?
אחרי שישה חודשים , תחושת הבטן שלי אומרת שהנכון לעשות הוא לשמור על אוכלוסיית הסיכון , גילאי 70 פלוס ובעלי מחלות רקע בכל גיל , לשמור עליהם מכל משמר ולתת לשאר האנשים להמשיך את חייהם תוך כדי שמירה על מרחק ומסיכה. שחררו אותנו לנשום , לחיות ולקבל קצת אחריות אישית , אמיתית.
יהיו עשרות אלפי מאומתים אך לא נמות מצער וחסרי אמצעים. נדבק ונדביק, נתגבר כי אנחנו לא האוכלוסייה בסיכון , נחזק את החלשים ואת הכלכלה ונחכה לחיסון שיגיע בחודשים הקרובים.
אני בטוח שכבר עכשיו יש ביננו לפחות 300 אלף נשאי הנגיף שיתגלו בבדיקות הקרובות ויביאו איתם עוד פרנויה בימים הקרובים. מישהו יכול לקבל החלטות אמיצות ועקביות ?

חג שמח … צום מועיל ובתקווה לימים טובים יותר.

2 תגובות

  1. עופר אמסלם – ראש העיר הבא של אשדוד!
    מי שלא נתן לך להכנס דרך השער ,יקבל אותך דרך החלון – בפנים !
    לסרי, יכול ללמוד ממך הלכות הגינות,מקצועיות ומנהיגות.

  2. בהחלט ראוי למשרת ראש העיר. משכמו ומעלה…גמר חתימה טובה לעופר ולמשפחת אמסלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.