הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הטור הפוליטי של משה פונטה

משה פונטה, תושב העיר, מוכר ומוערך, כותב לכבוד קוראי ״אשדוד היום״ טור פוליטי ומספר לנו למה, לדעתו, תם העידן של סניה כצנלסון והלן גלבר?

מאת: משה פונטה| טור דעה

בעוד שנתיים בדיוק תתקיימנה הבחירות לרשויות המקומיות. תושבי העיר יצטרכו שוב להגיע לקלפיות ולבחור את חברי מועצת העיר ואת ראש העיר כמובן. באשדוד מכהנים 29 חברי מועצה, רובם בהתנדבות, למעט ראש העיר וסגניו. בבחירות האחרונות בשנת 2018 נבחרו באשדוד 18 חברי מועצה חדשים, בחירה, שלמעשה, מוכיחה שיש הרבה אכפתיות ומעורבות של התושבים, למרות שיעורי ההצבעה , שהפעם היו קרובים לשבעים אחוזים. חברי המועצה, למעשה, אמורים לקבוע את סדר היום בתחומי החינוך, התרבות, הרווחה, הבריאות, התיירות והספורט. כל אחד לפי תפיסת עולמו ומה שהוא בחר לקדם או הבטיח לבוחריו. כמובן שתפקיד ראש העיר הוא החשוב, המשפיע והקובע ביותר על חיינו שתושבי העיר. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מכהן בתפקיד בקנציה השלישית שלו (13 שנים) עם הישגים לא מבוטלים ברוב התחומים.

גילוי נאות-בבחירות ב-2018 הצבעתי לשמעון (סניה) כצנלסון וטעיתי בגדול! אכזבת הקדנציה הנוכחית. הרבה מועמדים לוטשים עיניים לתפקיד "ראש העיר" על אחת כמה וכמה בעיר גדולה ומתפתחת כמו אשדוד. מועמדים משקיעים את כל זמנם, כספם (במיוחד כספים של אחרים). באשדוד, אנו רואים כבר מספר מערכות בחירות את אותם "שחקנים", למעשה, במגרש הפוליטי בכל מה שקשור להתמודדות על ראשות העיר, כמעט שלא מצטרפים "שחקנים" חדשים. לדעתי, אם לא יכנסו "שחקנים" חדשים למגרש, הניצחון של ד"ר יחיאל לסרי מובטח ובגדול! להערכתי, שמעון כצנלסון לא יתמודד על ראשות העיר בבחירות בעוד שנתיים וגם מספר המנדטים שלו למועצה יקטן בצורה משמעותית משהו כמו "סוף עידן" וטוב שכך. לדעתי, לאלי לחמני הייתה לדעתי הזדמנות חד פעמית והוא לא יצליח לשחזר את ההישג של בחירות 2018. הלן גלבר שבקושי רב התברגה כחברת מועצה תיאלץ להילחם על מקומה במועצה הבאה ואם תצליח זה יהיה הישג גדול עבורה, גם לגביה, לדעתי, קיימת תחושה של "סוף עידן". לדעתי, רק "שחקן חדש" חיצוני יכול לטרוף את כל הקלפים ויגרור אחריו מועמדים כאלה ואחרים מכל הקשת הפוליטית בעיר. כנראה, שהתושבים צמאים וכמהים למשב רוח רענן שיתן דחיפה לעיר מכיוונים אחרים, חשיבה אחרת וסדר עדיפויות שונה. ומה לגבי שאר חברי המועצה המכהנים כרגע ? מן הסתם חלקם הגדול יוחלף שוב, רובם היו אנונימים לפני שנבחרו ונשארו כך. לא ראיתי שמישהו מהם עשה מהפיכה או קידם משהו בצורה דרמטית. אנונימים וגם אנמים.

בטור הבא, אנסה להאיר זרקור על מספר מועמדים שלא חברים כרגע במועצת העיר שיכולים או מסוגלים לטרוף פה את כל הקלפים במגרש הפוליטי המקומי . 

אולי תתעניין ב...

אגף העליה והקליטה ארגן מופע חנוכה חינם לילדי אשדוד

אגף העליה והקליטה, אשר הממונה עליו היא חברת המועצה סטלה וינשטיין, ארגן מופע חנוכה לילדי …

9 תגובות

 1. פונטה היקר מוביל אותנו להניח שרק לסרי בשל הישגיו הנאצלים יהיה ראוי להמשיך….הרי ממילא אין מועמדים ראוייים. או שאתה מציע את עצמך?

 2. יפה קראתי בעניין רב טוב להבין את הקשת הפוליטית לפני בחירות

 3. מוכר ומוערך על ידי מי ? 🤔

  4 מערכות בחירות מקומיות והשם פונטה בקושי נשמע בשוליים אם בכלל….
  מכאן שדעתו והערכתו כקליפת השום.. וזאת רק דעתי…

 4. מי זה משה פונטה ? מה עשה בחייו ?
  היה שותפו וחברו של ראש עיריית אשקלון העבריין איתמר שמעוני ?
  ע״י מי מוערך משה פוטה ? ע״י עורכת האתר תמי אברהמי ?
  על אפכם ועל חמתכם חברת המועצה עו״ד הלן גלבר תשב על כיסא ראש העיר !

 5. לא נראה לי שזה תוכנית ריאלטי.חברים שחררו . אני בלי להיות שופט . אומר לכם תם עידן לסרי . לסרי מעל עשור מבטיח הבטחות .על דירות לזוגות צעירים . על יציאות לאשדוד .על קאנטרי . על סיפורים והבטחות על אוטובוסים חשמליים . .תושבי אשדוד שבעים מהבטחות . 31/10/2023

 6. בושה !!!!
  משה פונטה לא הורשע בדין בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים והפרקליטות ערערה על העונש ודרשה להרשיע את משה פונטה עד שוחד ?
  מושה פונטה לא הורשע בדין ל-9 חודשי מאסר וביצע עבודות שירות ?
  משה פונטה לא שילם לשתי נשים שהוטרדו מינית דמי שתיקה בסך של כמיליון שקל בכדי לכסות על האישיות הבכירה שהטרידה אותן ?
  זהו האדם המוכר והמוערך ע״י מנהלת האתר גב׳ תמי אברהמי ?
  תמי אברהמי – אילו הם חבריך / כותבי הטור הדיעה באתר שלך ???
  הכל ברור ומובן !!!

 7. בושה וחרפה משה פונטה הוא עבריין מורשע שקשור קשר ישיר להשתקת מוטרדות מין בדמי שתיקה וגב׳ תמי אברהמי נותנת לו במה – בושה וחרפה !!!

 8. אחלה משה שבעולם צריך להקשיב לכול מה שהוא כותב שועל פוליטי לא קטן.

 9. שועל פוליטי ? או עבריין פוליטי ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.