הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

החל מהיום: כל הקניונים והשווקים ייפתחו- האם שוק ים באשדוד ייפתח או יישאר סגור?

בהמשך להחלטת קבינט הקורונה מאמש אושרו התקנות המתירות הפעלת קניון, שוק ומוזיאון, לרבות חנויות המצויות בשוק או בקניון. האם שוק-ים באשדוד ייפתח או יישאר סגור על אף התקנות המתירות לפתוח אותו?

ועדת השרים לעניין התמודדות עם משבר הקורונה אישרה אתמול (שלישי) במשאל טלפוני את תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) (הגבלת פעילות והוראות נוספות) (תיקון 17+18), התשפ"א 2020.

נציין, כי יום פתיחת השוק באשדוד, בדרך כלל, הוא בימי רביעי. היום (רביעי) השוק עודנו נותר סגור.

כץ מבטיח: גובש מתווה לפתיחת השוק באשדוד – הכתבה המלאה בלחיצת כפתור

לעניין התפוסה המירבית המותרת בחנויות (הן חנויות המצויות בקניונים והן בחנויות רחוב), יחול הסדר אחיד על כלל החנויות, מלבד חנויות חיוניות למכירת מזון, תרופות ומוצרי היגיינה ומכוני אופטיקה, כמפורט להלן: בחנויות שגודלן עד 150 מ"ר, התפוסה המותרת תהיה 1 לכל 7 מטרים רבועים, ועד 10 אנשים. בחנויות "גדולות" של 150 מ"ר ומעלה – ניתן יהיה להכניס מספר אנשים ביחס שלא יעלה על אדם אחד ל–15 מטרים רבועים.

מעל 9 חודשים ללא שוק באשדוד- האם בעיריית אשדוד חושבים על מתווה? הכתבה המלאה בלחיצת כפתור כאן

בחנויות מזון, תרופות והיגיינה ומכוני אופטיקה יישאר ההסדר החל היום, לפיו התפוסה המירבית במותרת היא לפי יחס של אדם ל–7 מטרים רבועים.

בשטח הכולל של קניונים, שווקים ומוזיאונים – התפוסה המותרת תהיה ביחס של אדם ל–15 מטרים רבועים.

בנוגע לחנויות המצויות באזור תיירות מיוחד ("איים ירוקים"), אשר עד לתיקון רשאיות לפעול עם תפוסה של אדם ל–7 מטרים ועד 20 אנשים, ועל מנת לא לפגוע בתפוסה המותרת של חלק מהחנויות באזור זה – נקבע הסדר לפיו התפוסה המותרת תהיה לפי הקיים, ובחנויות גדולות שגודלן מעל 300 מטרים רבועים – ביחס של 1 ל–15 מטרים רבועים.

עוד נקבע, כי מנגנון הוויסות של קניון יהיה באמצעות רישום ממוחשב של מספר הנכנסים והיוצאים מהקניון, וכי מנגנון הוויסות של שוק יהיה באמצעות סדרנים שתפקידם לווסת את מספר הנכנסים לשוק (וככל הניתן גם באמצעות מנגנון ממוחשב).

כמו כן, נקבעו התנאים להפעלת מוזיאון, שוק וקניון, בין היתר חובה למנות סדרנים שתפקידם לוודא עמידה בהוראות התקנות על ידי השוהים במקום, כולל מניעת התקהלויות וחובת עטיית מסיכה, בשוק ובקניון – חובה למנוע אכילה בשטח הקניון והשוק, ומניעת גישה לשולחנות וכיסאות אכילה ככל שקיימים, בקניון, מניעת הצבת דוכני מזון וקיום ירידים ועוד. כמו כן, קביעת עבירות פליליות לגבי תנאים אלה.

תוקפן של התקנות הוארך בשבועיים נוספים, עד ליום 23.12.20.

צילום תמונה ראשית: אשדוד היום

אולי תתעניין ב...

שחקן חיזוק לסניף הליכוד בעיר- ניסים לסרי

מערכת הבחירות מתעוררת בסניף הליכוד באשדוד- בכירי הסניף נפגשו היום עם השרה מירי רגב, ביניהם …

תגובה אחת

  1. סוחר שכל פרנסתו מהשוק הפתוח בחוף לידו

    לסרי תענה לי בבקשה – מדוע השווקים העירוניים המקורים במרכזונים ב׳, ג׳ , ד׳ , ו׳ ו- ז׳ פתוחים והשוק הפתוח בחוף לידו – סגור !!!!!
    אני מבקש ממך הסבר מניח את הדעת לסוגיה הזו .
    תודה , סוחר ותושב מודאג משיקול הדעת של הדוקטור !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.