הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

"החלטתי ללכת עם ד"ר לחמני, שהוא על פי כל סקר שראיתי, המועמד המוביל לנצח"| ריאיון עם שמעון ממן

רוח חדשה ברשימה של ד"ר אלי לחמני : שמעון ממן בן 37, נשוי לסיון ולהם 4 ילדים, מנהל בכיר מזה שני עשורים בתחום ההיי טק, יזם וסטארטאפיסט מצליח , פעיל חברתי ומייסד תכנית "מצוינות טכנולוגית " אשר עובדת בבתי הספר בכל רחבי הארץ. "למרות הצעות נוספות שקיבלתי, החלטתי ללכת עם ד"ר לחמני, שהוא על פי כל סקר שראיתי, המועמד המוביל לנצח", אומר ממן. ריאיון מרתק עם המועמד שפרץ בסערה לחיים הפוליטיים והוא ללא ספק כאן כדי להישאר.

 

שמעון ממן המועמד ברשימת "אשדוד תנצח " בראשותו של ד"ר אלי לחמני מביא איתו רוח וסגנון חדש ומרענן. בדרכו המיוחדת  והשקטה, מביא איתו ממן את היכולת המוכחת לקידום העיר בתחומים הכי רגישים וכואבים: תעסוקה, היי טק , חינוך עם דגש לעולם הטכנולוגי , בילוי ותיירות .

כמו רבים אחרים, גם אנחנו שאלנו את שמעון: "למה לך להיכנס לזה?" , מבחינת שמעון התשובה מאוד פשוטה: "אני לא יכול להמשיך ולראות את כל מה שקורה ולא קורה בעיר שבה נולדתי , בעיר שבה אני מגדל את ילדיי ולא מסוגל להמשיך לעמוד מהצד ".

במסגרת הפעילות החברתית שלו , שמעון הפעיל את המיזם: "חלוקת מזון למשפחות" באופן עצמאי ומתקציב אישי לאורך תקופה ארוכה , יושב ראש וועד אזור המרינה, חבר בוועד המרכזי בבית ספר 'רבין'. מדי שנה, בתקופת חג הפורים מעביר ממן כמויות גדולות של מתנות למחלקת ילדים בבתי החולים השונים ומחלק ביחד עם אשתו וילדיו. איך לא שמענו עליו בכותרות העיתונים? מאוד פשוט. שמעון מחפש עשייה ולא כותרות.  בנוסף, שמעון ידוע כמי שעוזר לצעירים רבים להשתלב בתחום ההיי טק , מנטור ליזמים צעירים ועוד.

ממן עובד כמנהל בכיר בחברת היי טק גדולה הנמצאת בתל אביב. בעבר, ניסה ליזום מהלך להבאת חברת היי טק גדולה לעיר אשדוד אך, לטענתו, לא זכה לאוזן קשבת מהגורמים העירוניים האמונים על התחום.

שמעון, מדוע בחרת לרוץ ולמה דווקא עם ד"ר אלי לחמני ?

"החלטה להיכנס לעולם הזה מצד אחד לא הייתה פשוטה עבורי , איני רואה את עצמי כפוליטיקאי אני נטול אינטרסים לחלוטין אך עם זאת, לא יכולתי להמשיך לעמוד מהצד ולראות את כל מה שקורה בעיר בכל התחומים. יש לי בעיה שאני לא יכול לעצום עיניים , אני נוסע ברכב נסיעה של קילומטר ובראש אני מריץ רשימה של ליקויים שראיתי בדרך. אני גם אוהב את העיר שלי.  בכל שנות עבודתי באזור תל אביב, תמיד ראיתי עצמי כשגריר של העיר הנלחם על שמה ועל הסטיגמה הקיימת ומשנה אותה מהיסוד".

היכן אתה חושב, שיכולותיך כחבר מועצת עיר יבואו לידי ביטוי?

"היכולת שלי לקדם את נושא התעסוקה בהיי טק בהחלט הוסיפה לכך שלא יכולתי להמשיך ולעמוד מהצד. אני יודע איך לעשות זאת , אני עוסק בתחום למעלה מ 17 שנים ואם נשכיל להעמיד בראש סדר העדיפויות את הנושא הזה כפי שד"ר אלי לחמני נוהג בקמפיין , אין לי ספק שהידע ,הניסיון והרצון ישיגו את המטרה . ואני אעשה זאת ביחד עם אלי לחמני .

אני מסתובב בעולם ותמיד יוצר השוואות לעיר אשדוד , תמיד שואל את עצמי "למה אנחנו לא יכולים ? " אני חושב שאם המועצה תכלול בתוכה אנשים רבים עם ראייה רוחבית , אנרגיות נכונות ויכולת , העיר שלנו תשתנה ובאמת תהיה עיר מובילה בכל תחום .

ממן מציין, כי הוא מאוד מחובר למצע של ד"ר אלי לחמני:  "מאוד מחובר לעשייה של האיש המדהים הזה , ליושרה שלו ולצניעות הרבה שבו , אין ספק שאלי מקצוען אמיתי ואינו מייצג את הפוליטיקאי הטיפוסי".

האם קיבלת הצעות נוספות להצטרף לרשימה נוספת ?
"כן קיבלתי ולא אחת. האמנתי בדרכו של אלי מהרגע הראשון והאמנתי שיצליח ואכן אנחנו כבר רואים את התוצאות , היום ד"ר אלי לחמני מוביל בכל סקר אמיתי , מקבל אינספור חיבוקים ברחוב ועד היום לא הצליחו למצוא דבר אחד רע להגיד אל האיש הזה".

מהי עמדתך בנושא החרדים ?

"לפני שאני עונה על השאלה הזאת חשוב לי לציין שאני אדם שומר שבת באופן מלא.

מאוד מפריע לי נושא ההתחרדות בעיר , מאוד מפריע לי שמישהו מנסה לכפות את אורח חייו על אחרים , אני גם מאוד לא אוהב לראות מקומות הנמצאים באזורי בילוי\תיירות סגורים בשבת , אם אני לא רוצה אני לא אקנה שם אבל למה שאחר לא יוכל? אני חושב שמרכזים מסחריים , קניונים , עסקים באזור הטיילת , ספרייה עירונית,קולנוע – כל אלה חייבים להיות פתוחים בשבת . אני בעד הגישה של חיה ותן לחיות , יהדות בדרכי נועם .

זה לא נכון לגרום לתושבים בעיר בכל פעם לנסוע מחוץ לעיר , את מי זה משרת בדיוק ?

חובה עלינו לדאוג שבעיר שלנו העיר הגדולה עם 250,000 תושבים יהיה פתרון בילוי מכל סוג אפשרי – בריכת שחייה \ קאנטרי , ספרייה עירונית ראויה ופתוחה בשבתות , בתי קולנוע , אטרקציות ומסעדות".

לקראת סיום הריאיון, ביקש ממן להוסיף ולספר לנו על הנוהל שלו מדי בוקר:

"בכל בוקר אני מניח תפילין ותמיד מבקש "יהי רצון מלפניך ה אלוקינו שילדיי תמיד יישארו קרוב אליי ופרנסתם תהיה קרובה לעיר , הלימודים בעתיד ואת ביתם ייבנו קרוב אליי בעיר אשדוד ". אני כאן כדי לגרום לתפילה הזאת להתגשם ובכל הכח , מבטיח לא להרפות".

שמעון ממן – מועמד ברשימתו של ד"ר אלי לחמני למועצת העיר:

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.