החייל שנפצע קשה והפרמדיק שהציל אותו הדליקו ביחד נר שמיני של חנוכה

הפראמדיק של מד"א שהציל את חייו של החייל לאחר שנפצע קשה בעוטף עזה פגש אותו לראשונה ובהתרגשות ביחד הדליקו יחד את הנר השמיני של חנוכה

לפני כחודש (12.11) ירה החמאס טיל קורנט לעבר אוטובוס באנדרטת החץ השחור. שובל מיכאל, חייל צה"ל בן 19 נפגע באורח קשה, טופל בשטח ע"י כוח רפואה של צה"ל וצוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א בראשות הפראמדיק אלכס קוסינוב שפינה אותו לבי"ח סורוקה כשהוא מורדם ומונשם.
לפני כשבוע עבר שובל מיכאל מבי"ח סורוקה לשיקום בבי"ח תל השומר וצוות מד"א בראשות הפראמדיק אלכס קוסינוב שטיפל בו תחת אש וירי פצמ"רים הגיע להדלקת נר שמיני של חנוכה לבי"ח תל השומר שם שוהה שובל מיכאל ופגש אותו לראשונה מאז האירוע.

צוות הניידת טיפול נמרץ של מד"א, הפראמדיק אלכס קוסינוב, החובש הבכיר אלעד אלפסי והמתנדבת זוהר זוביב התרגשו לראות את שובל מיכאל כשהוא מחויך וחיבקו אותו. פראמדיק מד"א אלכס קוסינוב שיחזר בפני שובל מיכאל את מה שקרה במהלך האירוע: "אני במד"א קרוב ל 10 שנים, טיפלתי במקרים קשים, אבל אותך אני לא אשכח, האירוע הזה נחרט לי בזיכרון. טיפלנו בך תחת אש כשפצמ"רים נפלו במרחק של מטרים בודדים מהאמבולנס. באותם רגעים ידעתי רק דבר אחד, שאני חייב להציל לך את החיים ולהביא אותך מה שיותר מהר לבית החולים. הייתי חייב להתנתק מרעש הפיצוצים ומכל מה שקורה מסביב ולהתרכז אך ורק בטיפול בפציעות הקשות שספגת. הענקנו לך טיפול רפואי מציל חיים, הרדמתי והנשמתי אותך והתפללתי שזה יגמר טוב. זה מרגש ומחמם את הלב לראות אותך היום כשאתה יושב, מחייך ובקרוב תעמוד ותחזור ללכת. אני שמח מאוד לראות אותך היום, זה נותן לנו את הכוח והמוטיבציה להמשיך ולהציל חיים. לא חלמתי שנהיה כאן היום יחד ונדליק את שמונת נרות החנוכה עם החיוך המיוחד שלך ובשמחה, זה בהחלט נס חנוכה."

שובל מיכאל התרגש עד מאד מהמפגש עם מי שהצילו את חייו והתלוצץ עם הצוות של מד"א: "אני זוכר את הנהיגה המהירה של אלעד החובש ואת הקפיצות בדרך, את הקול הרגוע שלך אלכס עד שהרדמת אותי ואת זוהר המתנדבת שישבה לצידך. אני לא באמת יכול להודות לכם במילים על מה שעשיתם למעני באומץ ובנחישות. אתם הגיבורים שלי, אתם אלופים, תודה רבה."

גם אמו של שובל מיכאל לא הצליחה להסתיר את התרגשותה: "אני מודה לכם מעומק ליבי. המשיכו לעשות חסדים כאלה. פשוט הצלתם אותו. לולא המסירות שלכם והטיפול שהענקתם לו בשטח לא היינו כאן היום, אתם ממש המיילדים החדשים שלו."

*מנכ"ל מד"א אלי בין*: "מתנדבי ועובדי מד"א כבר הפכו מזמן לחלק בלתי נפרד ממרקם החיים במדינת ישראל בשגרה וקל וחומר בחירום. מסירותם ונחישותם להצלת חיים מפגישה אותם עם סיטואציות לא פשוטות שדורשות מהם תעצומות נפש. המפגש שהתקיים הוא אחד מבין רבים, במסגרתם מבקשים המטופלים להודות לצוותי מד"א שהצילו את חייהם. חייו של שובל מיכאל ניצלו הודות לתושייתם של הצוות ומסירותם הרבה שאפשרה מתן טיפול מציל חיים בשטח בעוד אש הטילים בוערת לצדם. שובל מיכאל יקר, לך אני מאחל בשם עובדי ומתנדבי הארגון החלמה מהירה ושתחזור מהר ככל האפשר בבריאות שלמה לחיק משפחתך."

קרדיט: דוברות מד״א

אולי תתעניין ב...

מונית עלתה על מדרכה ופגעה בבית קפה לה-בריוש

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לרחוב רוגוזין באשדוד בעקבות דיווח שהגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים