הזנחה קשה ברחבת השוק: אזור תיירות או ״מעברה״?

סיור שגרתי למדי ברחבת השוק ביום שבת בבוקר הנציח תמונות קשות דווקא באזור, שאמור להיות תיירותי והומה אדם, קיימת הזנחה קשה מאוד של הרשויות ולא נראה שזה עומד להשתנות. מעברה או אזור תיירותי סמוך לחוף הים? ככה לא עושים תיירות.

טיול משפחתי רגלי בבוקר יום שבת בסביבת חוף אורנים, באזור הצפוני של העיר, חשף הזנחה קשה של המקום בדמות: מדרכות שבורות, לכלוך, עשבייה יבשה, חולות ים, איסכורית ישנה ושבורה וכיוצא באלו.

בעיות הבטיחות במקום, מעלות שאלות בעניין המאמץ המתבקש מעיריית אשדוד, לאכוף סדר וניקיון במקום המוגדר תיירותי, קרוב מאוד לחוף הים ואמור להיות הפנינה של העיר. נראה, כי מדרכות שבורות וחוסר גישה להולכי הרגל במקום עקב חול ואשפה, הינן מנת חלקם של העוברים והשבים במקום. דווקא במקום, בו קיימים בתי עסק פרטיים, אשר השקיעו הון עתק לשיפוץ ולתפעול המקומות, חייבת הרשות המקומית להשלים את התמונה ולא כמו במקרה דנן, בו העוברים והשבים עדים לטיפוח של בתי העסק הפרטיים אל מול ההזנחה הזועקת של הרשות המקומית.

בעניין האיסכורית הקיימת במקום – חובתה של עיריית אשדוד לדרוש מהקבלן לאטום את המקום באופן ראוי והרמטי, למניעת כניסה של תושבים לשטח ובאופן בטיחותי שאיננו מסכן את העוברים והשבים במקום. במקום כזה הנמצא על הים מן הראוי, שתדרוש עיריית אשדוד איטום אסתטי ונעים למראה. שלא כמו במקרה הזה, בו האיסכורית פתוחה וניתן להיכנס לשטח וקיימים בה נקודות שבר העלולות להוות סכנה.

ברחבה המדוברת, מתקיים מדי יום רביעי שוק, המושך אליו תושבים מכל רחבי העיר וכמובן מהסביבה של אשדוד. השוק קנה לו שם ארצי, וכיום הוא אחד מהשווקים הפתוחים הגדולים והמוצלחים הקיימים בארץ. מדי שבוע, הסוחרים בשוק משלמים כסף לעיריית אשדוד ורוכשים את הזכות להקים בסטה ולמכור לתושבי העיר סחורה. יש אשר יאמרו, כי הציפייה היא לטפח כל איזור בעיר, בטח כזה הקרוב לחוף הים. במקרה הזה, מדובר על מקום בו נערך השוק השבועי וכזה המכניס כסף לעיריית אשדוד. במקום כזה, על אחת כמה וכמה הציפייה היא לטיפוח ברמת בוטיק וכפי הנראה בתמונות, הדברים רחוקים מאוד מהציפייה.

להלן תמונות מהמקום ובתקווה לשיפור בהקדם:

עיריית אשדוד בחרה שלא להגיב לדברים.

אולי תתעניין ב...

גבי כנפו התמנה ליו״ר מטה חה״כ גדעון סער באשדוד

ממלא מקום ראש העיר גבי כנפו הצהיר בעבר על תמיכתו בחה״כ גדעון סער לראשות הליכוד. …

תגובה אחת

  1. יש הזנחה בהרבה אזורים באשדוד. אבל לא על כל דבר העריה אשמה.

    אני התלוננתי במייל על הלכלוך זרוק במדרכות ברחובות אשדוד ובתקופה של פסח התחילו לפנות את האשפה שלוש פעמים ביום. גם הוסיפו יותר פחי אשפה בהרבה רחובות שהיו חסרים.

    הבעיה הכי גדולה בניקיון באשדוד היא המנטליות התושבים. רוב האשדודים נשארו בתקופה של המעברות בארץ. יש הרבה טכנולוגיה אבל בלכלוך הם לא חיים במאה עשרים ואחד. אני רואה שהרבה אנשים זורקים זבל ובגדים על הרצפה מסביב לפח. גם זורקים קרטונים חוץ המכל אפילו שהוא לא מלא.

    הפעולה של העריה זקוקה שיתוף פעולה עם תרבות יותר גבוהה של האוכלוסייה אשדוד .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים