הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הזיהום בנחל לכיש ממשיך| המשרד להגנת הסביבה מגיב

אתמול בבוקר (רביעי) הגיע למערכת 'אשדוד היום' סרטון, לפיו הזרימה של מי הקולחין לנחל לכיש, לכאורה, לא הופסקה. פנינו למשרד להגנת הסביבה על מנת לקבל תשובות.

נראה, כי הזיהום בנחל לכיש ממשיך כבר תקופה ממושכת ולאור העובדה, כי הזיהום עלול לזרום מהנחל לים ולסכן את גולשי הגלים, בין היתר, ביקשנו תשובות מהמשרד להגנת הסביבה.

להלן הפנייה שלנו למשרד להגנת הסביבה:

תושבים פנו למערכת "אשדוד היום", במטרה לשאול מדוע לא מפוסקים השפכים לזרום לנחל? האם יש הוראות לכניסה לחופים הצמודים לנחל? כידוע, ישנה החלטה של בימ"ש שמנית אומנם, למנוע הזרמת שפכים וקולחין לנחל, אם כך מדוע אין אכיפה, לכאורה, של עיריית אשדוד?הזרימה נראית בבירור בסרטונים שהגיעו למערכת.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה:

"חידוש הרשאת ההזרמה ניתן על ידי רשות המים ועל כן יש לפנות אליהם בנושא זה. בדיון בנושא הזרמת הקולחין ממאגר תימורים לנחל האלה, שנערך במסגרת הוועדה המייעצת למנהל רשות המים למתן צווי ההרשאה להזרמות לסביבה, התנגד המשרד להגנת הסביבה, אשר חבר בוועדה זו, למתן צו ההרשאה. זאת בגלל איכות הקולחין הירודה אותה ביקשו להזרים לנחל ובשל הפגיעה הסביבתית והאקולוגית הצפויה להיגרם מהזרמה זו. המשרד להגנת הסביבה הוציא השבוע התראה והזמין לשימוע את המועצה האזורית באר טוביה עקב הזרמת קולחים ללא צו הרשאה בסוף חודש דצמבר-ותחילת ינואר, דבר המהווה עבירה לכאורה לפי סעיף 20ב' לחוק המים. המשרד ימשיך ויעשה כל שבסמכותו כדי להוביל את הגורמים האחראים להתנהלות נכונה יותר בכל הנוגע לטיפול בשפכים באזור קריית מלאכי-תימורים. כל זאת בשיתוף עם הרגולטורים האחרים האחראיים על הנושא ובהם רשות המים ומשרד הבריאות. לעניין שאלת החופים, יש לפנות למשרד הבריאות".

לפני מספר ימים, פרסם משרד הבריאות, הודעה לפיה נאסר על כניסת מתרחצים לחוף מי-עמי, המצוי באיזור הצפוני של העיר.

להלן ההודעה שפורסמה על ידי משרד הבריאות:

עיריית אשדוד בחרה שלא להגיב לדברים.

תמונה ראשית מתוך האסון האקולוגי בנחל לכיש, אוקטובר 2017. צילום: אשדוד היום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.