הלן גלבר
יו״ר הסתדרות לאומית - יואב שמחי ויו״ר ארגון הנמלים ומחוז דרום - אלון חסן מברכים את עובדי הנמל ומשפחותיהם, תושבי אשדוד והסביבה, בשנה טובה ומבורכת. שנת הצלחה ונתינה.
דף הבית > צרכנות > הורים שימו לב: משרד הבריאות מזהיר מהמשחק "סליים"

הורים שימו לב: משרד הבריאות מזהיר מהמשחק "סליים"

שמעון כצנלסון
שנה טובה לעיר אשדוד

אין כמעט הורים לילדים בגיל בית הספר היסודי שלא יודעים מה פירוש המילה "סליים".

טרנד, אשר פקד אותנו לפני מספר חודשים וראה, כי הוא מסרב לחלוף מהעולם.. ערוצי היוטיוב מלאים בסרטונים לילדים, אשר שם מלמדים אותם "כיצד להכין סליים" "נכון".

מה זה בכלל "סליים"?

עיסה, הנוצרת מ(שימו לב!) – דבק פלסטי ונוזל כביסה ("עדיף פרסיל"), היוצרת מעין עיסה דביקה ולטענת הילדים – כיפית למשחק. הילדים משחקים עם העיסה בידיים ועל הדרך, יעידו העוסקים במלאכת הכביסה, מלכלכים את הבגדים באופן כזה, שלא ניתן ללבוש אותם שוב.

עכשיו, משרד הבריאות שב להזהיר מפני המשחק המסוכן, לאור הרעלות מהחומרים המסוכנים-

הורים, שימו לב!
בימים האחרונים אנחנו שוב נתקלים בתופעה של שימוש בחומרי ניקוי וכביסה להכנת "סליים" (חומר צמיגי דמוי פלסטלינה רכה) לצורך משחק. תהליך ההכנה של "סליים" כולל ערבוב של חומרים שונים כגון דבק, מרכך שיער, קצף גילוח, נוזל כביסה ומרכך כביסה אשר מכילים כימיקלים מסוכנים ובראשם בוראקס (BORAX).
בליעה של בוראקס על ידי תינוקות וילדים קטנים, או חשיפה עורית חוזרת לחומר עלולות לגרום להרעלות קשות. על כן יש להרחיק חומרים אלו מהישג ידם של ילדים, ואין להשתמש בהם למטרות משחק או יצירה. אבקות כביסה ידועות ביכולתן לגרום לגירוי בעור וריריות.
>> שתפו הורים נוספים!

קרדיט צילום: דוברות והסברה משרד הבריאות

בדוק גם...

צעירי העיר מתעוררים וקוראים לשינוי בשלטון| מי העיר את הדב?

כנס צעירים מוצלח נערך אתמול בפאב ה'אקסנטו' באזור התעשייה בעיר הרבה תום לב היה אתמול …

שינוי גודל גופנים