דף הבית > חינוך > הורים לתלמידי כתה א׳ בבי״ס אופק ניצחו במאבק ונפתחו 2 כיתות א׳

הורים לתלמידי כתה א׳ בבי״ס אופק ניצחו במאבק ונפתחו 2 כיתות א׳

סוף טוב לפרשה, שהסעירה את העיר רק לפני מספר ימים. כתה א׳ בבית הספר אופק מנתה 39 תלמידים והוחלט לפתוח כך את השנה ולא לפתוח כתה נוספת הואיל והתקן עומד על מעל 40 תלמידים.

במאבק חסר תקדים ובלתי מתפשר, השיגו ההורים, תחילה הטבות בדמות 2 מורות בכתה ועוד 10 שעות שבועיות אבל לרגע לא וויתרו על זכותם של ילדיהם ללמוד בכתה א׳ עם כמות סבירה של תלמידים.

המאבק נתן את פירותיו המתוקים והיום, אנו שמחים לבשר, כי נפתחה כתה א׳ נוספת בבית הספר אופק. בכתה א1 יהיו 20 תלמידים ובכתה א2 19. מה שהתחיל כחסרון גדול הפך ליתרון עצום וידוע, כי מורה בכתה קטנה יותר תצליח להגיע ולהוביל את התלמידים להישגים נאים הרבה יותר.

הגב׳ סימה מחלוף מאשקלון – מנהלת בית ספר ״אופק״ ברובע טו׳ החדשה, שהגיעה מאשקלון, כבר עברה את טבילת האש הראשונה שלה כאן ונראה, כי מכאן כבר יהיה יותר פשוט להתחיל את שנת הלימודים הראשונה שלה בבית הספר בעיר.

ההורים ביקשו להודות לגב׳ עמירה חיים – מנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך.

רות בן וליד – מפקחת בית הספר

להנהלת בית ספר ״אופק״

ולצוות מנהל החינוך.

רקע קודם –
לאחר דין ודברים בין ההורים לתלמידי כתה א׳, שכרגע קיימים בה 39 תלמידים מה שלא מאפשר לפתוח כיתה נוספת (רק מעל 40) ביחד עם ההנהלה, הגיעו להסכמות , יום לפני תחילת שמת הלימודים.

תחילה, איימו ההורים להשבית את כל בית הספר, אך לבסוף הוחלט בהחלטה משותפת של ההורים וההנהלה, כי ב1/9/17 יתקיימו לימודים כרגיל בבית ספר ״אופק״.

לאחר דין ודברים עם מנהלת בית הספר החדשה, ראש מינהל חינוך, מפקחת בית הספר ומנהלת מחוז דרום וההורים הגיעו כולם להסכמות הבאות:
1.הוספת מחנכת נוספת קבועה בכיתה.
2.פיצול הכיתה ל 2 בכל המקצועות , במטרה להצליח להגיע ללמידה פרטנית יותר.
3.הוספת 10 שעות שבועיות למשך כל השנה לתיגבור ושמירה על רמת לימודים ברמה גבוהה.
4.בדיקת היתכנות להעביר 2 תלמידים מבתי ספר קרובים, במידה ותהיה היענות, על מנת לפתוח 2 כיתות א׳ . אז יהיו סה"כ 21 תלמידים בכיתה אחת ו 20 תלמידים בכיתה השניה.

אומנם לא היה מדובר במצב אופטימלי, שכן במיוחד בכתה א׳ הקשב של המורה חשוב וקריטי ביותר ובמצב של קרוב ל-40 תלמידים יהיה מאוד מאתגר, אך ההבנות אליהן הגיעו ההורים עם צוות ההנהלה הינו הרע במיעוטו מבחינתם.

כעת, כאמור, הוחלט לפתוח כתה א נוספת.

נאחל הצלחה רבה למנהלת בית הספר החדשה אצלו – הגב׳ סימה מחלוף, שהגיעה אלינו מהעיר אשקלון.

שנת לימודים פוריה ומוצלחת לכל התלמידים!

בדוק גם...

באים לקראת החרדים: המחיצות בחוף הים הורחבו במטרה לשמור על הצניעות

גורמים בעיריית אשדוד החליטו לבוא לקראת המגזר החרדי בעיר, והאריכו את המחיצות בחוף הים, במטרה …

שינוי גודל גופנים