ההתרסקות של כחלון באשדוד| חשבון הנפש של הג׳וניורס

הפתעת הבחירות באשדוד הייתה בעיקר סביב התוצאה של משה כחלון, שאומנם הצליח לעבור את אחוז החסימה אך באשדוד קיבל כמות של 4,205 קולות בלבד, השווים בערכם ל-2.75% בלבד מסך כל הקולות ל״כולנו״ ברמה הארצית. לפי התוצאה באשדוד, כחלון לא קיבל כמות אשר הכריעה את הכף וזאת על אף התקציבים הגבוהים שהושקעו בקמפיין. חשבון הנפש של הקבלנים לצד הפוליטיקאים בעיר.

152,568קולות לכחלון בכל הארץ

יו״ר מטה הבחירות של שר האוצר משה כחלון הוא הקבלן צחי אבו. מנהל המטה היה מאיר לסרי, בנו של ראש העיר. עם שיתוף פעולה ביניהם, המעורר שאלות בפני עצמו, ותקציב גדול מאוד של כסף, הוכיחו השניים, כי הם מתקשים להשיג הישג פוליטי משמעותי.

לסרי ואבו גרסת הג׳וניור עם כחלון בגן העיר באשדוד

ברמה הארצית, כחלון הצליח לעבור את אחוז החסימה והשיג 4 מנדטים, שהם כ-152,000 קולות. נציין, כי אשדוד היא העיר החמישית בגודלה עם מדד סוציו-אקונומי (חברתי-כלכלי) של 5 מתוך 10. כלומר, קיים חלק משמעותי באוכלוסיה אשר נהנה מפעולותיו של כחלון בקדנציה האחרונה ועל כן הציפייה הייתה, שההישג שלו בעיר יהיה משמעותי מאוד, בטח נוכח התקציבים הגדולים שהושקעו בקמפיין.

להלן התוצאות באשדוד:

4,205 קולות לשר כחלון באשדוד

באשדוד נערכו מספר כנסים גדולים ומוצלחים של כחלון ושר הכלכלה אלי כהן, אשר שיתפו פעולה עם גורמים בעיר. הכנסים היו משופעים בתושבים שהגיעו, אך בקלפי התוצאות, כפי הנראה, הוכיחו אחרת. ספק אם באי משתתפי הכנסים כולם אכן מזוהים עם מפלגתו של כחלון ולא בחרו להצביע למפלגות אחרות. בכל זאת נראה, כי החיבור של כחלון עם צחי אבו ומאיר לסרי ומינויים לתפקידים בשטח, לא הוכיח את עצמו והביא כמות קולות זניחה ביותר באשדוד, שאפילו לא הכריעה את הכף לשום כיוון. בקמפיין הבחירות של כחלון באשדוד הושקעו סכומי כסף גדולים מאוד בתחומים של: פרסום, שלטי חוצות, כנסים גדולים, מטה בחירות פעיל, פעילים בשכר וכיוצא בזה ועדיין, כל אלו גם יחד לא הצליחו להניב לו הצלחה פוליטית בעיר. ננסה לשער, מה הסיבות?

הנחת אבן פינה ברובע על אף שבית המשפט החליט לעכב את אישורי הבנייה בו

לפני מספר חודשים, בחר כחלון להניח אבן פינה ברובע הנחל, אשר בעניינו מוטלת החלטת בית משפט המעכבת משמעותית את אישורי הבניה במקום, לאור עתירה של נמל אשדוד והתאחדות התעשיינים. ייתכן וצעד זה הוביל לאי אמון של חלק מתושבי העיר בשר כחלון כאשר מצד אחד הניח ״אבן פינה״ לטובת בניית מגדלי מגורים ומאידך, הציבור הבין, כי בית המשפט מעכב את אישורי הבניה וקיים סיכוי, כי הבניינים לא יוקמו גם לא בעוד עשר שנים. אומנם אתמול (חמישי), עדכן ראש העיר, כי התכנית עברה בועדה הארצית אך כמו שתושבי העיר למודי הניסיון מבינים, כי בוודאי ייקח זמן עד לשיווק הקרקעות ובנייה עליהן.

מחיר למשתכן – עשרות הגרלות ברחבי הארץ ואף לא אחת באשדוד

מספר לא מבוטל של הגרלות במחיר למשתכן בעבור זוגות צעירים בכל רחבי הארץ. לעומת זאת, באשדוד לא נערכה שום הגרלה לטובת רכישת דירת מגורים במחירים שפויים בעבור הזוגות הצעירים. מספר המהגרים מאשדוד החוצה הרקיע למחוזות שלא נראו כמוהם בכלל וזה, בחלק מהמקרים, כתוצאה ממחירי הדיור אשר האמירו בעשור האחרון למחירים מאוד יקרים ובוודאי בלתי נגישים בעבור רבים מהזוגות הצעירים. צעירי אשדוד מצאו את עצמם מגישים בקשות לקבלת דירה במסגרת המחיר למשתכן בערים אחרות ובוודאי התחבטו בשאלה: ״אם אפשר לרכוש דירה במחיר למשתכן באשקלון במחיר של 750,000, מדוע באשדוד הדבר אינו אפשרי?״. עובדה זו עשוייה להיות חלק מהסיבות אשר בגינן תושבי העיר אשדוד ברוב המכריע החליט להצביע למפלגות אחרות.

כחלון שיווק את הישגיו באשדוד לאורך הקדנציה ובכל זאת קרס פוליטית באשדוד

על אף העובדה, שכחלון תחזק את מעמדו באשדוד מבחינת פרסום על שלטי חוצות, הגעה לכנסים וכן הלאה, הדבר לא הניב לו הצלחה פוליטית ברמה המצופה. לראייה, שלט חוצות שהוצב בעיר מחודש יוני 18, הרבה לפני שהוחלט לצאת לבחירות.

שלט של כחלון בעיר מיוני 2018

מטה הבחירות של כחלון בניהולם של הקבלן צחי אבו ומאיר לסרי, בנו של ראש העיר

הקבלן צחי אבו הינו אחד מקבלני הבניה המובילים בעיר. כעת, עם איחודו מחדש עם אביו יחיאל אבו, המוגדר בפי רבים ״גביר העיר״, הפך צחי אבו לאחד מהיזמים המובילים בעיר. ייתכן, שהחיבור של צחי אבו עם בנו של ראש העיר הזכיר לחלק מהתושבים את הסיסמא: ״הון-שלטון״,כאשר אבו מייצג, לכאורה, את בעל ההון ולסרי הבן מייצג, לכאורה, את הצד של השלטון, מעצם היותו בנו של ראש העיר ועל אף שמעולם לא נבחר לתפקיד ציבורי. יש הסוברים, כי החיבור של אבו הבן עם לסרי הבן עשוי לסמל את חוסר ההצלחה בבחירות המוניציפליות וכמו שבבחירות המוניציפליות לא הצליחו לגרום לתושבים להצביע לרשימתו שללסרי למועצת העיר וגם שם, ראינו קריסה לשני מנדטים בלבד, הדשדוש המשיך גם בניהול המטה בעבור כחלון, עם כמות קולות קטנה של כ-4,000 בלבד.

במטה הבחירות של כחלון לא היה חסר כסף וניכרה השקעה גדולה מאוד לאורך כל הקמפיין. על אף ההשקעה הכספית, לא היה תרגום לקולות ועל כן האכזבה של הפעילים במטה הינה גדולה.

תגובתו של הקבלן צחי אבו לדברים:

״בתום מערכת בחירות פרסונאלית שעסקה בעיקר סביב הבעת אמון הציבור בראש הממשלה המכהן, אני יכול לומר שאני מרוצה מהתוצאות שהשיגה מפלגת "כולנו" באשדוד.
בעיר הנחשבת כ"מעוז" של מפלגת הליכוד, ליברמן והמפלגות החרדיות, "כולנו" זכתה ליותר קולות מאשר שחקנים חדשים דוגמת "זהות" של משה פייגלין, "הימין החדש" בראשות שקד ובנט ו"גשר" של אורלי לוי, ואף גברה על מפלגות ותיקות דוגמת "העבודה" בראשות אבי גבאי.
חשוב לזכור כי טרם נסתיימה ספירת הקולות, וקולות החיילים עוד לפנינו – שם מפלגת "כולנו" זוכה לאהדה רבה בזכות העלאת שכרם של חיילי החובה.
נכון לרגעים אלה, מפלגת כולנו נמצאת במקום ה-10 בספירת הקולות הארצית, אולם באשדוד היא ניצבת במקום השישי (מיד לאחר הליכוד, כחול לבן, ליברמן והחרדים).
לשמחתי, מאות בתי אב באשדוד מוקירים תודה לשר כחלון על פועלו עבור העיר ובכלל, ובטוחני כי גם בממשלה הקרובה – כחלון ימשיך לפעול למען קידום העיר מתוך תחושת הערכה ומחויבות אמיתית.אגב מניין קולות כולנו באשדוד עוברים את אחוז החסימה והם אף מעל לממוצע ארצי ובוודאי יותר מהכניסות ל"אתר" שלך״.

מאיר לסרי טרם העביר את תגובתו וככל שיעביר, הרי שתגובתו תוכנס במלואה.

אולי תתעניין ב...

תאונת דרכים קשה ברחוב יצחק הנשיא. 2 פצועים פונו

הבוקר (ראשון), בשעה 09:53 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על תאונת דרכים …

2 תגובות

  1. אין ספק שכחלון טעה שהפקיד את המטה של כולנו בידי אנשי ליכוד מובהקים….לכחלון יש הרבה פעילים באשדוד ואכן היה זה פלא לתת את המטה לאנשי ליכוד.
    צר לי מאוד שזה כך אם הוא היה מפקיד בידי הפעילים המורעלים עליו היה מקבל הרבה יותר..פשוט אנשים באשדוד לא אהבו את השילוב הזה לסרי.. צחי אבו..הרי ברור של סרי איש ליכוד מובהק וידו תרעד אם ישים קלף אחר…

  2. טעות סופר. צ"ל 3.64% ולא ככתוב. רואים זאת בצילום המסך של וועדת הבחירות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים