ההצעה הסודית של לסרי לחרדים: נושא השבת יוסדר בהתחייבות מחוץ להסכם הקואליציוני|פרסום ראשון

לסרי הפתיע את החרדים: נושא השבת יוצא מההסכם הקואליציוני שעליו חלה חובת פרסום ויוסדר בהתחייבות נפרדת • וגם: מדוע הלן גלבר זוכה ליחס שונה מ'אגודת ישראל' והיא נדרשת להתחייב רק על שמירת הסטטוס קוו? פרסום ראשון: מאחורי הקלעים של המשא ומתן עם 'אגודת ישראל'

החיזורים של ראש העיר יחיאל לסרי מול החרדים לא פוסקים, לאחר שהוא מבין שבלעדיהם הוא מתקשה או לא חוצה את סף 40 האחוזים הדרושים לנצח בבחירות בסיבוב הראשון. האם המשא ומתן הקשוח בינו לחרדים הוביל אכן לפריצת דרך ולסרי יזכה לתמיכת החרדים כולם?

מלכודת הדבש: בלי תמיכת החרדים – לא יהיה ניצחון; הצהרות פומביות יגרמו לציבור הכללי לברוח וגם לא יהיה ניצחון

הפלונטר של לסרי מול אגודת ישראל, שכפי הנראה מזהה את הלחץ של לסרי ומנצלת זאת עד תום הוא סביב סוגיית השבת. בעוד וב'אגודת ישראל' לא מאמינים ללסרי להסכם בעל פה ודורשים הצהרה פומבית ומגובה בהסכם חתום, לסרי חושש ומבין שפרסום פומבי שלו בסוגיית השבת יסתום עליו את הגולל הפוליטי בקהל החילוני.

ממידע שהגיע ל'אשדוד היום' ממקורב למגעים המתנהלים בין לסרי לאגודת ישראל עולה, כי לסרי הגיש לחרדים הצעה מפתיעה וסודית להתחייבות על שמירת השבת וסגירת העסקים ביום השבת בעיר מבלי שיצטרך לפרסם אותה לקהל הרחב במסגרת פרסום ההסכמים הקואליציוניים.

על פי המידע שהתקבל, ההצעה הסודית של לסרי כוללת שני אלמנטים: 1. התחייבות על השבת ללא פרסומה בהסכם הקואליציוני. 2. יישום האכיפה על חוקי השבת בפועל יוסדר באופן כזה, שראש העיר עצמו, לכאורה, לא יהיה קשור למערכת הזו ויוכל להתנער ממנה. ככל הנראה, מדובר במערכת חיצונית שהחרדים יפעילו.

בכך, מתכוון לסרי לחמוק מפרסום ההסכם ואף מיישומו בפועל על ידו, ובכך לנסות לשקם את תדמיתו בקהל החילוני, שמסרב עדיין לסלוח לו באופן מלא על משבר השבת שהסעיר את העיר בשנה האחרונה.

עוד נודע ל'אשדוד היום' כי מהמועמדת הלן גלבר החרדים לא דרשו חתימה על מסמך ואף לא ביקשו התחייבויות נרחבות כפי שהם דורשים מלסרי. הסיבה לכך, מסבירים מקורבים לאלה המנהלים את המו"מ היא, שלסרי, מבחינת החרדים, הוא זה שפתח את הביג בשבת והוא זה שגם נדרש לסוגרו.

גורם חרדי בכיר אומר ל'אשדוד היום', כי "אם עד היום לסרי היה בפלונטר ולא הצליח למצוא פריצת דרך בעניין ההתחייבויות שדרשו ממנו באגודה על השבת – כעת נראה שנסללה דרכו לקבל את תמיכת החרדים".

"עם זאת", הוסיף הבכיר החרדי, "לסרי עדיין מתקשה לגייס באופן וודאי 40 אחוזים בטוחים ומוצקים, אפילו עם תמיכה חרדית גורפת, ולכן יתכן מאוד שלמרות ההצעה החדשה והמפתיעה של לסרי החרדים יעדיפו להמשיך לשבת על הגדר ולחכות לסיבוב שני שמסתמן כאופציה הכי סבירה במערכת הבחירות הנוכחית".

אולי תתעניין ב...

שריפה ברחוב אבן גבירול

צוותי כיבוי מתחנת אשדוד יצאו לטיפול בשריפה בבנין בן 2 קומות ברחוב אבן גבירול .הדיווח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים