ההצלחה של ש״ס בבחירות הארציות הוכיחה: אמסלם הוא בעל הבית של ש״ס באשדוד|ריאיון חג עם ממלא מקום ראש העיר

ריאיון חגיגי עם אבי אמסלם, סגן ראש העיר ויו״ר תנועת ש״ס באשדוד. 

חתן השמחה של אשדוד בבחירות הארציות הוא אמסלם, אשר הצליח לרכז קרוב ל500 פעילים שעבדו יום וליל לטובת המפלגה, בתקופה לא פשוטה. הפעילים חרשו את העיר לטובת הצלחת התנועה וההצלחה נאמדה בצורה משמעותית בתוך הקלפיות, עם אמון מלא של הציבור הכללי, דתי ולא רק הוא, שכן לא קיים איזור בעיר שלא היתה הצלחה לש״ס. ההפתעה הגדולה היא דווקא בשכונות החדשות ובמיוחד הדרומיות – ש״ס עלתה שם במאות קולות. 

אם יש משהו שלא ניתן לקחת לאמסלם, הוא את היותו איש שטח מהמדרגה הראשונה וגם בהיותו איש ציבור בתפקיד בכיר של ממלא מקום ראש עיר, הוא לא מוותר על נוכחות אינטנסיבית בשטח וביחד עם אנשיו. עובדה זו, הצליחה להניב לש״ס הצלחה גדולה ועליה משמעותית בהצבעה בעיר אשדוד.

״התוצאות בבחירות הארציות אומרות, שהציבור איתנו, מאמין בנו ונותן בנו אמון ואנחנו נמשיך לפעול למען אותו ציבור. לא ניתן להתעלם מההצלחה המסחררת הזאת ,כאשר דיברו בסקרים על גבול אחוז החסימה ופתאום ש״ס מקבלת 8 מנדטים נקיים. מבחינתי, זה הישג מרשים מאוד אחרי מערכה קשה מאוד שעברנו״, אומר לנו אמסלם. 

באשדוד יש עלייה של מעל 15% לש״ס הארצית. הדבר משליך בעיקר על שביעות הרצון של התושבים מבחירתם אמסלם בבחירות המקומיות האחרונות.  ייאמר לזכותו של מי שעומד בראש התנועה בעיר, שזה אבי אמסלם, שדאג לבחור רשימה של נציגי ציבור מתוך השטח, אנשי עשייה ואהובים על כולם. גם ההחלטה הזו כשלעצמה, הצליחה להוביל את ש״ס בבחירות הארציות לכדי הישג מרשים. בחזית הארצית עמד אריה דרעי מול בנימין נתניהו. צריך לזכור, כי בסופו של דבר, מדובר בציבור מקביל של מצביעים הן לש״ס והן למח״ל והיה פה קרב אמיתי, ששניים ניצחו בו: נתניהו, כמובן, עם 36 מנדטים ואריה דרעי עם 8 מנדטים והיותו המפלגה השלישית בגודלה בארץ מיד לאחר הליכוד וכחול-לבן.

אריה דרעי עבר אף הוא מערכה לא פשוטה, כאמור, אך ניתן לשער, כי הוא סמך על אבי אמסלם באשדוד, שיידע לבצע היטב את עבודת השטח ולסייע למפלגה הארצית ואכן יכולנו לראות את ההישגים המרשימים בהתאם. 

את אמסלם אנחנו פוגשים במשרדו בקומה החמישית בעיריית אשדוד. אותו המשרד אליו נכנס לקראת סוף הקדנציה הקודמת, כאשר נבחר להוביל את המפלגה במקומו של עמרם כנפו. המשרד נותר כשהיה וכך גם קבלת הקהל הבלתי פוסקת בו. זה סוד הקסם? 

אבי, מה קורה בימים אלה

מדי יום אני נפגש עם עשרות תושבים, ראשי קהילות, רבנים ונגיש לכולם. לעולם לא היה צריך להתקשר אליי פעם שניה, מיד אני עונה בעצמי ובאופן אישי, כולל בתכתובות מיילים. אנחנו מתייחסים ברצינות לכל פנייה וזה מה שהוכיח את עצמו בבחירות אחרונות. ש״ס עלתה בהישג משמעותי מהבחירות של 2015, והפעם היתה מערכה קשה מאוד, קמפיין אגרסיבי שהליכוד ונתניהו עשו. באשדוד, ההתמודדות שלנו בשטח היתה מאוד קשה מול אותו חתך ציבור שנמצא בגרעין הימין. בקרב חברי המועצה, רוב החברים לא היו פעילים בבחירות אלה ולא הביעו דעה, בשונה מש״ס, שקשורה גם בארצי וגם במוניציפלי. השתדלנו להגיע לקהל גדול ואני רואה בזה הצלחה אדירה לתנועה הארצית ואני שמח שזה באשדוד. 

19,126 אנשים בחרו בש״ס בבחירות המקומיות ואני רואה את עצמי כמשרת הציבור, גם אלה שלא בחרו בש״ס.

הישג משמעותי שלכם הקדנציה הזאת?

מוקדם מאוד היום לספר על ההישגים, כי רק התחלנו את הקדנציה ורק סיימנו מערכת בחירות ארצית. 

ההצלחה בבחירות הארציות מעידה על החיבור המעולה שלנו עם השטח ואת זה אי אפשר לקחת מאיתנו. אני מאמין שבחודשים הקרובים נוכל לבשר ולהתבשר על הישגים גדולים ומשמעותיים. 

תודות להצלחה הכבירה, שהצליחה להגיע מהעיר אשדוד לטובת המפלגה הארצית, האם אנחנו נזכה לראות מינויים בולטים במפלגה של אשדודים?

ברמה הארצית מי שמחליט זה הרב אריה דרעי. אין ספק שבאשדוד יש אנשים מוכשרים מאוד ואני מאמין שנראה הפתעות. אני מאחל לאותם אנשים טובים אשדודים להתקדם לתפקידים בכירים ברמה הארצית. אין ספק, שאם יש לך פקיד בכיר במשרד כלשהו, אז יותר קל לסייע לתושבים. גם אני הייתי ראש לשכת שר הדתות ואני זוכר איזה כוח זה נותן לך מבחינת האפשרויות לעזור לעומת איש שלא מכירים וזה הדבר היפה במפלגות הארציות, שנמצאות גם ברמה הארצית וגם במקומית ואז הנגישות לתושב היא משמעותית וטובה הרבה מאשר הליכה למפלגות המקומיות בלבד.

אבי אמסלם – ממלא מקום ראש העיר

כזכור, בשלהי הקדנציה הקודמת, הוגשו מספר כתבי אישום כנגד בכירים בעיריית אשדוד וקבלנים בולטים בעיר. עמרם כנפו, אשר הוביל במשך שנים את התנועה באשדוד היה אחד מהם וברבות הזמן, נאלץ לעזוב את תפקידו כממלא מקום ראש העיר. זמן קצר לאחר מכן, התמנה אמסלם לתפקידו והוכיח הצלחה גדולה מאוד גם בבחירות המקומיות, כאשר הוא הוביל את התנועה לראשונה בחייו והיו כאלה שלא צפו לו הצלחה גדולה או, יותר נכון, העריכו יותר את עבודתו של כנפו, בזמנו. עם היוודע תוצאותיה בחירות המקומיות, המלעיזים המעטים שבו למקומם וחלחלה הבנה ברורה מאוד, שאף התחזקה עם היוודע תוצאות הבחירות הארציות, יש בעל בית חדש לש״ס בעיר וזה אבי אמסלם

מה היחסים שלך היום עם עמרם כנפו

אנחנו נפגשים מדי פעם באירועים. האמת, הוא מאוד עסוק בתקופה האחרונה. כשאנחנו נפגשים אנחנו מדברים המון ויש הרבה מה ללמוד מהאיש הזה. ברוך השם, אנחנו בקשר מאוד טוב. 

תכניות לעתיד

אנחנו פה בשביל לעזור, להמשיך ולסייע לכל דורש. לימדו אותי דבר יפה, שהאדם עושה את המקום ולא המקום עושה את האדם. רק סיימנו שתי מערכות בחירות ועכשיו צריך לעבוד בכל הכוח ולשרת את אותם תושבים ששלחו אותנו לפעילות הציבורית. 

בימים האחרונים, התבשרנו על מינויו הבכיר של הרב יאשיהו פינטו לתפקיד הרב הראשי של מרוקו, מה עמדתך בעניין זה?

כבוד לנו כתושבי העיר בוודאי כשמדובר לבן לשושלת של רבני משפחת פינטו, שקיבל משרה כל כך משמעותית וחשובה. מדובר בתלמיד חכם בקנה מידה גדול מאוד, שקירב רבבות ואלפים מכל העולם ליהדות ולמורשת ישראל, לערכים ואין ספק, שאני בטוח שתהיה מהפכה אמיתית במרוקו, מהפכה תורנית ולנו כתושבי העיר כבוד גדול, שאנשים מהעיר שלנו נמצאים במקומות משמעותיים עם השפעה כזאת גדולה. בפרט, בתחום הרוחני והשורשי הקשורים למורשת ישראל. בתקופת חודש ניסן, עם יציאת בני ישראל ממצרים וכל יציאת מצריים, פתאום מתבשרים השבוע על הבשורה המשמחת שהתמנה רב ראשי של מרוקו בן עירנו זאת סגירת מעגל וכבוד גדול. 

הריאיון התקיים ימים ספורים לפני החג, וגם תוך כדי הריאיון יכולנו לשמוע את שיחות הטלפון שהוא מקבל לנייד שלו והכל סובב החג: למשפחה הזאת טרם הגיע סל מזון, משפחה שהגיעה מצרפת מתעניינת היכן ניתן לערוך את החג, משפחה שנמצאת ביחד עם האבא בבית החולים אסותא ושואלים האם שם יהיה ליל סדר מכובד וכן הלאה… אמסלם לא פוסח על שום שיחה וכל שאלה מקבלת התייחסות מיידית ועניינית ממנו ישירות. נציין, כי מדובר בשירות איכותי, שטרם נראה כמותו בעיר אשדוד, בסדר גודל של ממלא מקום ראש עיר ועל אף ההצלחות הגדולות ברמה הארצית, התכונה לסייע לא משתנה ולא הופכת לסיוע של עוזרים, אלא באופן ישיר. 

הקדנציה אומנם רק החלה ואמסלם אכן היה עסוק במערכה הארצית, שלא כמו יתר חברי המועצה שרבים מהם כלל לא נקטו עמדה פוליטית ארצית או בוודאי לא לקחו על עצמם הובלה כמו זו שקיבל על עצמו אמסלם ולכן, שווה יהיה לחזור לאמסלם לאחר תקופת מה ולהתעניין בהישגים של תנועת ש״ס המקומית.

ש״ס קיבלה אחריות על התחומים הבאים: הרשות למאבק בהתמכרויות (יו״ר הדירקטוריון הוא הרב מני אזולאי); המשכן לאומנויות – יו״ הדירקטוריון הוא אבי אמסלם; החברה למתנ״סים – נציג בכיר בדירקטוריון הוא הרב חיים אמסילי ועוד שותפויות בוועדות השונות, וכמובן ועדת בניין עיר ביניהן. 

אולי תתעניין ב...

ועידת השׁוּפוּנִי

כנס בתחום החינוך נערך היום (ראשון) במרכז ״כיוונים״ בעיר, ״וועידת חינוך״ קראו לה מארגניה. נצייין, …

תגובה אחת

  1. אבי תמשיך ואל תפחד מאף אחדדדד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים