הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ההפגנות חוזרות לרחובות?| גיא סער: "רק עם הפגנות נצליח לחולל שינוי אמיתי"

גיא סער (30), נכנס לחיים הציבוריים בעיר לפני מספר חודשים כאשר היה בין מובילי ההפגנות של מחאת השבת. כעת, הוא שוקל להחזיר את המחאה לרחובות העיר

שמועה עיקשת הגיעה למערכת 'אשדוד היום', ולפיה גיא סער מתכנן להחזיר את המחאה לרחובות העיר. הצתת 'מחאת השבת' שוב, אירעה עקב הערכת המצב שניתנה היום (רביעי), לפיה 'אגודת ישראל' מתכננת, ככל הנראה, לתמוך בראש העיר יחיאל לסרי תמורת אכיפת חילול השבת ברחבי העיר.

לדעת רבים המשמעות היא, כי בתום הבחירות, אם וכאשר יחיאל לסרי ינצח, אזי הדו"חות והקנסות יחזרו לבתי העסק הפתוחים בשבת בעיר. שכן, זו מהות תמיכתם של 'אגודת ישראל' במועמד לראשות העיר.

אם ההפגנה אכן תצא לפועל, סער מתכנן לאגד ולגבש ביחד את כל הפעילים מכל הסיעות הרצות לראשות ולמועצת העיר וביחד לצאת לרחובות, ולצעוק אמירה מספיק ברורה בנוגע לאופי השבת הרצוי בעיר אשדוד, לדעת מרבית התושבים בעיר.

האם המחאה חוזרת לרחובות העיר? ככל הנראה כן. הפגנה מתוכננת צפויה להתקיים במוצ"ש, 13/10/18. כמה אנשים יגיעו אליה? את זה נצטרך להמתין ולראות, אם וכאשר יוחלט לקיימה, בסופו של דבר.

המאבק העיקרי של מערכת הבחירות הזו, היא בעבור העלאת אחוז ההצבעה בעיר לכדי 70% הצבעה. הדבר אפשרי מאחר ולכנסת יש אחוזי הצבעה כאלה בשל יום השבתון המוכרז. לראשונה הוכרז יום שבתון גם במערכת הבחירות המוניציפליות והשפעותיו ייבדקו בהתאם.

נמשיך לעקוב.

 

אולי תתעניין ב...

בשורה משמחת: לראשונה מאושפזים במחלקת קורונה פחות מ-20 חולים

בשורה מעודדת מגיעה הבוקר מבית החולים הציבורי ״אסותא״ אשדוד: לראשונה זה שבועות מספר החולים במחלקת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.