הגרושה ניסתה להשתלט על עזבונו של הקבלן המנוח – אך נבלמה ע"י בימ"ש

מאבק ירושה מכוער על עזבונו של קבלן אמיד, התנהל לאחרונה בבית המשפט לענייני משפחה.

המאבק התנהל בין אחותו של הקבלן, שנפטר בטרם עת – לבין גרושתו, ובמרכזו עמדה שאלת אמינותה של הצוואה עליה ערערה הגרושה.  לדברי עו"ד הלנה שמחי, המייצגת את אחות הקבלן, הוא חשש מתרחיש בו גרושתו תנסה להשתלט על רכושו, בהכירו לדבריה את אופיה הבזבזני וסגנון חייה הראוותני, ועל
כן ניסח צוואה שבה הוא מוריש את כל רכושו והונו לילדיו הקטינים.

עם מותו, ערערה הגרושה על תוקפה של הצוואה, בטענה שלא נכתבה ונחתמה כדין, ושהיא בעצם מזויפת, ובמקביל הגישה בקשה למתן צו ירושה. לדברי עו"ד שמחי, מטרת הגרושה הייתה שבית המשפט יפסול את הצוואה, ויוציא צו ירושה טבעי.
על פי צו ירושה כזה, כלל הרכוש אמור לעבור ליורשיו הטבעיים של  המנוח, שהם במקרה זה –  ילדיו הקטינים.
במקרה שכזה עובר כל עיזבונו של הקבלן לניהול  הגרושה, המשמשת כאפוטרופוסית של ילדיו הקטינים, ובכך יתממש,לדברי עו"ד שמחי,  בדיוק אותו תרחיש שממנו רצה להימנע הקבלן ועל כן  ערך הקבלן את הצוואה.
עו"ד שמחי הגישה כתב הגנה מפורט, ובו היא הביאה דוגמאות רבות לביטויי  תיעוב של הקבלן כלפי גרושתו בעבר, אשר מופיעים באותו נוסח, הן בצוואה, והן בתביעת  הגירושין אותה הגיש שנתיים לפני מותו. כמו כן, הביאה עו"ד שמחי נימוקים השומטים את הקרקע מתחת לטענתה של  הגרושה, כאילו הצוואה איננה חוקית, והראתה כיצד היא עומדת בכל הכללים החשובים  לתקפותה של צוואה. בשלב  זה, המליץ בית המשפט לגרושה לסגת מתביעתה, או לשאת בהוצאות משפטיות כבדות, וזו  נאלצה למשוך את תביעתה.
תמונה מתוך אתר שאטרסטוק

אולי תתעניין ב...

לאחר מאבק ממושך במחלה: הלכה לעולמה רונית מוריוסף-מלך בת 49 בלבד

רונית מוריוסף-מלך הלכה לעולמה הבוקר לאחר מאבק קשה וממושך במחלה והיא רק בת 49. רונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים