הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הבעל מתעקש לאכול בצל – האישה מבקשת גט

סלט ירקות כולל הכל: הבעל מתעקש לאכול בצל – האישה מבקשת גט

הדיין לבעל: מדוע לא הפסקת לאכול בצל לפני קיום יחסי אישות? הבעל: "בצל זה בריאות וזכותי לדאוג לבריאותי"

הסיפור המוזר הזה שעיקרו ריח הבצל, התרחש כאן אצלנו ממש, בין כותלי בית הדין הרבני.  במרכז תביעת הגירושין של האישה המבקשת כתובה, עומדת שאלת ריח הבצל הנפלט מפי בעלה. הבעל מסרב לתת לאשתו גט בנימוק כי אשתו מסרבת לקיים עמו יחסי אישות ולכן אינה זכאית לכתובתה.

מדובר בזוג הנשוי כבר שני עשורים ולהם ארבעה ילדים. האישה ד"ר לספרות והבעל איש עסקים ידוע. האישה פנתה באמצעות עורכת הדין שרין סולן לבית הדין הרבני וביקשה כתובה. בין יתר נימוקי הבקשה לגירושין טוענת האישה כי בעלה לא העריך כל השנים את פועלה כדוקטור ואת תרומתה לגידול הילדים.

המחלוקת העיקרית בין בני הזוג היא העובדה שהבעל מרבה לאכול בצל. "הוא פשוט הסריח מבצל ומנע ממני להתקרב אליו כבר כמה שנים", טענה בבקשה לגט.

הבעל בתגובה טען להגנתו, כי אשתו אינה זכאית לכתובה ולגט מאחר ולדבריו סירבה לקיים עמו יחסי אישות. האישה טענה בדיון "ריח הבצל פשוט היה בלתי נסבל ומנע יחסי קרבה ביננו. ביקשתי ממנו שימנע מאכילת בצל לפני קיום קשר אינטימי, אבל הוא סירב והתעקש שהריח לא צריך להפריע לי".

עו"ד סולן הדגישה כי המחלקות אינה ניתנת לפתרון ונעשו לא מעט ניסיונות. למשל סירובה של האישה לרכוש בצל במסגרת הקניות השבועיות. לדבריה, הבעל עמד על זה שהוא יאכל בערב לפחות בצל אחד יבש, בעוד האישה יעצה לו לאכול בצל ירוק חי כדי להקטין ולו במעט את הריח הנפלט ממנו.

בדיון עצמו פנה אב בית הדין לבעל ושאל אותו, מדוע לא הפסקת לאכול בצל לפני קיום יחסי אישות? הבעל הגיב "בצל זה בריאות וזכותי לדאוג לבריאותי". בשלב הזה נראה היה כי לא ניתן לגשר על הפערים ובית הדין אמור להכריע השבוע האם לחייב את הבעל בכתובת האישה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.