האשדודים הראשונים: מחלקת היולדות נפתחה בבית החולים בעיר

היסטוריה באשדוד: לידה ראשונה באסותא. מהיום, לא צריכים להרחיק לבתי החולים מחוץ לעיר וכאן, ממש מתחת לאף, בעיר אשדוד, יש לנו את בית החולים וחדרי הלידה עם המכשור המתקדם ביותר. 

לאחר שנים של ציפייה, היום נרשמה היסטוריה באשדוד עם הלידה הראשונה במחלקת היולדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, שנחנכה היום בהתרגשות רבה. עם פתיחת מערך היולדות בשעה 7 בבוקר, החלו להגיע היולדות הראשונות, שחלקן אף העידו כי החלו לחוש בצירים עוד יום קודם וחיכו לפתיחת המחלקה על מנת ללדת.

בשעה 10:55 נולד התינוק הראשון, בן בריא במשקל 2.775 ק"ג, לשונטל כושנג'י, בת 25 מאשדוד שזו לה הלידה הראשונה.

כמה דקות אחריה ילדה דיאנה גגדישמן, בת 29 ואמא לשניים, בן בלידה טבעית במשקל 2.805 ק"ג.

מנכ"לית בית החולים רחל שמואלי הגיעה למחלקה כדי לברך את היולדות הראשונות.

מנהל מערך הנשים והמיילדות פרופ' מוטי פנסקי, סיפר כי "שמחנו לגלות שנשות אשדוד והסביבה נותנות אמון במערך היולדות בבית החולים ואני שמח לבשר שאנחנו כבר פועלים בתפוקה מלאה מרגע פתיחת המחלקה בשעות הבוקר. נכון לשעות הערב נולדו 8 תינוקות במחלקה, מתוכם ניתוח קיסרי אחד, ואנחנו ממשיכים במלוא המרץ".

לצידו של פרופ' פנסקי פועל צוות של רופאים מומחים וצוות אחיות ומיילדות מנוסה, ששם לעצמו למטרה לאפשר לכל יולדת את חופש הבחירה בתהליך הלידה ובהתנהלות עם התינוק לאחר הלידה.  לדבריה של חנה קסטן, מיילדת בכירה ומפקחת על תחום המיילדות והיילודים בבית החולים, "לאחר חודשים רבים של הכנה אינטנסיבית, עברנו בהצלחה ובהתרגשות רבה את יום הלידות הראשון. יש לי אמון מלא בצוות המסור, שקיבל בזה אחר זה את התינוקות הראשונים של בית החולים, והחיוך לא ירד מהפנים שלהם כל היום. כל אנשי הצוות במחלקה יעשו מאמץ לספק את רצונה האישי של כל אחת ואחת מהיולדות כדי לאפשר לה את החוויה הטובה, הבטוחה והמרגשת ביותר".

בבית החולים פועלים 8 חדרי לידה, ולרשות היולדות 36 מיטות אשפוז במחלקה, כאשר שליש מהחדרים הינם חדרים פרטיים והיתר חדרי אשפוז זוגיים. מחלקת היילודים ערוכה לקלוט את כל התינוקות שיוולדו בבית החולים, תוך מתן אפשרות לקיום ביות מלא או חלקי בחדרי האשפוז, על פי רצונה של האם. במחלקה ניתן למצוא גם 15 מיטות בפגיה ובטיפול נמרץ יילודים.

חדרי הלידה בבית החולים פועלים תחת ניהולו של ד"ר יוסי טובבין. והמיילדת הראשית היא הגב' דבי גדל-בר. לדבריהם, "צוות חדרי הלידה רואה בלידה תהליך טבעי וחוויה ייחודית. יחד, נעשה ככל יכולתנו כדי לאפשר לכל יולדת את חופש הבחירה בתהליך הלידה ובהתנהלות עם התינוק לאחר הלידה. מטרתם של כל אנשי הצוות במקום היא לעבוד בשיתוף פעולה מלא כדי לאפשר לכל יולדת לעבור לידה בריאה ולחוות את הרגעים הבלתי נשכחים הללו באופן המכבד ביותר, המשקף את תפיסותיה ואת אמונותיה".

צוות מערך המיילדות כולל את:

מנהל מיון יולדות: ד"ר עירד בורשטיין

מנהלת המחלקה לרפואת אם ועובר (הריון בסיכון גבוה): ד"ר אורטל נאמן

אחות אחראית מחלקת הריון הסיכון גבוה: הגב' מורן שחר

מנהל מכון אולטראסאונד מיילדותי: ד"ר ערן ברזילי

מנהלת מרפאת אם ועובר – הריון בסיכון: ד"ר הדר רוזן

מנהל פגיה וטיפול נמרץ ביילודים – ד"ר עומר גלובוס

אולי תתעניין ב...

משחקי הכס של גבי כנפו- האם החלה עריפת ראשים בלשכת ראש העיר?

גורמים בכירים בעיריית אשדוד מסרו למערכת ׳אשדוד היום׳ מידע, לפיו קיימת אווירה עכורה מאוד בלשכת …

שינוי גודל גופנים