הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

האם שוב יחיאל לסרי "בוגד", לכאורה, בראש הממשלה? כל התמונות והפרטים העסיסיים מהכנס של כחלון הערב

הערב, התקיים באשדוד כנס בהובלתו של השר משה כחלון יו"ר מפלגת "כולנו", בו נכח ראש העיר יחיאל לסרי ובהשתתפות של כ-700 איש

כידוע, הכנס נערך בתיאום מלא של כחלון עם ראש העיר ויועציו שנכחו גם הם בכנס, כולל יו"ר סניף הליכוד בעיר שלום אלפסי.  שר האוצר כחלון, עת מתנוססת אווירת הבחירות לכנסת ברקע, יגיע רק למקום בו הוא מרגיש "בבית" ובטוח. השר כחלון בחר להגיע לאשדוד ביחד עם כל חברי תנועתו. יחיאל לסרי היה הדמות המרכזית בכנס הערב ולא היה מקום לספק, כי הוא תומך של השר כחלון ובמפלגת "כולנו". בנאומו, הודה לסרי לשר כחלון על הסכם הגג ועל ההשקעה שלו במגוון פרויקטים בעיר.

"העיר אשדוד מודה לך על הסכם הגג. צעירי אשדוד מודים לך", קרא לסרי לכחלון ושניהם נראו מחויכים, משל מתנהלים במעין "רומן אסור".

לסרי איננו חלק ממפלגת "כולנו",לפחות לא באופן רשמי. רק לפני מספר חודשים אירח ראש העיר את ראש הממשלה מר בנימין נתניהו כאן בעיר, בביתה של יו"ר וועד העובדים המורשעת בפלילים – איריס נפתלי. 

מי שהפיקה את הערב היא הגב' ורד נגר, אשר ערכה את המקום בצורה יוצאת דופן לחיוב. נרשמה התלהבות…

"הבגידה", לכאורה, של לסרי בביבי בבחירות האחרונות

מי שניהל את מטה הבחירות של בנימין נתניהו באשדוד הוא שמעון כצנלסון, המועמד לראשות העיר. ניתן לשער,כי העובדה, שראש העיר לא נחלץ לעזרתו של נתניהו בבחירות האחרונות לא משה מעיניו של ראש הממשלה, אם כי בכל זאת כיבד ראש הממשלה את ראש העיר ואת תושביה והגיע לחתום כאן בעיר את הסכם הגג.

אם כך, מה גורם לראש העיר – יחיאל לסרי להגיע לכנס תמיכה פוליטי בשר האוצר משה כחלון? לפני כשבועיים, הגיע לעיר שר הביטחון לכנס פוליטי דומה ולשם לא הגיע ראש העיר. ללמדנו, כי הגעתו הערב לכנס הפוליטי של שר האוצר כחלון הינו בבחינת תמיכה בכחלון ולא הגעה שרירותית לכנס המתקיים בעיר מתוך כוונה "רק לכבד". האם לסרי מכריז מלחמה עם בנימין נתניהו, בכך שמגיע לתמוך בפרהסיה בשר כחלון? הבחירות בפתח ואולי לסרי חושב, כי בנימין נתניהו הוא בגדר "סוס מת" ולכן מעדיף לרכוב על העגלה בטרם גם זו תחלוף על פניו. אולי. תשובות ברורות אנחנו נדע רק בהמשך.

לסרי וכחלון – מתחבקים:

נאום השר כחלון – הטיל פצצה שגרמה לראש העיר להחוויר

בנאומו של השר כחלון, הודה השר על שיתוף הפעולה הפורה של ראש העיר איתו. בנאומו אף ציין את שיתוף הפעולה שלו עם חבר המועצה לשעבר עו"ד צחי אבו.

עוד הוסיף השר כחלון וציין, כי בבחירות הקרובות לראשות העיר באשדוד, יעמיד רשימה מטעמו. רשימת "כולנו" למועצה. על אף שהוסיף, כי רשימת "כולנו" תתמוך בלסרי לראשות העיר, כאב הבטן (ואולי גם הראש) ניכרו על פניו של לסרי. מדוע? ניתן לשער, כי לסרי קיווה, שעם פרישתו של עו"ד צחי אבו ממועצת העיר, לא יתמודד למועצה שוב וגם לא יריץ שום רשימה נוספת. מטבע הדברים במקרה כזה, יוכל לשוב ללסרי מנדט אחד לפחות מתוך השניים הקיימים כיום לצחי אבו.

עם ההכרזה הברורה של השר כחלון, כי יריץ רשימה ביחד עם צחי אבו למועצת העיר, אפסו הסיכויים ללסרי לקבל תמיכה למועצת העיר. סקירות הרשת והלך הרוחות בעיר לא מבשרות טוב ללסרי וכעת עם ההכרזה של כחלון הדברים ברורים אף יותר. לסרי נמצא בצרות בכל הקשור לקבלת מנדטים למועצת העיר.

מי ארגן את הכנס – יחיאל לסרי או צחי אבו?

כעת, נעסוק בסוגיה אשר הטרידה רבים. למי כחלון יעניק קרדיט? האם ליחיאל לסרי? אשר ראינו מכל כיוון את המאמץ הכביר שעשה על מנת להביא אנשים שיהיו נוכחים בכנס הערב. בין היתר, ראינו לא מעט עובדי עירייה אשר התעלמו מהאיסור המפורש להגיע לכנסים פוליטיים והגיעו הערב. האם מישהו ביקש מהם מפורשות להגיע? סביר להניח שכן, אם כי ייתכן, כי הגיעו על דעת עצמם.

האם הקרדיט יגיע לצחי אבו? גם את אנשיו, הזכורים לכולנו מהבחירות האחרונות, ראינו בהמוניהם. כפי הנראה והנשמע בנאומו של השר כחלון הכיוון מאוד ברור.

כחלון הולך שלוב זרועות עם צחי אבו וההליכה המשותפת הזאת שלהם עושה ללסרי בעיה כפולה – גם מתמודד חזק נוסף למועצת העיר, ברשימה חזקה מול לסרי וגם עשויה להאיר את לסרי באופן שלילי בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו. מה שנקרא, לסרי "לא פה ולא פה".

צחי אבו מחליף דאחקות עם ח"כ טלי פלסקוב/כולנו:

משחק הכיסאות

רגע של מבוכה נרשם, כאשר מארגני הכנס הציבו שלטים של כיסאות שמורים בשורה הראשונה. את לסרי הם הושיבו לצדו של כחלון ומהצד השני היה אמור לשבת כבוד הרב שיינין – רב העיר. היה נראה, כאילו לסרי ניסה בכל כוחו להתחמק מישיבה לצד השר כחלון על מנת לא להיראות "מקורב מדי", אם כי ברור לכולם שעצם הגעתו לכנס מעידה על קירבה יתרה בין השניים.

מה שקרה בסופו של דבר בהובלתו של לסרי, כבוד הרב שיינין ישב במרכז ו"חצץ", למעשה, בינו לבין כחלון. מבוכה מיותרת ותו לא.

לסרי מריע לכחלון בנאומו:

רגע מביך מספר 2:

כלל חברי הכנסת והשרים אשר נכחו בכנס הוזמנו לבמה במטרה להדליק את החנוכייה. אחרון חביב נותר לשבת בכיסא לסרי. המבוכה תוקנה במהרה וראש העיר הוזמן לבסוף אף הוא לבמה. כחלון, נותר נבוך אף הוא כאשר בכל פעם שהתקרב ללסרי, היה נראה כאילו לסרי עושה כל מאמץ למנוע תמונה משותפת שלהם. את מי הוא פחד להכעיס?

לסרי – רגוע יותר, לכאורה, עת כבוד הרב שיינין "חוצץ" בינו לבין כחלון:

השר כחלון מביע חמימות לקהל:

לסרי מחויך עם השר כחלון – האם יש סיכוי עבורו לחזור לכנסת?

קצת גאלם – חיים רביבו בשורה הראשונה עם חברי הכנסת והשרים של "כולנו"- כיוון פוליטי?

ראש העיר אשקלון -תומר גלאם:

כחלון בנאומו – מודה ללסרי על שיתוף הפעולה:

כחלון בנאום בהדלקת נר שני של חנוכה באשדוד

פורסם על ידי ‏תמי אברהמי‏ ב- יום רביעי, 13 בדצמבר 2017

יחיאל לסרי בנאומו – מודה לכחלון על הסכם הגג:

יחיאל לסרי בנאום בכנס של כחלון לייב

‎Posted by ‎תמי אברהמי‎ on‎ יום רביעי 13 דצמבר 2017

 

 

אולי תתעניין ב...

ההודעה התמוהה של משטרת ישראל בעניין ישיבת גרודנא

משטרת ישראל הוציאה הודעה תמוהה היום, לפיה השוטרים מוודאים אכיפה במוסדות הלימוד בדגש על ישיבת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.