הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

האם צפוי לזרום 'דם חדש' בסניף הליכוד? | בחירות 2019

סניף הליכוד באשדוד מזמין את התושבים להשתתף בפריימריס שיתקיימו בעוד מספר שבועות בליכוד , לאור הבחירות לכנסת שיתקיימו ב-9 באפריל 2019.

לפני כחודשיים, הסתיימה מערכת הבחירות לראשות העיר באשדוד, כאשר היא הייתה רוויה יצרים, רגש ורצון עז לשינוי. האם לאורה תתקיים גם מערכת הבחירות לכנסת ישראל ולראשות הממשלה? קשה להאמין שאותם האמוציות שהניעו את מערכת הבחירות לראשות העיר יניעו גם את המערכה הארצית, אך טבען של בחירות הן לייצר רגש ומגוון רצונות בקרב הציבור הרחב.

בבחירות לראשות העיר, מובילי סניף הליכוד היו, למעשה, מפוצלים בדעותיהם הן על ראשות העיר והן על הרשימה למועצת העיר. מחד, היה את אלפסי, שהיה עם ראש העיר ותמך בו; מהצד השני של המתרס – עמד פורטל, שתמך תמיכה נחרצת באלי לחמני, כולל פרסום של סרטון אישי שלו בו הוא מגלה לכל הציבור את דעותיו על ראש העיר יחיאל לסרי ופמלייתו.

מה יהיה בבחירות לראשות הממשלה ולכנסת? קשה להעריך כעת, מבחינת אלפסי את פורטל ויהיה מעניין לשוחח עם שניהם ולהתעדכן מולם. הצפי הוא ששניהם יתמכו בבנימין נתניהו לראשות הממשלה וברשימת הליכוד לכנסת.

חשוב לציין, כי בבחירות המקומיות האחרונות, רשימת מח"ל לא הריצה רשימה מטעמה למועצת העיר ואנשי הליכוד החליטו לתמוך, על פי רוב או לכל הפחות בהצהרה חיצונית, בראש העיר וברשימתו 'אשדוד בתנופה'. על אף התמיכה, ראש העיר השיג רק 2 מנדטים, וזה כלשעצמו נתון אשר עשוי לנבא בעבורנו את כוחו המצטמצם של סניף הליכוד בעיר.  עם כל הכבוד לתמיכה המוצהרת של אנשים מרכזיים רבים בעיר וגופים גדולים בראש העיר יחיאל לסרי, בסופו של דבר למועצת העיר הביא ראש העיר רק 2 מנדטים אשר רובם ככולם, לפי הסברה המושכלת, נשענים עליו עצמו ועל הקשרים שתווה לאורך 10 שנות היותו ראש העיר ועוד 5 שנים קודם כממלא מקום. מכאן, שאיש לא יוכל לטעון להצלחה של ראש העיר שבאה 'בזכותו' או לאור התמיכה בו. לניצחון כזה דל לא ציפו גם לא המתנגדים הגדולים של לסרי, כך שתוצאות הבחירות עדיין מחלחלות בקרב הציבור.

האם נזכה לראות רענון משמעותי בסניף הליכוד באשדוד? אם יזרום במקום דם חדש, רענן וצעיר? האם הסניף ימשיך להתנהל כסדרו ואת התוצאות נוכל כולנו לראות גם בבחירות הארציות?

 

להלן ההזמנה של דף סניף הליכוד, לאור ההכרזה על הבחירות הארציות ב- 9 באפריל 2019:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.