האם עיריית אשדוד מנסה להעשיר את קופתה דרך דו"חות?

עמי מויאל, הופתע לקבל לידיו דו"ח לתשלום של 730 ₪ על השלכת פסולת מחוץ לפח האשפה על ידי אמו. כך על פי המידע אשר הגיע למערכת "אשדוד היום". עיריית אשדוד סירבה להגיב על המקרה.

האם השמירה על איכות הסביבה חשובה כל כך לעיריית אשדוד? האם מוצה הדין מול מי מהגורמים האחראים על שמירת נחל לכיש לאור הזיהום הקשה שאירע בו באוקטובר 17? מדוע החליטה, אם כך, עיריית אשדוד לשריין "ימי פינוי" בכל רובע, כך שבכל יתר הימים ערימות פסולת מעטרות את המדרכות, כפי שסיקרנו לא פעם?

נציין, כי מחלקת הניקיון בעיריית אשדוד מתוקצבת במיליוני שקלים מתוך כספי הציבור ועליה מוטלת האחריות לניקיון פחי האשפה וסביבתם. הגם , שחובת תושבי העיר להשליך את הפסולת בתוך פחי האשפה, רצוי יהיה לבחון כל מקרה לגופו של אדם. מן הראוי יהיה לבדוק האם האדם אשר השליך את האשפה הינו בעל מוגבלות? האם חלק מהאשפה נזרקה לפח וגלשה החוצה?

 

עמי מויאל, שיתף כך בזו הלשון בעמוד הפייסבוק שלו וזכה לעשרות תגובות תומכות ושואלות לפשר ההחלטה לתת דו"ח:

 

"מתי בפעם האחרונה ישבתם לארוחת צהריים בביתכם ופקח של העירייה דפק על דלתיכם ונתן לכם דוח על השלכת האשפה מחוץ לפח האשפה?

אז חברים, זאת המציאות שאנו חיים בה. היום זאת אמא שלי ומחר זאת יכולה להיות סבתא שלכם. עיריית אשדוד מצטיירת, לכאורה, כקרטל דוחות בכל סיטואציה אפשרית אם זה בחנייה, אם זה בפתיחת עסקים בשבת ואף על פינוי אשפה. שלא תבינו לא נכון אני בעד השלטת סדר ואכיפה על מנת לשמור על הסדר הקיים אבל פה זה כבר חצה גבולות.

תיאור המקרה: אני ואחי הגדול יושבים לארוחת צהריים אצל אמי. נשמעה דפיקה בדלת, ניגשתי לפתוח ומולי עומד פקח בשירות עיריית אשדוד ומנפנף לנו בדוח על סך 730 ש"ח.

אני מנסה לשחזר עם הפקח את השתלשלות האירועים, תוך שמירה על איפוק, כדי להבין באיזה הגיון בריא הוא אומר לי שהוא חיטט בכל השקיות אשפה שהוא מצא מחוץ לפח ולאחר שהוא מצא מכתב של קופת חולים עם הפרטים של אמא שלי זה הספיק לו כדי לחרוץ את הדין, שהיא זרקה את האשפה מחוץ למתקן האשפה ולראיה יש לו את המכתב עם הפרטים שלה ועוד כמה תצלומים מגוחכים של זבל פרוס על הרצפה ועל כך עליה לשלם 730 שח קנס לעיריית אשדוד.

אני חייב לציין, שפשוט הייתי בהלם גמור שיש להם את הרשות הזו לחטט לנו בפחי האשפה על מנת למצות את הדין. ונגיד שהוא באמת הגיע למסקנה הזאת תגיע לכתובת שמצאת ותנסה להבין את הדברים, מדובר באישה מבוגרת מוגבלת רפואית, שלא עובדת ונתמכת ביטוח לאומי ורק אני ואחיי מטפלים בכל הקשור לתחזוקה של הבית(כולל הוצאת האשפה) ואני אומר פה חד משמעית אני מגיע כדי להביא לה קניות וכדי להוריד את האשפה. יש פה מקום לתת התראה כלשהי או לראות בכלל אם ההשערה שהוא שיער לעצמו היא נכונה ! אני פשוט התביישתי שאלה אנשי החוק שמסתובבים בעיר ואמורים לשמור על הסדר התקין. איזו הכשרה אתם עוברים, למען השם? איפה השיקול דעת פה? אני ממעיט לפרסם פוסטים בפייסבוק אבל פה באמת גבול נחצה ונעשה עוול.

אני מבקש מכם לשתף כמה שיותר ולתייג קבוצות רלוונטיות. הצדק ייעשה אני אלך עם זה עד הסוף. תודה!".

עיריית אשדוד סירבה להגיב על המקרה וככל שתעביר את התייחסותה הרי שזו תפורסם במלואה.

אולי תתעניין ב...

בתושייה ובמהירות: המציל דודו כהן הציל אדם מטביעה בחוף מי-עמי

צוות המצילים בחוף מי-עמי הצילו במהלך השבת אדם מטביעה בחוף מי-עמי. המציל דודו כהן רץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים