האם יצליחו מתנגדי המחאה לגרום לה להיראות "הפגנת שמאל"?

אתמול (מוצ"ש), קיימו תשבי העיר הפגנה מול בניין העירייה זה השבוע הרביעי ברציפות

אחרי שהוכיחו נחישות ואמרו, כי המחאה תמשיך במלוא העוצמה, קיימו הפגנה גם במזג אוויר סוער עם גשם, גם השבוע התייצבו שוב מול בניין העירייה. נושא ההפגנה הינו : החזרת אשדוד לתושביה. בהפגנה נכחו כ-3,000 תושבים אשר הגיעו להביע את מחאתם הלגיטימית על ההחלטות המתקבלות על ידי מקבלי ההחלטות בעיריית אשדוד.

השבת הנוכחית, ככל שידוע למערכת "אשדוד היום", בתי העסק הפתוחים בשבת לא קיבלו דו"חות לתשלום או התראות.

האם ניתן להכריז על הישג ראשון של תושבי העיר המגיעים להביע מחאה? מוקדם להגיד.

צילום: אשדוד היום

מתנגדי המחאה – שלל תירוצים הקורסים בזה אחר זה

בינתיים, מתנגדי המחאה מנסים בכל דרך לשייך את המחאה למגזר זה או אחר. תחילה, ניסו המתנגדים להגיד שהמחאה היא רק של "עולים חדשים מרוסיה" , לא רק שזה לא נכון, אלא מדובר באמירה גזענית, לכאורה, כאילו לאנשים ממגזר זה או אחר יש זכות פחותה להביע התנגדות לשלטון.

לאחר מכן, ניסו מתנגדי המחאה להגיד שהמחאה היא פוליטית ושייכת למתמודד זה או אחר – גם טיעון זה קרס, נוכח התעקשות המארגנים למנוע מכל פוליטיקאי בהווה לנאום בפני הנוכחים.

בימים אלה, אפשר להצביע על מגמה ברשת החברתית, לפיה מתנגדי המחאה מנסים בכל דרך לשוות לה אפקט "שמאלני". הסתכלות פשוטה על הנוכחים בהפגנה יראה אנשים משלל גוונים ודעות פוליטיות. ניתן להגיד, כי חלק נכבד מהמפגינים הינם מצביעי ימין ברמה הארצית.

צילום: מיכאל גליקמן

ברמה המקומית – האם יש משמעות לשמאל או לימין? האם הרשימה בה רץ ראש העיר הינה של הליכוד? התשובה היא לא. אז מה הסיבה לכך שמתנגדי המחאה ותומכי השלטון, לכאורה, מנסים להסב את המחאה לקשת הפוליטית הארצית? מדובר בצרכים ברמה המקומית, התנגדות פנימית לשלטון הנוכחי אשר כל קשר בינו לבין שמאל או ימין לא קיים.

צילום: אשדוד היום

כפי הנראה, סופו של תירוץ זה לקרוס ממש כמו קודמיו.

באמצעות עמודי פייסבוק אנונימיים, אשר מאחוריהם, ככל הנראה, מסתתרים תומכי השלטון הנוכחי והשאלה הכי גדולה כאן היא מדוע תומכי השלטון הנוכחי צריכים עמודים אנונימיים כדי להסתתר? מדוע לא יואילו ויצאו בשמם הפרטי החוצה ויתמכו או יביעו את דעתם/עמדתם בפומבי באון מלא? שאלה ללא תשובה.

המענה לקריקטורה שהופצה על ידי מתנגדי המחאה: גרפיקה וקופירייטינג: שימי רוזמן

הקריקטורה המקורית שהופצה ברשתות:

 

עצה למקבלי ההחלטות בעיריית אשדוד: פשוט להקשיב לתושבים המביעים את מחאתם ולנסות להגיע לפתרונות משותפים. כל ניסיון לשייך אותם לגוף זה או אחר פשוט לא יתפוס וכפי שניתן לראות, הטיעונים הללו קורסים בזה אחר זה.

מדוע, אם כך, ממשיכים באסטרטגיות כושלות? האם הדבר מעיד על לחץ בו נמצאים מקבלי ההחלטות?

 

 

 

אולי תתעניין ב...

לפנות בוקר ברובע ב׳: חשוד בדקירת שכנו תקף את השוטרים שהגיעו, נורה ונפצע קשה

לפנות בוקר, בסביבות השעה 3 וחצי, התקבל דיווח במוקד המשטרה ממודיע שמסר, כי דקר מספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים