הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

האם השקרים של סטלה וינשטיין משרתים את שמעון כצנלסון?

יצאנו לבדוק מה הרעש סביב נושא הפיקוח על גני הילדים ומה ההבדל בין הנעשה באשדוד וביתר במקומות בארץ, אם בכלל קיים הבדל. הבדיקה שלנו הראתה, שככל הנראה, ישנם חברי מועצה אשר, כפי היכול להשתמע מהתנהלותם, דוגלים במסע יחסי ציבור יותר מכל עשייה ממשית. חברת המועצה סטלה וינשטיין נשאה את הדגל בנושא הפיקוח על גני הילדים, רק שמספר אי דיוקים בדרך , בלשון המעטה, הוביל לסימן שאלה מאוד גדול – האם הנושא בכלל מטופל בעיריית אשדוד או שמא מדובר בקמפיין הסברה טוב ובמציאות – שום דבר? וינשטיין בתגובה: ״טעות סופר שתוקנה״

לדעת רבים, העיסוק בפוליטיקה מלווה, לא פעם, גם בשקרים וחצאי אמיתות. בדרך כלל, מי שחוטאים בדבר הינם פוליטיקאים וותיקים ומנוסים, שגם אם הם מסלפים מעט את האמת הם יודעים להסוות את הדברים היטב או להסתתר מאחורי אנשים תמימים יותר וצעירים יותר בפוליטיקה. מהבדיקה המעמיקה שנערכה במערכת ״אשדוד היום״ עולה, כי חברת המועצה סטלה וינשטיין טועה לא פעם וגם כאשר מופנית לתשומת לבה הטעות היא איננה ממהרת לתקן אותה בפומבי. האם וינשטיין משרתת את הפוליטיקאים הוותיקים יותר במערכת הפוליטית המקומית? או שמא סבורה וינשטיין, כי מילים ללא ס כיסוי הינם דבר שבשגרה בפוליטיקה? ייתכן, כי מילים רבות ללא כיסוי הן אכן דבר שגרתי בפוליטיקה אך לא כאשר הדבר נוגע לילדים קטנים. עד כאן.

סטלה וינשטיין טוענת שאשדוד היא העירייה הראשונה, שנטלה על עצמה את הפיקוח על גני הילדים – טעות!

ראשית, בעניין הטענה של חברת המועצה סטלה ויינשטיין, אשר לפיה עיריית אשדוד הינה העירייה הראשונה אשר לקחה על עצמה את נושא הפיקוח על גני הילדים, הדברים אינם נכונים. לפי פרסום באתר מאקו, עיריית תל אביב נטלה על עצמה כבר ביוני 2018 לפקח על גני הילדים הפרטיים בגיל הרך.

סטלה וינשטיין טוענת, שלא קיים חוק בנושא – טעות!

החוק העובר בכנסת בנושא כבר בחודש אוקטובר 2018 (22/10/18) הצעת החוק עברה בקריאה שניה ושלישית ואושרה ליישום בחודש ספטמבר 2019.


הצעתה של חברת המועצה הלן גלבר

בישיבת מועצת העיר באפריל 19, החל מהדקה ה-  17:46 הציעה חברת המועצה הלן גלבר, כי ממש כמו שעירית תל אביב לקחה על עצמה, עוד בטרם חוקק החוק, לפקח על הגנים הפרטיים בעירייה באותו האופן צריכה עיריית אשדוד לפעול. גלבר הציעה, כי עובדי החברה העירונית יודעים את העבודה , הם יעזרו להם להשיג את הסבסודים של משרד החינוך מה שקשה יותר לגנים הפרטיים והם גם דואגים להנחות לאותם ילדים.

ידוע, כי החברה העירונית נמצאת במחסור בכמות המקומות בגני הילדים ומדי שנה בתחילת הרישום, הרבה ילדים נותרים ללא מקומות.על כן, הציעה גלבר, כי צריך לעודד גם את חפ״א לבנות גנים ילדים .

ההצעה של גלבר כדלהלן: ״גם הגנים הפרטיים עוסקים בחינוך – חשוב שכל הגנים והחינוך יהיה תחת קורת גג אחת, הגיל הרך שלנו עושים עבודה מצויינת, ההצעה שאני מציעה  לקחת את זה עלינו, דרך החברה העירונית לפקח על הגנים הפרטיים בדיוק כפי שעשו בעיריית תל אביב.

כל מה שצריך הפיקוח יעשה את זה – אם זו החברה העירונית יהיא ודעת על כפתורי מצוקה, סבסוד ילדים,  היא יודעת על כמות יחסי – יחס של כמה מטפל על כמות ילדים, האם יש השגחה, בטיחות – ההצעה היא לקחת כמו עירית תל אביב״.

בהמשך הדיון במועצה, סגן ראש העיר שמעון כצנלסון לא רצה את ההצעה.

ניתן לשמוע בקלטת השמע, כי בדקה ה 19:56 – ההצעה של גלבר היא בדיוק כמו עירית תל אביב (בטעות אמרה ירושלים אך כוונתה הייתה לתל אביב, לאחר בירור עמה).

האם נעשה במועצה ניסיון להעביר את הנושא לוועדה, וכפי שקורה לא פעם בוועדות, למעשה, ״לקבור״ את הנושא החשוב? מה שיותר מכעיס ומקומם הוא שנערך ניסיון, לכאורה, להציג מצג ב]פני הציבור כאילו כן מטפלים בנושא כאשר בפועל, אנו רואים, שיש עיריות אחרות שמתקדמת בנושא הרבה יותר מאשדוד.

וינשטיין טוענת במועצה שחוק הפיקוח לא עבר – טעות !

בקלטת השמע של ישיבת המועצה בדקה ה- 20:40 וינשטיין אומרת, שחוק הפיקוח לא עבר – אומרת שמנסים להעביר את חוק הפיקוח כבר שנים יש התנגחויות בין משרד החינוך ומשרד התמ״ת – אבל כמו שציינו למעלה, חוק הפיקוח עבר גם עבר. (בלי שום קשר גם חוק המצלמות עבר) מדוע וינשטיין מתעקשת על נתונים שגויים? מי הזין אותה בנתונים? ובכלל, מה הרעיון לדבר על נושא כל כך חשוב כמו פיקוח על גני הילדים, אם לא מדייקים בפרטים המהותיים, כדוגמת חוק שנחקק בנושא?

חברת המועצה הלן גלבר, כמובן, לא מוותרת ובדקה ה- 22:06 בקלטת השמע, ניתן לשמוע את גלבר אומרת, כי אושר סופית חוק הפיקוח למעונות יום ב22.10.2018 וגם אם החוק לא מיושם – הציעה גלבר, כי עיריית אשדוד תיקח על עצמה את הפיקוח כמו תל אביב לפני יישום החוק – ״יש לנו את הכלים ואנשי המקצוע – אני מציעה את ההצעה שלי ומקבלת גם את ההצעה שלה…״, אומרת גלבר.

סטלה וינשטיין טוענת, כי היא חוקקה שני חוקי עזר במועצת העיר – טעות

וינשטיין טענה בפוסט אשר כתבה מטעמה, כי חוקקה שני חוקי עזר עירוניים בנושא הפיקוח, בזמן שלא נחקק אף לא חוק אחד. גם כאשר העמדנו את וינשטיין על טעותה, סירבה לתקן את דבריה והם מופיעים נכון לשעה זו גם בעמוד הפייסבוק שלה.

בפועל, מה שקורה הוא שחברי המועצה התנגדו אפילו להצביע על התכנית.

הדברים ברורים ומתועדים ואין ספק, כי חברי המועצה החדשים וינשטיין ביניהם, חייבים להתכונן היטב לקראת הגעתם לישיבות מועצת העיר, אשר בהן מוכרעים אל פעם גורלות במקרה הזה, של ילדינו. כן חוק, לא חוק, כן ראשונים, לא ראשונים – ההתנהלות עלולה להעיד על פזיזות בקבלת ההחלטות וכן על ניסיונות להראות עשייה בזמן שבפועל אנו יודעים, שהוועדה לא התכנסה אף לא פעם אחת או , לכל הפחות, אנשים שהם חלק מהוועדה כמו חברת המועצה הלן גלבר, כלל לא זומנו אליה.

אז על מי אנחנו ״עובדים״ הפעם? על הילדים שלנו?  

תגובתה של סטלה וינשטיין לדברים:

  1. בעניין חוקי העזר מדובר בטעות סופר שתיקנתי כבר במספר הזדמנויות– העברתי 2 הצעות החלטה שעברו בקריאה בפה אחד והעברתי החלטה בישיבת התקציב. הוחלט שבסיום התהליך יהיו גם 2 חוקי עזר עירוניים בנושא.
  2. התוכנית שלנו היא יחידה מסוגה בכל מדינת ישראל. היא רפורמה מלאה ומשולבת בכל התחומים (אגב היחידה שקיבלה אמשור ותמיכה מלאה מועדת החינוך בכנסת שהתכנסה לדון בנושא ביום שני האחרון) עם יחידת פיקוח שתוודא באופן פעיל להוצאת רישיונות, עם תהליך מיפוי מלא, היחידה שתשתתף תקציבית בהתקנת מצלמות וכפתורי מצוקה בגנים פרטיים וכמובן תו האיכות שלנו שנותן מענה למכלול מאוד רחב של דהרים. אגב, אנו גם היחידים שנותנים מענה בתחום האישור שימוש חורג בתוכנית שלנו.
    אבל זה לא משהו לתגובה על רגל אחת. באמצע אוגוסט יתקיים כנס ענק עם כל הגנים הפרטיים בעיר בו נציג בפניהם את התוכנית באופן מלא ומפורט על כל סעיפיו. הכנס יהיה פתוח לתקשורת ואת מוזמנת בשמחה.
    רפורמה מדהימה ומאוד חיובית יוצאת לדרך, בתקווה שתסמן מגדלור לכל העיריות לצאת בעקבותנו (אגב אני ביום ראשון בקרית גם בועדת החינוך שלהם מציגה את התוכנית המפורטת ועוזרת להם לי ור תוכנית זהה גם אצלם, כנ"ל רמת גן שאנחנו מלווים אותם וגם פנה אלי סגן ראש עיריית ראש העין ושלחתי לו את התוכנית לעיון תוך הבטחה שאם יחליטו ליישם את התוכנית אצלם אלווה גם אותם בתהליך). מקווה שהתקשורת תדע גם לפרגן כשנעשת עבודה מערכתית כל כך קשה כדי באמת לעשות שינוי בעיר״.

תמונה ראשית מתוך עמוד הפייסבוק של וינשטיין.


2 תגובות

  1. אני עוקבת אחריה ואני בהלם כי האמנתי לכל מילה שלה עד לפרסום הזה שמוכיח שהכל חארטה. בקיצור, לא להאמין לפוליטיקאים

  2. אני עוקבת אחריה מאז שנבחרה והאמנתי לכל מילה שלה עד לפרסום כאן שמוכיח שהכל שקרים. בקיצור לא להאמין לפוליטיקאים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.