הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

האם דור העתיד של הכימאים נמצא ממש כאן?

אדמה אגן מקדמת את לימודי הכימיה בעיר בקורס חדש

לאחרונה נפתח קורס ייחודי לתלמידים מצטיינים בכימיה בעיר אשדוד. הקורס כולל מפגש חד שבועי אליו מגיעים התלמידים והמתקיים במרכז מרו"ם ובו הם מפתחים מיומנויות חשיבה וחקר בתחום הכימיה וכן מרחיבים את האופקים בנושא. אירוע השיא של הקורס יהיה תחרות ה"כימיאדה" שמתקיימת פעם בשנה בטכניון.

הקבוצה בקורס מורכבת מתלמידי שכבה יא' ממספר בתי ספר תיכוניים בעיר, המקיפים ג', ה', ז', ח', ואחת המטרות היא לסייע להם להעפיל לשלב השלישי ולהשתתף בתחרות הבינלאומית לכימיה. בשנים קודמות התלמידים, אורי טייכמן ורינה סבוסטיאנוב, מאשדוד העפילו לגמר הארצי ואף הגיעו ליעד הנכסף של התחרות הבינלאומית.

הקורס מתקיים ביוזמת מפעל אדמה אגן במסגרת פועלה למען הקהילה וכחלק מפעילות החברה לעידוד לימודי כימיה באזור ובשיתוף פעולה עם מנהל חינוך באשדוד ועם הפיקוח על הוראת הכימיה.

חברת אדמה משקיעה משאבים, ידע ומחשבה רבים בקידום הכימיה באשדוד והסביבה במסגרות שונות. החברה שמה לעצמה למטרה לקדם מצוינות בחינוך והכימיה, שהיא תחום העיסוק המרכזי של החברה מהווה ליבת תחום זה בקהילה.

זאת, בין היתר, מתוך ההבנה כי לתושבי האזור יש אופק תעסוקתי נרחב ומגוון בתחום הכימיה בעיר. החברה אף הזמינה את תלמידי הקורס למפגש היכרות ולסיור מקצועי במפעל.

בשבוע שעבר הגיע לביקור בקורס דני קליין, מנהל אגף חטיבה בוגרת במנהל החינוך של עיריית אשדוד, וברך את התלמידים על הרצון שלהם ללמוד ולהתפתח בתחום הכימיה: "אתם נבחרת מדעני העתיד ונקווה שאחד מכם יביא עוד פרס נובל. אנו מאחלים לכם הצלחה ובטוחים כי תייצגו אותנו בכבוד".

בתמונה: דני דליין, אילנה סיסו, אורית ויינשטוק, גליה גויכברג ותלמידי הקורס לכימיה

צילום: ODREY פבל טולצינסקי

אולי תתעניין ב...

מנכ״ל אסותא עם תחזית אופטימית לקראת פסח

מנכ"ל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד ד"ר ארז ברנבוים בתחזית אופטימית לחג הפסח: "בקצב הזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.