האם גורמים פוליטיים מנסים להשתלט על נמל אשדוד על חשבון העובדים?

הבחירות לסקטור ציוד מכני בנמל אשדוד קרובות מתמיד. בשבוע הבא ביום שלישי, 12/12/17, יחליטו עובדי הנמל מי יהיו חברי הוועד אשר ייצגו אותם במשא ומתן בתקופה הקריטית, נוכח התחרות הצפויה עם פתיחת הנמל החדש.

אחד המועמדים המובילים לוועד העובדים הוא אבי אבן חיים (בבטו), אשר מוכר לכולנו מהמאבק אשר הוביל למעבר להסתדרות הלאומית גם במחיר הכיסא שלו כחבר וועד העובדים. מעטים מאוד הם העובדים אשר היו מוותרים על כיסא חבר הוועד רק בשביל עיקרון חשוב. בבטו הוכיח את עצמו ככזה והפופולריות שלו בקרב עובדי הנמל גבוהה מאוד.

השמועות מספרות, כי אותה פופולריות גבוהה מלחיצה לא מעט אנשים, כולל כאלה שיושבים בבניין אחר במשרד משופץ היטב.

״הבחירות האלה הן בסימן ״להיות או לחדול״ וכאן אין משחקים״, אמר ל״אשדוד היום״ אחד מעובדי הנמל הוותיקים. ״העובדים יהיו חייבים לבחור באדם הנכון, שהוכיח את עצמו ומביא איתו ״קבלות״ מוכחות להצלחות״, אמר עובד נמל נוסף.

התחושה הכללית בנמל היא, כי כל עובד חייב לשאול את עצמו: מי יהיה הטוב ביותר עבור כלל העובדים. בטח לא לבחור כאלה, אשר עשויים להיות טובים עם גורמים מחוץ לנמל או עם עצמם. ודי לחכימא ברמיזה.

שוחחנו עם אבי אבן חיים (בבטו) ושאלנו אותו מספר שאלות לרגל הבחירות הקרובות:

 

מה הבעיה המרכזית לדעתך בנמל כיום?

גורם הבעיה הוא הבדלי המעמדות בין העובדים דור א׳ דור ב׳ אבל ברגע שלכולם תהיה את ההגנה מפני פיטורין, האחדות תשמר. לכן אני מאמין שאני יכול לאחד את השורות, ביחד עם חבריי השותפים לדרך הארוכה, כי אני מבין הכי טוב את הצורך של עובדי דור ב׳ שצריכים להיות מוגנים בדיוק כמונו ומבין את הדאגה של עובדי דור א׳ שחושבים שיפגעו בהם אני מתחייב שלא אתן לזה לקרות לא אתן שיפגעו בדור א׳ ולא בדור ב׳.

 

מה מייחד אותך מבין המועמדים?
אני איש של מעשים הזמן לדיבורים עבר, הנמל נבנה במהירות והחודשים הקרובים הם הכי קריטיים לעתיד העובדים. אני מתחייב שכאשר אזכה בבחירות אני , ביחד עם חבריי הטובים בקבוצה, אוביל את נמל אשדוד לאחדות בין כל העובדים ולשמירה על זכויות כל העובדים בלי יוצא מן הכלל וכשאראה התנגדות מצד המדינה וההנהלה אני גם יודע לצאת למלחמה. משיכת הזמן של המדינה וההנהלה מבחינתי נגמרה, אין יותר זמן למשחקים. אני בעל אינסטינקטים וחושים חדים בפוליטיקה, יש לי יכולת לנתח מצבים בצורה מהירה ואני יודע לנהל משא ומתן.

 

מדוע יש שמועות בנמל שגורמים פוליטיים מנסים לגרום לכך שלא תיבחר? במה אתה מפריע להם?

אני לא יודע בקשר לשמועות. מה שכן – יש לנו קבלות בשטח: המהלכים שהובלתי הביאו להגנה ארוכת טווח לכל העובדים כולל ארעיים והבטחה למאבק על רציפים 24-25 כשטח אחסנה. הוועד במחלקה שלנו תמיד היה חזק והוביל. הגיע הזמן להפסיק להיות חלש ורופס. אולי חלק מהאנשים לא אוהבים את הסגנון שלי אבל אף אחד לא יכול להגיד עלי שאני חלש או רופס. גם כחבר וועד מן המניין הובלתי וכיו"ר אני אוביל ואתן גיבוי לכל חברי הוועד שיהיו איתי ובוודאי לעובדים. דבר שהיום כמעט ולא קיים. אם זה מלחיץ גורמים פוליטיים זה עניין שלהם. אני כאן רק בשביל עובדי הנמל וכמו שהוכחתי את עצמי בעבר כך יהיה גם הפעם.

 

מי ירוץ איתך?

אני מתמודד ביחד אבישי אברמוביץ', עופר אשכנזי ושלום שלו, ביחד נחזיר את הוועד לימיו הגדולים כבעבר.

רשימת המועמדים לבחירות בסקטור ציוד מכני בנמל אשדוד:

אולי תתעניין ב...

משחקי הכס של גבי כנפו- האם החלה עריפת ראשים בלשכת ראש העיר?

גורמים בכירים בעיריית אשדוד מסרו למערכת ׳אשדוד היום׳ מידע, לפיו קיימת אווירה עכורה מאוד בלשכת …

שינוי גודל גופנים