הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

האם בקרוב יוכרז חוף המצודה כחוף רחצה ותבנה בו סוכת הצלה?

משרד הפנים עתיד לפרסם בקרוב קול קורא להכרזה על 10 חופים ברחבי הארץ- האם חוף המצודה בעיר יוכרז כחוף רחצה ותבנה בו סוכת הצלה?

שרת הפנים, איילת שקד הכריזה הבוקר: "נקים עוד 10 חופים מוכרזים בשנה הקרובה". קול קורא עתיד לצאת בשבועות הקרובים. האם אשדוד תיענה לקול קורא ותדאג להכריז על חוף המצודה כחוף רחצה מן המניין? המשמעות היא: הקמת סוכת הצלה בחוף. נציין, כי בשנים האחרונות, מספר אירועי טביעה אירעו בחוף המצודה, בעיקר בשל אי קיומה של סוכת הצלה במקום. המקרה הקשה של טביעתו של יוחאי אלקיים ז״ל, לאחר שהציל נערה מטביעה, חקוק היטב בזכרונו של הציבור בעיר. לאחרונה, אף הוחלט על ידי ראש העיר לקראו למצפה בעיר על שמו- מצפה יוחאי ובכך להנציח את שמו.

שרת הפנים איילת שקד ונציגי המקצוע במשרד הפנים נפגשו עם נציגי פורום רשויות החוף – אופיר פז פינס יו"ר הפורום, משה פדלון ראש עיריית הרצליה, ואסף אזיק ראש מועצה אזורית חוף הכרמל. בפגישה הציגו אנשי הפורום את האתגרים הנוגעים לטיפול בחופים וביקשו את תמיכת משרד הפנים בנושא.

השרה שקד ציינה כי החופים הם משאב לאומי וכי המטרה היא שהם לא יהיו נטל על הרשויות בתחומן הם נמצאים.
השרה שקד: "אפעל להגדיל את תקציב הסיוע שניתן לרשויות החוף ובנוסף נקים בשנה הקרובה 10 חופי רחצה מוכרזים חדשים אשר יקלו את הצפיפות בחופים הקיימים ובתקווה גם יקטינו את מספר הטביעות בחופים הלא מוכרזים.
הנחתי את מנכ"ל המשרד לקדם בשנת 2022 קול קורא לפיתוח חופים חדשים אשר במסגרתו יינתנו תמריצים לרשויות מקומיות לפתיחת חופי רחצה חדשים, באמצעות מימון מלא של הקמת החוף וכן הבטחת תקציב תוספתי לתפעולו השוטף בשנים הראשונות".

האם עיריית אשדוד תשתתף בקול קורא ותפעל להכריז על חוף המצודה כחוף רחצה מוכרז? או שמא יישאר החוף ללא הכרזה ומשום כך גם ללא סוכת הצלה? בשאילתא שהוגשה למשרד הפנים בנושא על ידי מערכת ״אשדוד היום״ עלה, כי קול קורא טרם יצא לפרסום ועתיד לצאת בשבועות הקרובים.

אולי תתעניין ב...

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר. על הפרק צפוי מזג אוויר סוער עם רוחות עד 80 קמ"ש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.