האם באופן הזה מתכנן ראש העיר לנצח בבחירות?| פרשנות פוליטית

אתמול (רביעי), ערך ראש העיר כנס פעילים ובכך נתן, למעשה, את יריית הפתיחה למירוץ הבחירות 2018

לכנס, אשר תועד תחילה ברשתות החברתיות, הגיעו כ- 30 פעילים אשר הוגדרו על ידי ממלא מקום ראש העיר גבי כנפו כ"פעילים מרכזיים". בהמשך, התבקשו חלק מהפעילים להסיר את הפוסטים שהעלו במטרה לחזק את ראש העיר. הסיבה איננה ידועה לנו.

30 פעילים בלבד בכנס שעורך ראש העיר? האם מישהו חלם על מצב אבסורד שכזה? אפילו לא המלעיזים ביותר.

נציין, כי חלק נכבד מהפעילים הינם עובדי עירייה, קרובי משפחה או כאלה המתגוררים מחוץ לעיר.. ככה מתכנן ראש העיר לנצח בבחירות?

מה הוביל את ראש העיר למצב בו קרקע השלטון עליה הוא עומד איננה יציבה? ננסה למפות את הסיבות לדעתנו.

מדיניות "דלת סגורה" כלפי התושבים

כידוע, בשנים האחרונות, נעל ראש העיר את דלתו בפני תושבי העיר. ימי קבלת קהל לא נהוגים כלל בלשכתו וקיימות עדויות של תושבים, לפיהן הם ביקשו להיפגש עם ראש העיר לאורך השנים ובקשתם נענתה בשלילה או לא נענתה כלל. מדוע בחר ראש העיר לנעול את דלתו? למה ימי קבלת קהל, הנהוגים בערים אחרות וגם בעירנו אשדוד עד לפני כמה שנים, לא מתקיימים באשדוד? תחושת הסגירות האופפת את הקומה החמישית נותנת, ככל הנראה, את אותותיה בדבר כנס פעילים דל למדי.

מדיניות "דלת פתוחה" כלפי אנשים ספציפיים

לעומת מדיניות ה"דלת הסגורה" כלפי תושבי העיר, נוהג ראש העיר לפעול במדיניותה פוכה לגמרי כלפי אנשים מאוד ספציפיים בעיר. למשל, ראש העיר תועד לא פעם מבקר את העבריינים המורשע ג'קי בן זקן בביתו, עת יצא לחופשה מהכלא והותיר חלק נכבד מהתושבים בהלם מוחלט. בביקור אחר של בן זקן מהכלא מצא ראש העיר אף להופיע ליום הולדתה של אמו במסעדה בעיר. פרסומים אלו הותירו את תושבי העיר התמימים בתחושת ריקנות אדירה, לפיה לראש העיר יש זמן לאדם מסוים אך להם – לא.

חלוקת התראות וקנסות במרכז "ביג", סטאר סנטר והחוף

בחודשים האחרונים, נקט ראש העיר במדיניות אכיפה כלפי חנויות הפתוחות בשבתות אשר נראתה לחלק מהתושבים מעט מוגזמת. הדבר הוביל ליציאה של אלפי תושבים לרחובות העיר בזעקה גדולה להחזיר את אשדוד לאשדודים. העיר, אומנם, מסורתית והתושבים בעיר קרובים מאוד לדת בכל מיני צורות, אך הדעה הייתה חזקה ונחרצת – "איש איש באמונתו יחיה" ואין כופין דעתו של אדם על חברו.

בשבועות האחרונים, אנו רואים נסיגה של ראש העיר ממדיניות זו לצד מה שנראה כהסכמה שבשתיקה של החרדים בעיר. מה יהיה אחרי הבחירות? זו השאלה הגדולה אשר מותירה פעילים פוטנציאליים של ראש העיר, הרחק ממנו ומפועלו.

חינוך

החל מסאגת מינוי ראש מנהל החינוך אריה מימון, אשר נידונה בבית המשפט ועד עצם היום הזה קיימים תחומים רבים הדורשים מענה ופתרונות לציבור הרחב. הליך הרישום למוסדות החינוך – מותיר אחריו לא פעם תושבים ללא מענה. לצד סגירת גני ילדים ובתי ספר ברבעים מסוימים ושליחה של תושביהם לרבעים אחרים, תוך קושי רב להורים מדי יום. אחוז הזכאים לבגרויות; אחוז המתגייסים בעיר באופן כללי ולשירות משמעותי בפרט; אזורי רישום המותירים "קהל שבוי" בבתי הספר ובגני הילדים ומכאן בהכרח פחות השקעה. בנוסף, ערים אחרות כבר הבינו שצריכים לפתוח בתי ספר בעלי גישות חינוך אלטרנטיביות ומעניקות להורים ולתלמידים אפשרות בחירה בין בתי ספר אנתרופוסופיים, מונטסוריים, אומנויות, מדעים ועוד. מינוי מנהלים שנויה במחלוקת ועוד קצרה היריעה מלהכיל את האפשרויות הניתנות לביצוע בתחום החינוך ואשר יכולות להצעיד את דור העתיד קדימה. נמתין. אולי בקדנציה הבאה תינתן לכך התייחסות על ידי ראש העיר שייבחר.

ניקיון

אם נושא "החינוך" נתפס אצל רבים ככזה השייך למשרד החינוך, ניקיון העיר הוא תחום אשר נתפס בוודאות כשייך לעירייה. על אף התקציבים הגדלים משנה לשנה בתחום זה, נראה, כי תחום זה לא ממריא בעיר. לא פעם סיקרנו ב"אשדוד היום" את מחדלי הניקיון בעיר, אשר כללו תמונות קשות מהשטח. מעבר לכך, אין מה להוסיף.

 

הסיבות למצב בו נמצא ראש העיר, לפחות מבחינת הסקרים אשר פורסמו בעיתונים אחרים וגם כאן, מראה, כי יצטרך לעבוד קשה מאוד על מנת לשמר את השלטון בראשו הוא עומד. האם תושבי העיר יעניקו לראש העיר הזדמנות שלישית נוספת לתיקון? בכל אופן, הערכה שלנו היא, כי לא מן הנמנע שיתקיים סיבוב שני בין שני המועמדים אשר יביאו את כמות הקולות הגבוה ביותר, שכן השטח אומר, נכון להיום, כי ראש העיר יתקשה מאוד לזכות ב-40% מהקלות הדרושים לו לצורך המשך ישיבה על כס ראש העיר.

 

 

 

אולי תתעניין ב...

ראש העיר מחבק את הקשישים: ״מחזק אותם בשמכם״

ראש העיר ביקר היום (שלישי) בבית הדר וחיבק את הקשישים המתוחים ביממה האחרונה. להלן העדכון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים