האישה סירבה ללכת למקווה; הדיינים החליטו: גירושין

טייס הקרב חזר בתשובה, אשתו קצת פחות ובית הדין קבע גירושין האישה סירבה ללכת למקווה הבעל טען, כי הוא מנוע לבוא עמה במגע

 

הבעל חזר בתשובה, האישה אחריו אבל כשסירבה ללכת למקווה, מה החליטו הדיינים? גירושין. הדרמה הזו התחוללה השבוע בבית הדין הרבני.

בני הזוג, הבעל טייס קרב במילואים, האישה מורה בכירה בבית ספר גדול, ניהלו אורח חיים שיגרתי במשך שבע שנים. הם נישאו כחילוניים והביאו שני ילדים לעולם. איפשהו בתחילת שנות השלושים לחייו, החליט הבעל להתחזק עד שחזר בתשובה שלמה. האישה הלכה בעקבות אהבת נעוריה והתחזקה. בשלב מסוים דרש ממנה הבעל ללכת למקווה לטהרה, בהתאם לדיני הדת היהודית

האישה באמצעות עורכת הדין שרין סולן שמייצגת אותה, ציינה כי לא יכלה לגרור את ההתחזקות האישית שלה למקומות האלה והתעקשה שלא ללכת למקווה. על פי ההלכה טען הבעל, אם רעייתו, אותה קידש כדת משה וישראל, אינה הולכת למקווה, הוא מנוע מלקיים איתה יחסי אישות – ולכן הוא זכאי לגט.

עו"ד סולן טענה כי הזוג נישא כחילוניים מובהקים, זוג שבא ממשפחות רחוקות מהדת למרות זאת האישה הסכימה ללכת לקראת בעלה בהרבה מובנים לרבות שמירת שבת, אוכל כשר, הפרדה מוחלטת בין בשר לחלב ועוד, אבל למקווה היא סירבה ללכת כתנאי לקיום יחסי אישות.

בית הדין הרבני קבע, כי סירובה של האישה ללכת למקווה, מעניק לבעל את הזכות לקבל גט  וקבע, כי על הצדדים להתגרש. לגבי חיוב בכתובה, הדבר מחייב דיון נוסף והדיינים דרשו מהצדדים להגיש סיכומים.

אולי תתעניין ב...

שריפה ברחוב אבן גבירול

צוותי כיבוי מתחנת אשדוד יצאו לטיפול בשריפה בבנין בן 2 קומות ברחוב אבן גבירול .הדיווח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים