הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הֲיַהֲפֹ֤ךְ כּוּשִׁי֙ עוֹר֔וֹ וְנָמֵ֖ר חֲבַרְבֻּרֹתָ֑יו| מסלול ההתבגרות המהיר של ד"ר יחיאל לסרי

אילו רק, המצג הקואליציוני הרחב אשר כולנו נחשפים אליו, הוא אכן אמיתי, אזי בוודאי מדובר במסלול ההתבגרות המהיר ביותר שפוליטיקאי אי פעם עבר

במשך עשר שנים יחיאל לסרי מכהן כראש עיריית אשדוד, 5 שנים קודם לכן היה ממלא מקום ראש העיר ובסך הכל הוא בתפקיד רשמי בעירייה כבר 15 שנה. רבים מתושבי העיר הספיקו להכיר את לסרי, במגוון נושאים אשר נדרש לתת להם מענה ובלא מעט סיטואציות. 10 שנים בשביל תושב לבחון את ראש העיר שלו זה מספיק זמן, ונראה, כי לפחות 59% מתושבי העיר אשדוד רצו להחליף את השלטון הקיים, לפי תוצאות הבחירות.

בימים אלה, אנו נחשפים לחתימות של חברי המועצה על הסכמים קואליציוניים עם ראש העיר. התמונות מרגשות ולעיתים נדמה, כי ראש העיר עבר מסלול התבגרות משמעותי ואולי אלה הן התוצאות על חוט השערה אשר הוכיחו לו באופן חד משמעי, כי מרבית תושבי העיר העדיפו להחליף אותו באופציה אחרת.

האם אכן מדובר בהתבגרות מהירה?

הקדנציה האחרונה של ראש העיר לוותה בהרבה מאבקים מול תושבי העיר. מאבק תושבי רובע טו', פרויקט התחבורה השנוי במחלוקת, פרויקט הפרדת פסולת כושל, מאבק ההורים לילדי החינוך המיוחד, הגדלת כמות הדירות במע"ר דרום שלא אושרה במועצה, הגשת כתבי אישום כנגד בכירים בעירייה בפרשת השחיתות בשנת 2017 והדובדבן שבקצפת  – מאבק השבת כנגד הטלת קנסות על בעלי עסקים הפותחים בשבתות ועוד כמובן.

האם מיהר לסרי להפיק לקחים? האם אכן נזכה לראות את לסרי נוכח בחיי התושבים? באירועים עירוניים? האם פניו של לסרי לשלום ולאחווה? לא מן הנמנע, כי יש כאן תוצאת בחירות שלא ניתן להישאר אדישים אליה. ראש העיר כמעט הוחלף והשלטון כמעט עבר לאדם אחר וזו טראומה לכל פוליטיקאי. מכאן ואילך השאלה היא כיצד יוכל למנף לסרי את שלטונו בחמש השנים הקרובות? האם יעסוק בקירוב לבבות ועשייה ציבורית רחבה או שמא ייפול לתהום הנקמנות והפילוג?

הֲיַהֲפֹ֤ךְ כּוּשִׁי֙ עוֹר֔וֹ וְנָמֵ֖ר חֲבַרְבֻּרֹתָ֑יו גַּם־אַתֶּם֙ תּוּכְל֣וּ לְהֵיטִ֔יב לִמֻּדֵ֖י הָרֵֽעַ| ירמיהו יג', כג'.

אומנם משמעות הפסוק היא כשאלה רטורית אשר התשובה עליה היא שלילית, אך התחושה הקיימת כיום בעיר היא של רצון כן ואמיתי לחולל שינוי ולהעניק ייצוג למגוון רחב ביותר של האוכלוסייה בעיר.

בחלק מהתמונות המתפרסמות, נראה יחיאל לסרי די סגור בתוך עצמו, כאשר ידו האחת שמורה צמודה לגופו והחיוך נראה מהוסס אך עצם חיבורן של מספר מפלגות לקואליציה מעיד על צעד גדול ומשמעותי ביותר בעבורו.

'לביאות' מיד לאחר החתימה על ההסכם הקואליציוני (מתוך עמוד האינסטגרם של שרון מרק):

לביאות

חברי המועצה הנבחרים רצונם עשייה חיובית למען תושבי העיר. כך גם ראש העיר וסגניו הנבחרים. קשה לאמין, כי המצג שאנו רואים כיום יתברר כמצג שווא בעתיד והדבר תלוי הן בראש העיר והן בחברי המועצה. ככל שהחברים יגלו מעורבות רבה יותר בנעשה בעיר, ישקדו לקרוא חומרים לפני ישיבות המועצה ויהיו בסוד העניינים, כך ייטב לעיר ולתושביה. מראש העיר הציפייה היא לנוכחות בכל קנה מידה וביתר שאת. בדיוק באותה המידה שבעל עסק חייב להיות בעסק שלו כך הציפייה היא מראש העיר יחיאל לסרי להיות למען התושבים בעיר. התסכול הגדול ביותר של התושבים והמשברים הגדולים ביותר בעיר צמחו מהעובדה, שראש העיר לא היה נגיש מספיק לתושבי העיר.

הצעד הבא – הכרזה של ראש העיר על ימי קבלת קהל בלשכתו

חלק בלתי נפרד מהליך החיבור מחדש של לסרי לתושבים, כפי שהוצהר כי בכוונתו לעשות כן, הוא פתיחת לשכת ראש העיר בפני התושבים. עד לפני כעשור, לשכת ראש העיר של צבי צילקר הייתה פתוחה בפני כל תושב. פתיחת הלשכה בפני התושבים אין משמעותה מסירת תשובה חיובית לכל בקשה אלא מתן יחס, הסבר ולעיתים גם פתרון בעיות. אילו ראש העיר אכן יחליט לפתוח את דלתות לשכתו, יהיה זה צעד משמעותי אשר יראה כנות מצדו לרצון להתקרב לתושבי העיר.

מה שבטוח הוא שצפויה לנו קדנציה מעניינת ביותר אשר ההתחלה שלה, נראית חיובית ואופטימית למדי.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.