הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ד״ר הודיה אוליאל תדליק משואה ביום העצמאות. בקפלן בירכו: ״מצדיעים לך״

העיר לבשה חג לא רק בזכות חול המועד פסח, אלא עם היוודע דבר היבחרה של ד״ר הודיה אוליאל, תושבת העיר אשדוד, עם שיתוק מוחין.

הוועדה לענייני סמלים וטקסים בחרה בד"ר הודיה אוליאל להדליק משואה במסגרת  טקס יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.  מי שהודיעה לד״ר אוליאל על הכבוד הגדול היא שרת התרבות והספורט מירי רגב, המשמשת כיו"ר הוועדה. 

אוליאל, בת 28 מאשדוד שנולדה כפגה ואובחנה כסובלת משיתוק מוחין, מתחילה בימים אלו את תקופת ההתמחות שלה בבית החולים קפלן לאחר לימודי רפואה אינטנסיביים בטכניון. היא עתידה להפוך לרופאה הראשונה בישראל הסובלת משיתוק מוחין. את ההתמחות שלה היא מבצעת במחלקת הילדים בבית החולים קפלן וזוכה להערכה רבה בקרב מנהליה וחבריה.

בנימוקיה להחלטה, ציינה הוועדה לענייני סמלים וטקסים, כי "הוריה של אוליאל החליטו מן הרגע הראשון לנסות ולשלבה במסגרת חינוכית רגילה תוך מתן תמיכה על-ידי אנשי מקצוע. השילוב כילדה מיוחדת, הסובלת מנכות גופנית הוליד קשיים פיזיים וחברתיים רבים ובכולם עמדה הודיה בגבורה". 

ד״ר הודיה אוליאל

בוועדה הוסיפו: "בעת ששירתה בשירות לאומי בבית החולים 'אסף הרופא' הבינה אוליאל, כי סיפורה האישי יכול לסייע לאחרים ובחרה ללמוד רפואה. היא מייצגת בסיפורה את השאיפה לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית ואת ניצחונה של הרוח היכולה לכל הקשיים".

יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד, כתב: "את הודיה אוליאל, אני מכיר מאז שנולדה. זכיתי בגלל החברות עם משפחתה לעקוב אחריה במסלול חייה המאתגר, כמתמודדת עם שיתוק מוחין – שניצחה את כל האתגרים והפכה להיות רופאה בישראל. ביום העצמאות הקרוב, כשהודיה בת העיר אשדוד, תדליק משואה, לא תהיה עין במדינת ישראל שלא תדמע מהתרגשות".

בבית החולים קפלן שבו מתחילה ד"ר אוליאל את התמחותה בימים אלה, התרגשו למשמע הבשורה הטובה ובירכו אותה: "אנו גאים בה על העיקשות, ההתמדה והנחישות לאורך כל הדרך, ושמחים על בחירתה בקפלן כמרכז רפואי מוביל בישראל בו היא לומדת, מתנסה ומטפלת במטופלים במסירות רבה, בהקשבה ובחמלה. אין ראויה ממנה להדליק משואה וכלל הצוותים הרפואיים בקפלן מצדיעים לה ביום חג זה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.