ד"ר יחיאל לסרי גאון

אתמול, בישיבת מועצת העיר, דיברו על מספר נושאים חשובים ובהם סוגיה מהותית, אשר עיקרה נושא השבת. אותו נושא שהוביל אלפים מתושבי העיר לצאת החוצה ולזעוק גוועלד, ולכמה פוליטיקאים וותיקים וצעירים, לקבל כמה מנדטים יפים למועצה. האם שמעון כצנלסון, השועל הפוליטי הוותיק, מקריב קורבן את חברי וחברות המועצה הצעירים ברשימתו על מזבח השקט בקואליציה? על הגריל: עו"ד אורית אלמוזלינו-רייז; רו"ח סטלה ויינשטיין; עו"ד חנוך דרך-ארליך

יחיאל לסרי גאון – פעם אחת: במקום להתווכח בנושאי השבת ולהיכנס לדין ודברים עם הציבור החילוני, מה שלא היטיב עימו לפני הבחירות, העביר את השרביט המפוקפקת לחברת המועצה עו"ד אורית אלמוזלינו-רייז, שנכנסה על טיקט: מובילת מחאת השבת. באופן הזה, לסרי נשאר בסדר גמור עם החילונים (לא באים אליו בטענות) ומצוין עם החרדים (לא רק שהקפה סגור בשבת, יש עכשיו מישהי מתוך מחאת השבת שמצדיקה את זה) והוא נשאר למעלה, נקי, עם שרביט המלך בידו. יש יותר גאוני מזה? לא.

על הפרק עמדה הצעה של אלי לחמני, לפיה הוא מבקש מהחברים לדון במתן אפשרות למפעיל של קפה גן-סיפור בפארק אשדוד ים להפעיל את בית הקפה גם בשבת. מי שדיברה כנגד ההצעה היתה לא אחרת מאשר עו"ד אורית אלמוזלינו-רייז, שנכנסה במקום ה-6 למועצת העיר ברשימתו של שמעון כצנלסון, תחת הכובע של חלק ממנהיגות מחאת השבת. דבר והיפוכו? תכף נסביר. מה שהוצג לציבור הוא משפט אחד מתוך החוזה מול הזכיין, כאשר כל היתר כמובן מטושטש (למה? לא ברור) ומה שלא הוצג לציבור הוא המכרז ותנאיו. שכן, יזמים פוטנציאליים מביטים תחילה במכרז ובתנאיו (במקרה הזה, בשעות הפעילות המוגדרות) ולפי התנאים מחליטים אם לגשת למכרז כן או לא. המכרז, אומנם, טרם הוצג אבל מה שכן הציגה עו"ד אלמוזלינו בפוסט שכתבה, כי ההתקשרות עם קפה גן-סיפור נעשתה ללא מכרז. כלומר, ניתנה האפשרות לאדם פרטי לפתוח בית קפה במקום ציבורי, ללא שום התקשרות עם מכרז. נושא זה כשלעצמו עלול לפתוח תיבת פנדורה שאולי טוב היה להשאיר סגורה? שכן כל התקשרות של גוף עירוני (החברה לתיירות) עם גוף פרטי כלשהו דורשת מכרז ואם לא יוצאים למכרז, אז יש נוהל שצריך לעבוד לפיו כדי להצדיק בחירתו של אדם באופן אובייקטיבי וללא משוא פנים, בהתאם לחוק.

להלן הפוסט של חברת המועצה אורית אלמוזלינו-רייז מהיום, 3/1/19 אשר מבחינתה: "אין סיפור"

עו"ד חנוך דרך-ארליך לא טמן ראשו בחול ואף הוא הוציא אתמול פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא נשאב לדיבורים על החוזה שנחתם עם קפה גן-סיפור, כאשר הוא, כעורך דין, יודע היטב שהסיפור האמיתי כאן נסוב סביב המכרז, תנאיו והעובדה החדשה שלמדנו היום מעו"ד אורית אלמוזלינו-רייז, לפיה כלל לא היה מכרז טרם בחירת הזכיין של קפה גן-סיפור…

להלן הפוסט של עו"ד דרך-ארליך, שנכתב ב-2/1/19, בתום ישיבת המועצה:

בחרנו לצטט כתבה של הכתב אלי לוי מעיתון 'ידיעות אשדוד', אשר כתב במפורש בזמנו, כי תנאי המכרז של העירייה כללו אי עבודה בשבתות. אז נשאלת השאלה: האם המכרז יצא עם האיסור לעבוד בשבת ומשום כך לא הוגשו הצעות? האם היזמים הפוטנציאליים להגיש עודכנו בשינוי תנאי המכרז, אם היו כאלה?

להלן הכתבה של הכתב אלי לוי מ'ידיעות אשדוד' בנושא קפה גן-סיפור:

כתבתו של אלי לוי מ'ידיעות אשדוד'

ד"ר יחיאל לסרי גאון פעם שנייה: במקום להתווכח ולהתנצח עם חברת המועצה הלן גלבר, מה שגורם לה להתחזק פוליטית ולו להיחלש, למה לא לתת למישהי אחרת לעשות את העבודה במקומו? כך, מי שהשיבה אתמול להצעה של גלבר לדון על שטחי הציבור בכל פרויקט בעיר ולהגדיר קריטריונים מוסכמים, הייתה חברת המועצה רו"ח סטלה ויינשטייין.

במהלך ישיבת המועצה אתמול, חברת המועצה ויינשטיין פרצה בוויכוח סוער עם גלבר וקראה לקראתה, ש"יש אבא שישן עם בנו בגן ציבורי כי אין להם איפה לגור וגלבר מתווכחת על היכן יהיה הפארק". גלבר, מצדה, לא נותרה חייבת והשיבה לה, שזה בדיוק העניין: בונים רק לעשירים ולכן האב והבן ישנים בפארק, כי הם לא יכולים לקנות דירה במחירים המוצעים ואם לא יידונו על שטחי הציבור אז תיווצר בעיה חמורה יותר.

כל ההתנהלות הזו בישיבת המועצה, אומנם מוציאה את ד"ר יחיאל לסרי מצוין. הוא לא נדרש כמעט לתת עמדתו בנושאים רגישים ומי שעושה בעבורו את העבודה הקשה מול הציבור הן חברות המועצה החדשות ברשימתו של כצנלסון. כצנלסון, לעומת זאת, מבין מה ד"ר לסרי עושה ועדיין מאפשר לחברות המועצה ברשימתו לפעול באופן הזה, אשר מראה יותר מכל את חוסר הניסיון של השתיים בהתנהלות תקשורתית ופוליטית כאחד. כמובן יש גם את הפוסט של עו"ד דרך-ארליך. המפתיע ביותר בכל הסיפור זה הוא מדוע כצנלסון בוחר להקריב את חברי סיעתו בנושאים מהותיים, שהם חלק בלתי נפרד מהמצע שלו? בדיוק על השאלה הזו, ענה כצנלסון בפוסט משלו היום, 3/1/19. בתחילת הפוסט, כצנלסון משבח את חברי המועצה אלמוזלינו, ויינשטיין ודרך-ארליך, ולאחר מכן המשיך במתן תשובות כלליות ולא פרטניות, כיאה לפוליטיקאי משובח בעצמו. אז מי הגאון בסיפור הזה? ולהלן הפוסט במלואו:

אולי תתעניין ב...

מונית עלתה על מדרכה ופגעה בבית קפה לה-בריוש

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לרחוב רוגוזין באשדוד בעקבות דיווח שהגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים