ד"ר גיא בכור מגיע לאשדוד

המזרחן ד"ר גיא בכור וג'קי לוי וקובי אריאלי במופע משותף הם גיבורי אירוע מיוחד לכבוד יום ירושלים

 

את חגיגות יום ירושלים ה-52 יציינו השנה באשדוד באירוע בהפקת המיזם 'הבמה לתרבות יהודית ישראלית באשדוד'  הכולל הרצאה של ד"ר גיא בכור-עיתונאי, מזרחן , היסטוריון  ומשפטן  ולאחר הרצאתו יעלו ויבואו לבמה ג'קי לוי וקובי אריאלי-כולם יעסקו בסיפור הירושלמי שלהם ושל כולנו.

ד״ר גיא בכור הוא מרצה מבוקש המתמחה בכל הקשור למזרח התיכון. בכור החל את הקריירה הענפה שלו בתור כתב לענייני ערבים בגלי צה״ל. הוא בוגר תואר ראשון בחוג למשפטים והיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב, ובתחילת דרכו התמחה בפרקליטות המדינה, ועבד כפרשן לענייני ערבים בעיתון ׳הארץ׳. ד״ר בכור עשה את הדוקטורט שלו באוניברסיטת תל אביב. במשך 14 גיא בכור עמד בראש חטיבת לימודי מזרח תיכון בבית הספר לממשל של המרכז הבינתחומי הרצליה. ד״ר גיא בכור הוא אחד המרצים המבוקשים בארץ. בכור בעל ידע עשיר ורחב בכל הקשור למזרח התיכון ולאסלאם. במשך שנים למד, חקר וכתב אודות העולם הערבי, סוגיות משפטיות הקשורות לעולם הערבי, מצב המזרח התיכון פעם והיום, ודת האסלם. בכור התארח בעשרות תכניות טלוויזיה וראיונות, ונפגש וייעץ לרבים מהאישים והשחקנים המרכזיים בממשלת ישראל, במערכות הביטחון ובמגזר הערבי. שנותיו הרבות בתחום הקנו לו ידע מקיף בכל הקשור למזרח התיכון, ידע שהוא משתף באמצעות הבלוג האישי שלו    ״gplanet״. בכור משתף את קהל עקביו בכל המתחדש במזרח התיכון, במחקריו, השגותיו ודעותיו בנושאי כלכלה, אקטואליה ישראלית ותחומים שונים המתקשרים למזרח התיכון. במשך למעלה מעשור ד״ר גיא בכור מרצה במגוון מסגרות, וחולק את הידע הנמצא באמתחתו עם שלל מומחים מהתחום, חברות שונות, מערכות המדינה והצבא, מוסדות לימוד ועוד. בהרצאותיו המרתקות בכור עושה שימוש בידע שצבר ממקור ראשון, מידע וסיפורים פיקנטיים מהספרים שכתב, כאשר את הכול עוטפת הרבה מאוד כריזמה ונוכחות מרשימה.

קובי אריאלי חובר לג'קי לוי וביחד מעמידים השניים מופע הבנוי על מיטב הקטעים שלהם מכל הזמנים, כולל קטעי דואט מצחיקים. לחומר הרגיל נוסף עתה המתח שבין מזרח למערב ובין בתי המדרש השונים בהם גדלו הנערים – אבל מה משותף להם-הם ירושלמים. האם ההומור היהודי קשור גם לאמונה היהודית או רק לגורל היהודי. אם הפסיכולוגים צודקים, הרי שכל ההומור הזה הוא תוצאה מצערת של רדיפות, גזירות ופוגרומים. אלמלא הצוררים שלנו, יימח שמם, לא היו וודי אלן או מל ברוקס, סיינפלד או האחים מארקס.

ומה זה אומר עלינו היום ? האם בשובנו לציון הגיע הזמן להשאיר את הצחוק בבוידעם ולשקוע בתוגה, או שדווקא משורר תהילים הלא הוא דוד המלך , בונה ירושלים צודק כשהוא כותב "אז יימלא שחוק פינו" ?                                                                                                יש משהו טבעי מאוד בחיבור של ג'קי לוי וקובי אריאל, השניים שמזוהים אולי יותר מכל עם ירושלמיות – מה שזה לא אומר. את ג'קי לוי ואת קובי אריאלי אין צורך להציג: הם  עולים לבמה ובספונטניות מתוכננת מספרים סיפורים ירושלמיים.  המופע ' הסיפור הירושלמי שלנו '  הוא הכלאה טבעית לחלוטין בין מופע סיפורים לערב לימוד. ג`קי פותח עם הקהל מספר טקסטים יהודיים עתיקים, שהעזו לגעת בשאלת ההומור, שואל שאלות וכמובן גם מספר ומצחיק. ג`קי לוי, עיתונאי ובעיקר מספר סיפורים, היה בין הראשונים בציבור הדתי שהעזו לצאת לבימה עם מופע סאטירי [ סיטרא קמא ] ששלח ידיים גם למקומות הקדושים. הוא כבר הפסיק לספור כמה פעמים שאלו אותו "איך זה מסתדר לך, גם הומור וגם  אמונה". קובי אריאלי  הוא סופר ועיתונאי, סטיריקן ואיש רדיו וטלוויזיה. קובי נולד בירושלים ומתגורר בה. הוא בוגר החינוך החרדי ולמד בנעוריו בישיבת "חברון" המפורסמת. נוכחותו התקשורתית הרבה וסגנונו החריף והשנון הפכו אותו לדמות אהודה ומפורסמת ולגשר בין דתיים לחילונים. ערב לא שגרתי שהוא קצת מזה וקצת מזה, ולפעמים אפילו הרבה משניהם. להפקת האירוע שותף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.

יום שלישי, 8.5.18 החל מהשעה 19:30, בית 'יד לבנים ', רח' דרך ארץ 3, אשדוד. כרטיסים במחיר של 30 ש"ח בלבד. למידע והזמנות :08-8545833/4

צילום: יח"צ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אולי תתעניין ב...

תאונה נוספת על הרצל: "אין יום בלי תאונה בכביש הזה. פשוט סכנת חיים"

תאונה נוספת כעת בכביש שדרת הרצל באשדוד, צומת הנשיא. שוחחנו עם תושב, אשר מתגורר בסמוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים